Wójt przeforsował pomysł dzierżawy pomieszczeń dla przedszkola za dużą kasę. Ale został zaskoczony przez właścicieli Koziańskich przedszkoli nie publicznych.

Może Ci się również spodoba

 • gnida dworska

  Bardzo mnie martwi krótka pamięć cenionego na 11860 brutto.Jeżeli to prawda co mówi właściciel przedszkola ,że propozycja padła w lecie , to obawy moje są na pewno uzasadnione.A, przecież wujek Alzheimer nie wybiera ,czyha na każdego.Dobrze byłoby na tę przypadłość, która może dopaść każdego przeprowadzić testy sprawdzające, są bardzo proste, można znaleźć je w internecie.Pole do popisu dla Uniwersytetu któregokolwiek wieku.Testy, testy, zamiast machać kijami gdzieś na Hrobaczą Łąkę.
  Może nie był wtedy tym problemem zainteresowany, bo przecież był początek kampanii i kto tam wtedy o szczylach myślał.Wtedy chodziło o pogłębienie przeciwnika, a nie o jakieś przyszłe problemy z pampersiakami.Ale o ile taka propozycja była ,a przewodnicząca o tym nie wie to coś jest nie tak na styku : władza gminna – rada gminy.Coś chyba było zamiatane pod dywan.Może tak przed świętami przetrzepać te gminne dywany warto by było.Nieprawdaż ?.
  Zaczyna się coś ciekawego dziać, mocno temu kibicuję.Może z przedszkolem typu KLIMORS być jeszcze ciekawie.Niezbyt jeszcze tego typu przedszkola są w kraju rozpowszechnione.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  Kiedyś CZŁOWIEK Z LIŚCIEM NA GŁOWIE udowadniał nam na tym Forum że wójt Fiałkowski to, ( cytat dosłowny ) ” ULICZNY SPRZEDAWCA MIOTEŁEK”. Ciekawe czy w świetle tego co się teraz wyprawia zmienił zdanie.

  • gnida dworska

   Byłżeby to również nie tylko sprzedawca miotełek, a również ich wprawiony użytkownik.Taki dzisiejszy Jasiu Paraciu,z całym szacunkiem dla Jasia Paracia.

 • Sid

  Pozostaje czekać na publikację nagrania.

 • F 16

  Tak czy owak , zgłosiłem sprawę do NIK-u , . Na zakup kruszywa za parę tysięcy musi byc przetarg a na dzierżawę za ciężką kasę dla swojego kolesia z partyji nie musi . To jak to w końcu jest ?? Fijałkowski już kilka razy udowodnił albo próbował z marnym skutkiem przerabiać prawo na swoją korzyść. Mam tylko nadzieje że NIK sie tym zainteresuje .

  • Sid

   Jest jeszcze wersja na usługę w trybie bezprzetargowym , ale w tym wypadku powinna być podjęta uchwała RG. Tak czy siak dobre posunięcie a może i przy okazji uda się zjednoczyć koziańskich przedsiębiorców.

   • gnida dworska

    Nie wątpię,dostawca dworu ,a i jeden z członków Komitetu Wspierającego, zna miejsce w szyku i ustalone granice.
    Zawsze jest miejsce na „inaczej”, zresztą to słowo robi obecnie zawrotna karierę.Sam się zastanawiam dlaczego ?. Najważniejsze, że znajduję na nią odpowiedź.

   • F 16

    Dostałem odpowiedz od NIK-u . W odpowiedzi piszą że od tego jest Regionalna izba obrachunkowa a nie oni .

  • gnida dworska

   Dziś na gazeta.pl bielsko, ciekawy artykuł na temat kto pomógł wygrać wybory samorządowe w Katowicach.Na liście dostarczonej PKW, biznes i szefowie spółek miejskich Katowic. Ciekawie jak to wygląda w naszej umęczonej gminie ? Nie zdziwiłbym się ,że podobnie.

 • powsinoga

  Pani Z.- była już z-czyni skarbnika P., na dobre opuściła nasz koziański bip, od wczoraj mamy oficjalnie (na bipie) nową z-czynię skarbnika – panią S, oraz nowe stanowisko w księgowości – pomoc administracyjna – takie małe co nie co bez ogłaszania konkursu, Oczywiście zgodne z ostatnio zmienianym regulaminem gdzie w ramach stanowisk obsługi (na które oczywiście nie ma obowiązku przeprowadzania konkursów) dodano stanowisko „pomoc administracyjna”. Wszystko oczywiście zgodnie z prawem ale chyba w myśl zasady – dajcie mi człowieka znajdziemy dla niego etat.

 • Koka-Kola

  Wiejscy koziańscy nowi urzędnicy pochodzą w wielu przypadkach z ‚ŁAPANKI” zwłaszcza z ościennych landów.
  Ich doświadczenie i umiejętności pochodzą z niebytu.
  Przykład chociaż by p. Aliny Skoczylas obecna zastępczyni skarbnika która wykonywała swoje czynności na stanowisku objętym obecnie przez ASYSTENTA ADMINISTRACYJNEGO /czyli bez specjalnych wymagań,wymaganego doświadczenia /chyba,że po stażu z bezrobocia -np ze wskazania pracodawcy/ obsadzonego bez naboru konkursowego,
  Tak nabyte WIEEELKIE umiejętności obecnie będą wcielane w zarządzanie i tak kiepską gospodarkę finansową gminy pod czujnym okiem dalej praktykującego kolejnego stażysty -skarbnika.

  • gnida dworska

   Nadal w urzędzie obowiązuje zasada „swoi swoim dla swoich”. Oczywiście chodzi o tych z ugrupowania najbardziej pozytywnego w całym bielszczańskim powiecie. Nie można dopuścić nikogo o nieprawomyślnych poglądach , bo byloby to dla nich śmiertelnym zagrożeniem.Mogłoby cokolwiek wydostać się na zewnątrz.Już podobnie było z konkursami , które zamieniano na postępowania kwalifikacyjne, czy odwrotnie, a ogłoszenie wyników zabierało ze dwa miesiące.Tak jest nadal; taplanie się w swoim błocku, a że ma to zgubny wpływ na ekonomię gminy to co z tego ?. Przecież ta bezrozumna masa, która na tego cenionego na 11860 brutto głosowała w ogóle nad niczym się nie zastanawia.Ważne ,że ” miętoląc czapkie w ręku ” mogła te pokoje pańskie pooglądać, płacąc za to ze swoich podatków. A ,będzie płacić dalej, może do końca świata i jeden dzień dłużej. Teraz również się nie zastanawia, że będzie finansować firmę prywatną i przedszkole typu KLIMORS. Nie wiem , czy taki typ przedszkola gminnego jeszcze gdzieś funkcjonuje, czy to jest autorski pomysł koziańskiej gminy.Dodam,że prekursorski.Szczyle, przy okazji będą mogły się jakiegoś rzemiosła poduczyć.Zawszeć im to wyjdzie na dobre.
   Jeden jest plus tych gminnych zmian, że DEFICYT będzie mógł już tylko swoją twarzą firmować postępujące zadłużenie , bez oglądania lub zwalania na innych.

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Przeczytano na portalu ” beskidzka 24″. W Kalwarii Zebrzydowskiej min.Kosiniak Kamysz zachęcał podczas spotkania z samorządowcami do tworzenia przedszkoli i żłobków.Na to będą dotacje ,zapewnił.Również zachęcał do tworzenia dziennych domów opieki dla seniorów.Gminy ,które na ten cel zaadoptują budynki mogą liczyć na 80 % zwrotu wydanych środków.
  U nas w gminie, w niezłym stanie budynek w doskonałym miejscu sprzedaje się za 500 tysięcy.
  Tak wygląda gospodarność po koziańsku.Teraz ,zaś chce się budynki wynajmować.Rozumie ; ktoś coś ?

 • Romek Wesoły

  Widać Edziowy rodzinny interes przedszkolny w Gajach cienko przędzie.
  Zwęszył intratne dotacje na dzieci, tak więc larum podnosi.
  Buntuje koziańskie środowisko przedszkolne, coby konkurencji dokopać i samemu kasiorę do kapsy podróżnika napchać 😉

 • Romek Wesoły

  Widać Edziowy rodzinny interes przedszkolny w Gajach cienko przędzie.
  Zwęszył intratne dotacje na dzieci, tak więc larum podnosi.
  Buntuje koziańskie środowisko przedszkolne, coby konkurencji dokopać i samemu kasiorę do kapsy dużego podróżnika napchać 😉