Osiągnięcia Wójta Gminy Kozy w 2015r w skrócie

Może Ci się również spodoba

 • gnida dworska

  Szanowny Klubie !!!

  Tych sukcesów da się wymienić bez liku.

  Najważniejszym, a wiekopomnym dziełem, które zapisze się w pamięci na wiele lat jest zburzenie pomnika ” Pamięci poległych w wojnie obronnej 1939 r.Zamordowanych w hitlerowskich obozach koncentracyjnych,zaginionych w latach 1939-1945 mieszkańców wsi Kozy.”
  Tego zamachu na pamięć naszych przodków ,ofiar największego kataklizmu XX wieku nic nie jest w stanie przebić. Jeżeli już nic do końca życia nie będzie robił to ten jeden czyn będzie mu na zawsze zapamiętany.
  W czasach, gdy z różnych źródeł można dostać pieniądze na remont czegokolwiek, u nas się pomnik likwiduje.
  Gnuśność i nieróbstwo w tym wypadku jest porażające.
  Dziwię się społeczeństwu koziańskiemu, które już jest tak zaślepione inną wizją historii, że czyn ten przeszedł bez echa.
  Umieszczenie szczątków pomnika na ścianie szkoły, gdzie cerber będzie miał gdzie miotłę oprzeć jest kpiną ze społeczeństwa.

  Historia, jeszcze o sobie przypomni.
  Amerykański pisarz hiszpańskiego pochodzenia George Santayana powiedział : „Ci którzy nie pamiętają przeszłości,skazani są na jej powtarzanie „.
  Obym był złym prorokiem.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  – Zakup traktorka do Pałacu ( prawie 40 tyś)
  Napisali autorzy artykułu !!!

  A myśmy głupi myśleli że Spółdzielnia Socjalna Kino Marzenie, za przeniesienie własności nieruchomości w 2014 roku w kwocie 417.044.00
  na jej rzecz będzie kosić park do końca świata i jeden dzień dłużej.

  Gołym okiem widać że najlepiej wychodzi naszemu pryncypałowi
  rozmontowywanie społeczności.

  • gnida dworska

   Najlepiej to mu wychodzi marnowanie publicznego grosza. Wydawanie pieniędzy bez ładu i składu.Na portalu Watchdog – Sieć Obywatelska – czytam jak 20 letni student zażądał udostępnienia wykazu wszystkich umów zawieranych przez kancelarię Prezydenta RP.Od poprzednika dostał odmowę i od nowego prezydenta również. Oddaje sprawę do Sądu.Na pewno ją wygra, jak już wcześniej z kilkoma ministerstwami, które musiały mu wykazy tych umów udostępnić, jako podstawowe prawo obywatela w kontrolowaniu wydatkowania publicznych pieniędzy.
   Dodatkowym smaczkiem jest to,że od maja 2015 roku podwyższono granicę zamówień bezprzetargowych z 14 000 euro do 30 000 euro.

   Zwracam się do Klubu Radnych ,aby natychmiast taki wykaz zażądali i obywatelom go udostępnili. Zobaczymy jaki kwiatki spod dywanu da się wymieść.
   Niejeden traktorek w tym wykazie się znajdzie.

   Zwłaszcza umowy-zlecenia, a i zakupy nietrafione również.
   Ta władza nie ma zaufania za grosz i obywatele muszą ją zacząć kontrolować.Zatem proszę wystąpić z potwierdzeniem na piśmie o przedstawienie zawartych umów.

 • Piotr

  A co z podwyżką pensji, przecież to nie był tylko dobry gest radnych. Na podwyżkę trzeba wyrazić zgodę.