Klub Radnych Użyteczni dla Mieszkańców Gminy Kozy – Gratuluje Mieszkańcom!

Może Ci się również spodoba

 • gnida dworska

  Ważne,że koziański duch w narodzie naszym koziańskim jeszcze nie zgasł.Tli się, a jak przychodzi co do czego to wybucha ogniem. I tak trzymać ,nie popuszczać, jak radził niedaleki święty z miasta Wadowice.
  Nie będzie nam obca przemoc na urzędzie swoje prawa zaprowadzać.Jak by co , to moja chata z kraja, ale w tym wypadku to już nie. Tutaj trzeba interweniować !!.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  PRACOWNIA CKO KOZIANSKA
  Nasze pracowniane Żurawie, niezawodne jak zawsze, doniosły nam że ostro było. Gminna władza podobno usadziła mieszkańców w zimnej strażnicy licząc że mróz ściśnie gardła ludziom.Ale ludziska chytre były, postanowiły rozgrzewać się oklaskami, które wybuchały po każdej wypowiedzi przeciwko PSZOKowi, i tym sposobem zrobiło się ciepło i miło. Oklaski, ten jakże prosty wynalazek okazał się batem na urzędników i w końcu skruszył ich nieomylność.
  2015-11-06

  • gnida dworska

   Oklaski, to jest stara metoda na wylansowanie kogoś, albo jego zgnojenie. Niektórych się , oczywiście opłacając – oklaskiwało /klakierstwo/, a innych nawet bez opłaty wyklaskiwało i wyklaskiwany schodził z mównicy jak niepyszny. Był skończony. Tutaj było ciekawie, bo oklaskiwano argumenty, które nawet przez myśl nie przeszły głowom , które utrzymujemy z naszych podatków.
   Ich czółka niezmącone żadną myślą, a i głowy również, musiały polec i poddać się sile przedstawianych argumentów.
   Można ulec sile, albo sile argumentów, okazuje się że to pierwsze w ogóle nie było potrzebne .Argumenty wystarczyły.
   Wiedziałem ,że będzie zażarta dyskusja i właściwie ją zorganizowano w OSP, bo na podorędziu był nowy wóz gaśniczy marki Scania.
   Również nie było potrzeby jego użycia.
   Piszesz, że było ostro, czyli właściwie, nareszcie kozianie sobie przypomnieli co cechowało każdego prawdziwego kozianina.Jego atrybut w kieszeni zawsze noszony, był nieźle zaostrzony, dziś nie jest już potrzebny.Wystarczy wyostrzona siła argumentów i cywilna odwaga stanięcia oko w oko z władzą.
   Podziwiam uczestników,że słowami potrafili stworzyć miłą i ciepłą atmosferę.W przeciwieństwie do aroganckiej władzy zachłyśniętej swą nieomylnością.Następny balon został przekłuty.