Mamy nadzieję że nie będzie to jedynie „ku chwale JP Wójta”.

Może Ci się również spodoba

 • powsinoga

  Czyli Urząd na plus – pozbywa się kosztów wydruku oraz etatu redaktora?
  Biblioteka na minus – w spadku dostaje koszty wydruku i etatu redaktora?
  A dochody z tytułu reklam? No cóż, Gmina bogata, któżby się takim drobiazgiem przejmował.

 • Krzyś

  No pewno.WYEMITUJE się nowe obligacje a radni to tak i tak ŁYKNĄ. A zapominają,że ich dzieci i wnuki będą spłacać i wykupywać obligacje długie latka.A mieszkańcy płacić EKSKLUZYWNE podatki /czyli maksymalne aby dopiąć budżet./ Brawo SKARBNICZEK D.P.

 • gnida dworska

  Stary żydowski szmonces: przychodzi Josek do ojca i mówi „tate ja od szabasu zaoszczędziłem już 3 zloty.Tate mu odpowiada: ty Josek nie przychodź do mnie jak zaoszczędzisz,ty do mnie Josek przybiegaj jak ty zarobisz.” Panie skarbniku gminy na razie jesteś strażniczkiem podartej gminnej portmonetki z której co miało to już wyciekło,a nie widać żadnych ruchów żeby cokolwiek do kasy miało wpłynąć .Gorzej; straceńcy podejmują decyzje ,które jeszcze bardziej to zadłużenie powiększają.Pomału, proponowałbym zatrudnić w gminie herolda,który trąbieniem na rozstajach dróg mieszkańców informowałby o wzrastającym zadłużeniu gminy.Zwłaszcza winien on dobitnie informować kto za to odpowiada i co czeka wyborców,którzy już nogami przebierają,aby powtórnie zagłosować na udaną władzę.Oczywiście od gminnych sterników tego pociągnięcia nie można oczekiwać.Raczej należy liczyć na ponowne”iwenty”: rozdawane karmelki,kolorowe papierki ładnie zadrukowane buźkami „jedynie słusznej władzy itp.”.Początek został zrobiony przez stworzenie na bazie biblioteki jednego ośrodka piarowskiego,który w założeniu ma zapewnić powtórne zwycięstwo w wyborach Jaśnie Panującego K F z Ząbkowic za przeproszeniem Śląskich.Kasa została na to już wyasygnowana i informuję PT Publiczność,aby pilnie śledziła postęp” propagandy sukcesu”,która już się rozpoczęła.Podglądające ruchy w pałacu parkowe wiewiórki wiele rzeczy ciekawych donoszą.Radzę się z nimi zaprzyjaźnić.Sa elokwentne i wszystkowiedzące.Do porozmawiania kochane wiewiórki.

 • gnida dworska

  Na stronach Urzędu Gminy zamieszczono ranking polskich gmin ,gdzie podano dochody w przeliczeniu na mieszkańca wszystkich/2479/gmin w Polsce.Dane te podało Ministerstwo Finansów.Możemy uzmysłowić sobie jak na tym tle sytuuje się gmina KOZY. W dzisiejszej Gazecie Wyborczej jest artykuł o rażąco wysokich nagrodach rocznych,które otrzymali urzędnicy samorządowi/zastępcy,skarbnik,sekretarz/ w Tarnowskich Górach.Podane są wysokości nagród w innych śląskich miastach.Możemy sobie wyrobić pogląd na włodarzy tych miast i zobaczyć jak szanują samorządowy/publiczny/grosz.Mam propozycję dla naszego Jaśnie Panującego włodarza Gminy,aby wzorem dociekliwych dziennikarzy GW,na stronach Wiadomości Gminnych również upublicznił nagrody roczne naszej „cre^me de la cre^me” gminnej.Zapewniam szanownych czytelników,że poczytność tego zatęchłego periodyku wzrośnie pomimo braku reklam.Nic tak dobrze nie działa na czytelników jak wiadomości o zarobkach urzędników.Zwłaszcza gminnych,opłacanych z naszych podatków.Jako podatnik mam prawo tego się domagać,zwłaszcza obecnie,przed wyborami samorządowymi.Mocno wzmocniony trzon dziennikarski Wiadomości Gminnych do dzieła.Publiczność łaknie informacji ,zwłaszcza z samego trzosa gminnego.Au revoir.

  • Stachu

   Powiem krótko „ZAPOMNIJ”, aby „jego mściwość” pozwolił ujawnienie nagród jego świty. Niestety daremny trud, rządząca świta na to nie pozwoli.

   • gnida dworska

    Należy się tego domagać,bo przecież kropla drąży skałęJa wiem ,że „creme de la creme gminna do tego nie dopuści.Dla pretorian Jaśnie Panującego mam aforyzm S.J.Leca :”Niech sobie ten przepis przeczyta elita,że każda śmietanka na deser jest bita.” Życzę dobrego samopoczucia tej gminnej „elycie”.

  • Krzyś

   Średni dochód PODATKOWY na mieszkańca w Kozach to 1.218,56 zł co daje nam niechlubne 649 miejsce w Polsce i to pod szyldem GMINA KOZY PRZYJAZNE MIEJSCE.
   A co to oznacza, że mamy największe podatkowe obciążenie mieszkańca,czyli KAŻDY Kozianin / duży. mały, młody , stary../ z tytułu podatków /od nieruchomości, rolny, leśny,itp / płaci 1.218,56 zł do budżetu gminnego. Czy tak duże obciążenie podatkowe dla firm i osób fizycznych stwarza w Gminie Kozy jak hasła głoszą PRZYJAZNE MIEJSCE.????????????
   Nie wręcz odwrotnie. Ale obecne władze chwalą się wszystkim, gdzie w rankingach kogoś wyprzedzamy nie ważne czego te rankingi dotyczą.
   Radzę czytać każdy tekst ze ZROZUMIENIEM.Tym bardziej jeśli ma stanowić podtekst kampanii wyborczej.

   • gnida dworska

    Włodarstwo gminne zapewne widzi szklankę,która jest w połowie pełna a nie jak podatnik,który tą samą szklankę widzi jako w połowie pustą.Punkt widzenia zależy od wysokości siedzenia.Niestety.

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Na stronie gminnej ukazał się wytrysk pomysłów bibliotekarskiej baronessy pałacowej która została zaimportowana z za Soły.Nie oczekiwałem wybuchu intelektu ,ale to co zostało zaprezentowane to jest to co się nazywa „ideał sięgnął bruku”.Pierwszym pomysłem jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt.:”Dobry duch Pałacu Czeczów”.Skąd szanowna baronessa bibliotekarska wie,że właściciele pałacu przez wieki pozostawili jakiekolwiek pozytywne fluidy,które moglyby swiadczyć o „dobrym duchu” ?.Czyżby gloryfikacja szlachectwa które tak kręci prawicową proweniencję.Może na początek należałoby zebrać młodzież i wytłumaczyć im skąd się wzięły te dwory,pałace i inne luksusy.Zacząć od wyjaśnienia pańszczyzny i chłopa pańszczyźnianego i jego niewolniczej pracy dla kolejnych właścicieli.Dlaczego w Polsce była najdłużej w Europie pańszczyzna,co to była rabacja chłopska Jakuba Szeli i dlaczego?Skąd się wzięło pijaństwo chłopa pańszczyźnianego ?Kto miał w Kozach browar,gorzelnie i był właścicielem 6 knajp w XIX w..To przecież zaborca austriacki dopiero ulżył doli chłopa pańszczyźnianego.To trzeba młodzieży pokazać,opowiedzieć ,a nie zaczynać od dobrego ducha.Podrzucam nstp. tematy związane z duchem : -„Uwierz w ducha i nie idź do egzorcysty”,”Czuj duch i jego chuch”,”Biblioteka z kęcką duszą”Te tematy podrzucam w promocji.Konkurs plastyczny jest pomysłem wziętym od tej kompletnie bez polotu i inwencji organizacji społecznej „Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy”,której wykwitem intelektu są coroczne konkursy plastyczne na szopki Bożonarodzeniowe i pisanki Wielkanocne.Zebrało się towarzystwo wzajemnej adoracji i jest stowarzyszeniem – jak podało; na następną 4 letnią kadencję.Proszę nie brać z nich przykładu. Następny temat : w czerwcu ukaże się folder o pałacu itd.Kilkustronicowy folder będzie tworzony przez 3 miesiące.Proszę wziąć przykład z najpłodniejszego polskiego pisarza,który pisał za swoje i stworzył w ciągu życia ponad 600 dziel literackich,tysiące opracowań redakcyjnych,tysiące listów.Józef Ignacy.Kraszewski był rekordzistą pisarskim odnotowanym w” księdze ginessa” do roku 1996.Pisał stalówką maczaną w kałamarzu.Od roku 1996 rekordzistą jest brazylijski pisarz Inoe.Trzy miesiące na folder,wolne żarty,w dobie komputeryzacji. .No chyba że w tym czasie będzie przygotowywać się kampanię dla namiestnika gminnego.Będziemy się temu uważnie przyglądać.Dla pani z za Soły z imieniem na K i nazwiskiem na K,piękne aforyzmy ukochanego S.J.Leca:”Kto ma plecy,temu i fotel do nich dorobią”,oraz ” Tego co ma plecy, całują i niżej.” Merci beaucoup !!.

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Na stronach gminnych wysyp pięknych buziek naszej utalentowanej młodzieży.Zwłaszcza jedna w seksownej małej czarnej.Co prawda to już nie młodzież, a pełnokrwista europosłanka Małgorzata Handzlik.Czyżby to na naszych gminnych deskach był początek kampanii do Parlamentu Europejskiego?.Nie może to być?.Czym myśmy się tej ciężkiego gatunku personie zasłużyli?Przypadkiem nie tak dawno parlament deliberował,czy jej uchylić immunitet,czy nie uchylić?.Nie uchylił.Bo podobno coś niejasnego było w tym ,że „czy to jej podprowadzono kurs angielskiego,czy to ona podprowadziła”.Dobrze , że rozeszło się po kościach i znów można suszyć zęby do publiczności.Alleluja i do przodu jak by co.

  • s

   Alleluja i do przodu – mogło by być gdyby znalazła dla siebie miejsce na liście PO, a tu niestety jak na razie bardzo cieniutkie perspektywy i trzeba będzie zejść na ziemię.

   • Kandyd-volterowski prostaczek

    @ S. Ten tekst to był taki w stylu a”rebours.Wiadomo od soboty,że M.Handzlik została z listy śląskiej PO wyrzucona.Zastąpiła ją na 4 tym miejscu listy posłanka PO z Bielska Białej Mirosława Nykiel.Jak oświadczył członek zarządu PO Tomasz Lenz :”p.Handzlik nie do końca wyjaśniła kwestie z dość drobnej sprawy jaką była jej obecność,bądź nieobecność na kursie językowym.”Niestety; jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.Zmiana ta została wprowadzona w ostatniej chwili.

 • powsinoga

  I wyjaśnił się motyw sprzedaży budynku po bibliotece, grupie AA. Zgodnie z wypowiedzią wójta na sesji „po raz pierwszy podjęta była uchwała o zakupie gruntu na cele inwestycyjne z myślą o mieszkańcach.” Pytanie, których mieszkańcach i co ma sprzedaż do zakupu???
  Następna perełka /jedna z wielu/ z protokołu lutowej sesji, na obawy, co do zmiany lokalizacji grupy AA wójt cyt. „poinformował, że została przedstawiona pewna alternatywa, zaznaczył, że nie została jeszcze podjęta uchwała dotycząca sprzedaży.” No tak, a w następnej chwili uchwała nt. sprzedaży została klepnięta.
  Równocześnie cd. cytatu „Dodał, że warto byłoby poświęcić również czas na edukację w szkołach dotyczącą coraz większej ilości spożywanego alkoholu wśród młodzieży.” No i po sprawie, wyedukujemy młodzież. Jakie to odkrywcze, bo do tej pory to nikt na ten genialny pomysł edukacyjny nie wpadł.
  Może tak starszych edukować i egzekwować prawo poprzez kontrolowanie sklepów, którym urząd wydaje koncesje na sprzedaż alkoholu?

  • Krzyś

   Świetny jest ten protokół. Radny Bednarz zwrócił uwagę na zapewnienie wójta / i tu mam nadzieję, że radni będą trzymać wójta za słowo/ ,że ze sprzedaży tej nieruchomości zakupi inną nieruchomość. A Kozach jest pełno budynków w centrum do kupienia /na rynku wtórnym/ w sam raz dla AA ale nie za takie pieniądze. Chyba ,że wójt miał na myśli golutki grunt, gdzieś na Folwarku i tu AA będą mogli prowadzić na świeżym powietrzu swoją działalność. Można również zaprosić młodzież celem jej praktycznej edukacji jak zasugerował wójt pedagog. W okolicy jest parę barów , czyli warsztat pracy jak znalazł.

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   Tak, a priori.Wójt nie widzi,że alkoholu można się napić o rzut beretem od przedszkola,szkoły ,liceum,kościoła,– jak by co.Ten kto to podpisywał to miał bielmo na obydwu oczach,a nie jak Zagłoba tylko na jednym.Czyżby zatrudnialibyśmy ślepców w urzędach?.To jest piękny przykład dla młodzieży,że prawo w Polsce jest rozciągliwe jak „guma do majtek” i świadczy o jednym :”że niektórzy mają szczęście do prawa”.

 • Sid

  Ten nasz nieszczęsny pałac to się nie doczeka dworskich chodników, wycieraczek, kobierców. Po raz kolejny unieważniono przetarg. Wpierw nie było chętnego, teraz był oferent, ale oczekiwał za pałacową „wyściółkę” 57 tyś. a zadłużona Gmina mogła dać „tylko” 40 tyś zł (!).

  • powsinoga

   W ramach rękodzieła ludowego sami utkamy kobierce. Zamiast konkursu na jajeczko wielkanocne proponuję konkurs na dywany pałacowe. Zwycięzca będzie miał zaszczyt leżeć w sali pałacowej… …

   • gnida dworska

    Tkactwo w Kozach od XVIII wieku istniało.Może warsztat tkacki w Kozach żaden już nie został to na pewno tkacze jeszcze żyją.Dobrzy fachowcy ze zlikwidowanego bielskiego przemysłu lekkiego.Baronessie biblioteki pałacowej o czterech K/ imię na K,nazwisko na K, z sioła na K,kumotersko przyjęta/,ochoczo podrzucam pomysł @powsinogi. Efekty mogą być wspaniałe ,znając kunszt bielskich i koziańskich sukienników.Szkoda tylko ,że pomysł ten nie urodził się w głowach tej trupy intelektualnej o „ksywce” Stowarzyszenia na rzecz promocji….”,czy jakoś tak.