Fakty i mity zadłużenia Wójta Kućki.

Może Ci się również spodoba

 • fiołek

  Kozianie zasłużyli na takiego wójta ,sami zapłacą rachunek za miernotę skarbnika , wójta
  i radnych ciemną masę.

  • Sid

   Kozianie zasłużyli na mądrego wójta i takich radnych. Demokracja to
   tylko większość, niekoniecznie wszyscy, nie pakuj wszystkich do jednego
   worka. Nauka (dla nas podatników) w tym przypadku jest bardzo droga, ale
   w końcu lekcji udziela nam nauczyciel…

   • Krzyś

    Marny bo marny nauczyciel, ale za to drogi bo z karty nauczyciela. Wszystko mu się należy, fotel wójta i wysokie wynagrodzenie tez pytanie jak długo.

  • Krzyś

   skarbnik okropna marnota. 7. 800. 000 zł DODATKOWEGO długu w obligacjach a tu na koncie ponad 7. 000. 000 zł gotówki, ponad 2. 000.000 zł wolnych środków .To jest jawna niegospodarność i brak wiedzy w zakresie zarządzania finansami i długiem. Kozianie za to będą długie lata płacić. Ale jak chcą za czyjąś naukę długo płacić z naszych podatków to już czysta indolencja wójta i jego obecnie prawie wszystkich radnych / całkowicie bezwiednych i bezradnych/, którzy patrz niedawno uchwalony statut gminy to przedstawiciele mieszkańców a nie jak obecnie radni poplecznicy i podtrzymywacze wójciny we WSZYSTKICH jego poczynaniach. ABY DO KOŃCA KADENCJI ……..

 • powsinoga

  No to przynajmniej teraz, obecny wójt nie będzie miał problemu z programem wyborczym . Jako świadomy włodarz ogłosi: Wybierzcie mnie! Jestem odpowiedzialnym zarządcą, chcę osobiście przez następne 4 lata /jak i nie dłużej/ spłacać to gigantyczne zadłużenie, które zaciągnąłem.
  No to jak, towarzysze, pomożecie?

 • c.k.o.kozianska

  Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Nasz drogi utrzymanek/oczywiście przez podatnika/,oraz nasza droga utrzymanka/oczywiście przez podatnika/,zadłużyli gminę na kwotę około 40%rocznych wpływów.Stało się to w wyniku zatrudniania na odpowiedzialne stanowiska ludzi o kompetencjach zerowych.Zatrudniając „znajomych królika”,trzeba im było szukać później podpórek,coby się nie przewrócili.Oczywiście podatnik zapłaci.Tej gminnej „personie non gratis” czyli skarbnikowi nie dałbym nawet do potrzymania skarbonki/ świnki porcelanowej/ z oszczędnościami dziecka,a co dopiero kilkudziesięciomilionowy budżet gminny.Para niedoświadczonych decydentów zabawiała się budżetem gminnym jak dziecko zapałkami.Oczywiście przy całkowitej aprobacie tak samo „doświadczonej”rady gminy.Towarzysze już nie pomogą.Powymierali.Jeden w domu jeszcze został,ale on jest tylko w stanie namówić na powtórne startowanie w wyborach,a nie żeby pomógł w rządzeniu gminą.Zresztą ten sposób zarządzania przypomina „toczka w toczkę” zarządzanie gminą przez towarzyszy.Niestety,idą ciężkie czasy ,nie tylko dla Polski a przede wszystkim dla naszej gminy.Moje „alter ego” już gdzieś tutaj napisało słowa Kofty i Friedmana:”Dobry Bóg zrobił co mógł,a teraz potrzeba fachowca.”

  • Stachu

   Historia zna takie przypadki, u nas jest kolejny. Trzy lata temu Kozianie postawili na „trąbę”, więc nią rządzą. W Gminie rządzi nim pani dzieścia lat starsza, jak młodszym bratem, a ten się cieszy, że ciężar rządzenia /który go przerastał/ ma z głowy i podpisuje wszystko co mu pod nos podstawią. W domu rządzi nie tylko nim teściowa, a w Radzie Gminy ma wspaniałą opiekę w osobie przewodniczącej rady, która zrobi wszystko za powodzenie „jego myśli przewodniej” tj. doprowadzić majątek gminnej kasy do zera.

   • Kandyd-volterowski prostaczek

    Nad każdym rządcą winna wisieć sentencja łacińska „Quidquid agis,prudenter agas et respice finem”/cokolwiek czynisz,czyń rozważnie i czekaj końca/.Jest też piękna polska sentencja:” Jak nie potrafisz ,nie pchaj się na afisz” Po co chłopie brałeś się za tę robotę?.Uległeś zonie ,co to chciała mieć VIP-a w domu,czy też podszeptom innego szatana.Że szatan tu mieszał to jest pewne.W innych społecznościach gminnych i miejskich podejmowane są decyzje przeciwko ideologii gender.W naszej gminie gender w czystej postaci.Rządzą kobiety w wieku podwójnie balzakowskim,a to w gminie ,a to w radzie , a to w bibliotece,a to w szkołach i przedszkolach.Gender na genderze i genderem pogania. Strach popatrzeć na wysoką wieżę,żeby i tam się jakiś szatan nie zalągł.Już nam flagę na wieży wyłopotał,oj wyłopotał.Apage,Satanas.Apage,Satanas !!!

    • danka

     To wielkie dzięki Panowie! Tydzień wcześniej „Wszystkiego najlepszego drogie Panie” a teraz GENDER? To może zacytuję”
     „Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
     mmm, orły, sokoły, herosy!?
     Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów,
     gdzie te chłopy!?”

     • Kandyd-volterowski prostaczek

      Jeszcze gdzieniegdzie ich można znaleźć,ale nie w budynku przy Krakowskiej.Trzeba ich już „ze świecą szukać”.Bywają już tylko „wisienką na torcie”.Takie czasy,tacy mężczyżni.

 • Krzyś

  Myślicie,że skarbnikowi lub wi-ce wójcinie zależy na ekonomicznych i społecznych aspektach rządzenia.Grubo się mylicie. Skarbnik kupił mieszkanie w Bielsku, wi-ce jest z Kęt , oprócz dobrej kasy – WYNAGRODZENIA, mogą bez odpowiedzialności wydawać nie swoją kasę, nawet tę pochodzącą z NADMIERNEGO ZADŁUŻANIA na ekskluzywne wnętrza pałacowe,a na dopłatę do przyłączy nie ma pieniędzy.I tak wieść gminna niesie,że wójcina nie robi kolektorów bo ludzie nie chcą bo drogo. Ale chyba nie jest świadom,że za brak gospodarki ściekowej w postaci kolektorów w całej gminie, wkrótce będzie gmina płacić OGROMNE KARY. Ale wi-ce wójcina dorobi do emeryturki ,którą już posiada i pójdzie spać spokojnie, a Kozianie będą biedować i spłacać obligacyjne długi , które nieudacznicy zaciągnęli aby realizować swoje historyczne i architektoniczne pasje w oderwaniu od możliwości i potrzeb mieszkańców Gminy Kozy. Władza wykonawcza wójcina oraz władza uchwałodawcza -radni jest oderwana zupełnie od rzeczywistych potrzeb mieszkańców. Nawet radni nie doczytali ze zrozumieniem roli radnego w uchwalonym przez siebie statucie gminy. /Wtórny analfabetyzm opanował całą radę jak widać./ A urzędnicy udają,że pracują. Oto koziańska rzeczywistość, a w wypowiedziach wójta w Kozach buduje BAJKOWY ŚWIAT dla Kozian.

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   Ten „BAJKOWY ŚWIAT”,dla mnie jest czystą komedią „teatru dell^arte”.Cofneliśmy się do XVI/XVII wieku ,gdy teatry te święciły swoje triumfy.Ta gmina,ta rada to czysta „arlekinada”/niezamierzony rym/.Nawet spod masek używanych w tych teatrach przez aktorów można odczytać współczesne postaci naszej społeczności.Te :Pantalone,Pulcinella/poliszynel/,Arlekin,Brighella,Dottore itp. to tzw.postacie /maski/ niepoważne.Są i postacie dla kontrastu poważne/maski/ jak :……Tych nie wymieniam bo w tej gminie i radzie takich nie dostrzegam.Każdą z tych postaci można przypisać do person występujących na naszej gminnej scenie.Wracając do współczesności.Nasza gminna prezencja nie dostrzega jednego, że to ” byt określa świadomość”.Może podczas październikowych wyborów ten mityczny byt określi świadomość wyborców.Wydaje mi się,że tej”pasji architektonicznej” zabrakło ,pozwalając oszpecić elewacje pałacu tymi mikrymi elektrycznymi kagankami wokół drzwi.” Tout proportion gardee” pani architekt.

   • Stachu

    Muszę powiedzieć, że cieszy mnie fakt wnikliwego czytania przez „gminnych urzędasów z wyższych sfer” komentarzy na naszej stronie, a wiedzę finansową pochodzącą z naszych stron wcielają tak szybko jak tylko mogą w życie, patrz: projekt uchwał budżetowych na sesję w dniu 27 marca 2014r. – BIP. Obligacje, na razie z 5.ooo.ooo zł stopniały do 1.ooo.ooo zł, jednocześnie angażując ponad 4,8 miliona zł nadwyżki w realizację cudotwórczych obietnic estetycznych gminy, oczywiście kosztem braku realizacji przyłączy ściekowych oraz łatania dziur w zniszczonych drogach gminnych.

    • Kandyd-volterowski prostaczek

     To znaczy ,że należy cokolwiek,gdziekolwiek o czymkolwiek zamieszczać,bo to jednak”kropla drąży skałę”.Może te wtyki dotrą do tych pożal się Boże gminnych magistrów od „coś tam,coś tam”.Aforyzm St.J.Leca dla włodarstwa gminnego „Kto wypływa na fali,może odkryć,że ma mokro w portkach”.Merci bien.

    • Sid

     Równie interesujący jest wykaz dochodów majątkowych w 2015 roku – zakłada 1 500 000zł ze sprzedaży majątku gminnego. Co takiego chcą jeszcze sprzedać???
     Pomija fakt, że w rubryce „dochody majątkowe w tym” 1,5 mln ze sprzedaży i 3 mln dotacji daje razem 4,3 mln?

 • Krzyś

  Rozśmieszył mnie tekst ze str.26 specyfikacji do projektu remontu ulicy Beskidzkiej. Zastanawiam się czy kampania wyborcza może wleźć aż tak daleko wyborcy. Czytamy,że na ul. Beskidzkiej należy zaplanować przystanki autobusowe w formie zatok autobusowych.Zastanawiam się na czyim gruncie, chyba na palach lub w innej formie architektonicznej.W ciągu ulic powiatowych o krajowych nie wspomnę brak zatok autobusowych .Ale na trakcie beskidzkim będą zatoki. A jak. Dla aż 6 kursów autobusowych. BRAWO.BRAWO.

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   Zaplanowano zapewne intensywny ruch pojazdów jak na warszawskich ulicach/Marszałkowskiej i Alejach Jerozolimskich/.Chodzi zapewne o tzw.pólzatoki,dające możliwość bezpiecznego wymijania.

  • Stachu

   A ja myślę, że „jego mściwość” przed wyborami podpisałby się pod tekstem wybudowania nawet metra w Kozach. Nic dziwnego przecież to GENIUSZ, a tak się marnował na stanowisku nauczyciela, nareszcie może pokazać na co go stać.

   • Kandyd-volterowski prostaczek

    S.J.Lec :” Słowa bez pokrycia bywają wysoko notowane”.Czy jest jakaś różnica pomiędzy marnowaniem się na stanowisku gminnego nauczyciela,a marnowaniem publicznych pieniędzy?.Pytanie oczywiście retoryczne.