Wójt wycofał się z kontrowersyjnej decyzji – przedruk z region info – I co dalej z maluchami :( !!!

Może Ci się również spodoba

 • F 16

  Wycofał się po wizycie CBA , która w piatek przyglądała się sprawie .

  • Sid

   To żart (1 kwietnia dopiero w środę) czy potwierdzony fakt? Bo właśnie zastanawia mnie tak nagła i radykalna zmian frontu. I to tłumaczenie pisemne Pana N. i pana F. wysłane do REGION .info???

   Bo gdyby skupić się tylko na wyniku końcowym – to wypada się tylko cieszyć, że wygrał zdrowy rozsadek i dbałość ofinanse gminne, ale….., no właśnie pozostaje taki mały niesmak. Bo przecież były już rozmowy, pewnie i kalkulacje skoro cytując pana Nycza „W wyniku prowadzonych rozmów ustalone zostały wstępne warunki, na jakich możliwe mogłoby być udostępnienie pomieszczeń należących do naszej firmy” (wyjaśnienia wysłane do REGIONU .info), i nagle okazało się, że cytując pismo wójta (REGION,.info) „Koszty adaptacji rozważanych obiektów na przedszkole, zgodnej z obowiązującymi przepisami, okazały się za wysokie dla gminy, zaś dla właściciela obiektu ekonomicznie nieuzasadnione”. Wpierw się opłacało, a po sławetnej sesji z udziałem przedstawicieli niepublicznych przedszkoli już nie?
   Może uczciwiej byłoby przyznać się, że pod presją radnych oraz lokalnego społeczeństwa
   koziańscy urzędnicy wycofali się z niepochlebnej i wzbudzającej tyle kontrowersji inwestycji pn. wynajem lokalu pod filie przedszkola u pana Nycza? No chyba,ze jak pisze F-16 naciski były ale z góry nie z dołu?!

   • F 16

    Ze sprawdzonych zródeł wiem że wizyta CBA miała miejsce w piątek w Gminie , powątpiewam że rada , czy mieszkańcy mają wpływ na decyzje Wójciny

    • Sid

     To zmienia postać rzeczy i równocześnie potwierdza dotychczasowy styl zarządzania obecnego wójta.
     Kurcze, a szkoda, bo myślałem, że to wpływ tej rzeczowej i merytorycznej dyskusji, która to ponoć miała miejsce w ostatni wtorek 😉

    • gnida dworska

     Jest „oczywistą oczywistością”, że wpływ mieszkańców i fasadowej rady nie miał żadnego wpływu na podjętą decyzję.Tylko wizyta panów dumnie noszących na swoich plecach początek alfabetu wspak, pozwoliła nadać przyspieszenia rozwiązania sprawy. Zgodną z logiką, a nie propozycją szpicy gminnej, nie licząc się nawet z obywatelem funkcyjnym noszącym wdzięczną ksywkę „tajemnica handlowa”. Pierwszą prędkość kosmiczną dostała zaś przesłana wiadomość do Region Info, która mogła ukazać się już w niedzielę.
     Tak,że niedowiarkom polecam : jeżeli chcecie wiedzieć jak wygląda w tutejszej gminie niezwłocznie podjęta decyzja, lub niezwłoczna informacja, to tylko po wizycie panów o złotych literkach CBA na plecach.
     Tak,że F16 proszę nie wątpić, a mieć pewność co miało wpływ na podjęcie tej decyzji.

 • F 16

  W sumie trzeba było poczekać do finalizacji umowy gminy z klimorsem i wtedy powiadomic CBA

 • gnida dworska

  No popatrz,popatrz, jak to ten ceniony na 11860 brutto potrafił zainteresować panów z początkiem alfabetu na plecach. Żeby tylko inni panowie z pozostałymi literami na plecach nie zechcieli odwiedzać te gościnne progi, tej szacownej gminy, z nie mniej szacowną personą.

 • elpj

  Może i UFO przeleciało…..

  • gnida dworska

   I o to chodzi, czy UFO przyleciało.Są tacy, którzy takie obiekty śledzą, z tym że u nas poruszało się na dwóch nogach. Czy ktoś widział to UFO u nas, czy ktoś widział ?.
   Mnie to za bardzo nie interesuje, ale taki Erich von Da’niken tylko czeka na sygnał, żeby znów coś ciekawego o UFO napisać.
   Tak, że jeżeli ktoś był świadkiem tego koziańskiego bliskiego spotkania trzeciego stopnia, to mógłby coś tutaj skrobnąć.

 • gnida dworska

  Na stronie gminy Kozy okazało się ogłoszenie, gdzie poszukuje się chętnych do wypasu kóz na terenach parkowych.
  Wiem,że to jest dzisiejszy żart primaaprilisowy, tyle że bardzo nikłych lotów.Zresztą wyższych bym się nie spodziewał.Po kim ?
  On nie jest pozbawiony całkiem sensu.Trochę zieleni od południowej strony zostało, więc można by jakieś kozy wypasać.Zwłaszcza mogli by się zająć tym pałacowi odźwierni, którzy nawet chwastów nie potrafią wyrwać z bruków obok pałacu, już gdzieniegdzie wyrastających.Chyba liberia im w tym nie przeszkadza, bo jej jeszcze nie posiadają.
  Kozy by im w tym pomogły, tak że nieźle jest gdy o tym na Krakowskiej 4 się myśli, choćby na razie w formie żartu.

  • powsinoga

   To może i ta zakładka na urzędowym bip-ie „Nagrania z posiedzeń komisji” to żart primaaprilisowy? Bo jest odnośnik, tylko nagrania brak?!

   • gnida dworska

    Ta zakładka czeka na decyzję o publikacji.
    W tutejszej gminie tworzony jest nowy język polski, a zwłaszcza rozszerza się synonim słowa niezwłocznie.
    Tożsame z nim jest już, bez specjalnej zwłoki, kiedykolwiek, czekają na następne.Taki jednostkowy twórczy wkład.
    Choć są jeszcze służby co potrafią to działanie przyspieszać.Choć nie w każdym przypadku, o czym onegdaj mogliśmy się przekonać.
    Myślę,że w tej akurat gminie jest tyle tworzonych żartów, że chociaż w primaaprilis powinni tego zaprzestać.

   • Sid

    Pewnie pracują nad dodatkowym odnośnikiem „Nagrania – świąteczne życzenia Przewodniczącej RG i Wójta Gminy Kozy” . 😉

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  CHRONOLOGIA
  24 03 2015 wtorek
  W artykule ” Kontrowersyjna lokalizacja przedszkola ” – http://www.region. info.pl. artykuł,0,6634 – tłumaczy się przedsiębiorca.
  29 03 2015 niedziela, po południu
  W artykule ” Wójt wycofał się z kontrowersyjnej decyzji ” – Region.info.- tłumaczy się wójt.
  30 03 2015 poniedziałek
  F-16 na Naszych Kozach pisze o ABC w gminie. ( pisze bardzo mgliście )
  F-16 na Region.info. potwierdza że, cyt.” mój donos do CBA był skuteczny…..”
  31 03 2015 wtorek, rano.
  Zelektryzowani wiadomością, postanawiamy ją sprawdzić. Cała Pracownia bez wyjątku i po cichości zanurza się w koziańskie odmęty.
  Podpytujemy parkowe dzięcioły, wzruszają tylko ptasimi ramionami twierdząc że nic nie wiedzą, strachliwe jakieś czy cóś.
  Po południu.
  Wraca jeden z członków Pracowni który zawędrował aż na ulicę Piekielną, do baru z wychodkiem, gdzie przy zamawianiu piwa od znudzonego barmana dowiedział się że ” na hali ogienek się pali ”, a jednak.
  Pomyśleliśmy wtedy, jakies to szcyńście ze jesce momy ciupaski w ryncach. Bo wiycie, zawse mozna łodrąbać to co sie poli łod
  tego co sie nie poli. A z drugiej strony dobrze że nasze strażaki zajęte są zbieraniem pieniędzy na nową limuzynę z drabiną, bo czasem mogliby ten ogienek nieopatrznie ugasić. Bo być może to taki oczyszczający ogień, ogień przygotowany do święcenia w sobotę wielkanocną.
  01 04 2015 środa, dzisiaj rano
  Dręczy nas niewiedza.
  Postanowiliśmy użyć naszej najtajniejszej broni, Żurawi, gdyby Ornitolodzy Koziańscy nie wiedzieli co to Żurawie to wyjaśniamy. To takie duże
  ” ptoki ”, które latają w kluczu, dobrze obznajomione z eFami
  szesnastymi, często widują się w locie. I niech nikt nie myśli że są to te same Żurawie które sam Putin w młodości uczył latać, nie to nasza KOJSKA odmiana.przystosowana do zapuszczania się w najdalsze, i niedostępne oku rejony. Zapuszczamy więc Żurawie.
  Dzisiaj wieczorem.
  Żurawie wróciły, twierdzą że F- 16 to wolny strzelec, poznać go można po uszkodzonej lotce w prawym skrzydle, i artystycznym rysunku na kadłubie. Uf jaka ulga bo już myśleliśmy że to ktoś z opozycji, tej prawdziwej.
  Przepraszamy za to myślenie.

  • gnida dworska

   Nie ważne czy z prawdziwej czy nieprawdziwej.Ważne,że potrafi dostrzec to co również my dostrzegamy i dlatego za to CHAPEAU BAS dla F 16 !!!.

   • F 16

    Nie ma za co . Zgłosiłem sprawe przetargu też do NIK-u ale w odpowiedzi dostałem że mają to generalnie w d….. Ich interesuje podanie wszystkiego na tacy ,bez szukania i tracenia ich cennego czasu .Dlatego odsyłają mnie z tą sprawą do Regionalnej Izby Obrachunkowej .

    • gnida dworska

     To jest urzędnicze podejście do wszystkiego.Jeżeli nie maja czarno na białym to niczym się nie zajmą.Za dużo urzędników,a za mało myślących.
     W tym wszystkim zastanawia mnie jedno ; tyle powołano różnych służb jawnych przez tajne i ukryte, a gdzie jest tzw. biały wywiad ?.Oni to powinni wszystko wcześniej wiedzieć zanim ktoś ich o czymkolwiek powiadomi.Wyczytać to powinni z różnych ukazujących się informacji.A tak było w tym przypadku.Mnóżmy dalej te służby, a już dla nich alfabetu brakuje.
     Inercja wszystkiego !!.A podatnik za to płaci i jeszcze mu wciskają kit ,że to dla jego dobra.
     Ta sprawa nie ma akurat nic wspólnego z RIO.
     Pozdrawiam serdecznie, wiem jedno ,że jest nas coraz więcej, tych którzy dostrzegają tę amatorszczyznę wybranej władzy.

  • F 16

   Czyżby jakaś mała lustracja mojej osoby ???

   • gnida dworska

    Raczej, Pracownia CKO jest takim lustrzanym odbiciem F 16.Z tym ,że bardziej o naturze zegarmistrzowskiej,poukładanej.Lubi chronologie.

   • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

    i DOBRZE ROZUMUJESZ , PILOCIE, F-16 , wszyscy piloci , bez wyjątku , podlegają stres- testowi. A tak na przyszłość odsyłamy do POUCZENIA………..Poszukaj Sam.