Uwaga ważna informacja dla rodziców !!!

Może Ci się również spodoba

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  Witamy na stronach portalu Nasze Kozy KLUB RADNYCH ” UŻYTECZNI DLA MIESZKAŃCÓW GMINY KOZY ” śmiemy myśleć że wspólne działanie potrafi przynieść ” nie tylko” takie efekty.

  • gnida dworska

   Zapewne taki ukaz , o „takich efektach” nie znajdzie się na poczytnych stronach zapowiadanego biuletynu koziańskiego ,który ukarze się 17 kwietnia.
   Tam są tylko miododajne informacje, a ta do takich nie należy.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  Bodaj pierwszy raz w swojej historii państwo polskie chce pomóc i ulżyć
  w wychowaniu dzieci rodzicom. Ale w Kozach nie może bo na drodze tej pomocy stoi koziański urzędnik który patrzy tylko jak wystawić obywatela do wiatru. A wszystko to aby ukryć wójtowe nic nie robienie i Jego wybitnie przyszłościowe myślenie. Posłanie czterolatka do publicznego bezpłatnego przedszkola nie jest obowiązkowe, i znajdą się tacy ( bogaci ) którzy z niego nie skorzystają, bo stać ich na więcej. Normalny człowiek byłby największym idiotą gdyby nie skorzystał z możliwości bezpłatnego posłania dziecka do przedszkola publicznego, i żaden urzędas mu tego nie zabroni
  Skoro jest to ustawowy obowiązek gminny obywatel powinien czuć się zabezpieczony, a nie poniewierany.
  Nowomowa urzędnicza, ” komisja rekrutacyjna do przedszkola ”.
  Kto pozwolił Wam tak myśleć, tak działać, rekrutować, przecież to WSTYD.

 • Romek Wesoły

  Widać Edziowy rodzinny interes przedszkolny w Gajach cienko przędzie.
  Zwęszył intratne dotacje na dzieci, tak więc larum podnosi.
  Buntuje koziańskie środowisko przedszkolne, coby konkurencji dokopać i samemu kasiorę do kapsy napchać 😉

  • powsinoga

   Romek W. nie jednemu psu Kućka na imię…
   Po Twoich komentarzach na tym forum widać, że sztukę kopiuj/wklej masz opanowaną do perfekcji.

   • Romek Wesoły

    Racja, dobrze prawisz. Niejednemu psu…
    A swoją drogą, prawda boli? 😉

    • powsinoga

     o widzę, że dwuznaczności umiesz wyłapać mały podróżniku….?
     Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób.

     • Romek Wesoły

      Już nie czaruj 😉
      Wiadomo, że chodzi o duuużą kasę z publicznych pieniędzy na dzieciaki.
      Edziowy Podróżnik chce łatwo zarobić, stąd taka nagonka na wójta i inwestycje w nowe gminne przedszkole.
      Tyle w temacie.

     • powsinoga

      ooo czyli przyznajesz, że chodziło o duuuuuuuuużą kasę, która przeszła Andrzejkowi koło nosa???? Boli???? :] .
      Tyle w temacie, no chyba, że uraczysz mnie rymowanką z przesłaniem?
      A tak z ciekawości o jakiej inwestycji piszesz? Bo na dzień dzisiejszy montażu finansowego, na nowe gminne przedszkole, nie udało się zmontować!

     • Romek Wesoły

      Od rymowanek to jest Adela.

      Mówiła, że zbrzydło jej już wasze brunatne, szowinistyczne towarzystwo „prawdziwych kozian” kiszące się we własnym, kiepsko pachnącym bajorku z naczelnym ropuchem Edziem 😉

     • Sid

      Kto wygrał wybory? Wygrał je „dobry gospodarz, dla którego ważniejsze jest dobro mieszkańców, niż własne korzyści”, dzięki wierszoklecie Adeli, wspomożeniu redaktora MŁ i forumowiczom Twojego „przekroju”.
      To tak w temacie pana Nycza i niedoszłego wynajmu lokalu pod filię przedszkola przez naszego komunikatywnego, operatywnego i dyspozycyjnego wójta 11860 brutto.

     • Romek Wesoły

      Jasne.

      Wynajem tymczasowy u Andrzeja na Akacjowej to dobry logiczny pomysł. Lokal na miejscu, w centrum Kóz, po stronie bezpiecznej osiedlowej ulicy zaraz przy planowanej inwestycji w nowy obiekt gminnego przedszkola.

      Więc, o co chodzi???

      Taaa, trza było wynająć lokal Edziowego Podróżnika dziesięć metrów od ruchliwej, zasmrodzonej spalinami, hałaśliwej krajówki, aby nie daj Boże potwierdzić ponownie jej tragiczną w tym miejscu reputację … 🙁

     • powsinoga

      „dobry logiczny pomysł?” Dla kogo? Bo podobno bardzo niekorzystny finansowo okazał się dla Andrzeja N. a i dla finansów gminnych podobno też. Boga zostaw w spokoju, właściwy adres Krakowska 4 – KOZY.
      Smrodek? To pewnie z tych przedwyborczych podroży „ankieterów” z umowami na kanalizację WIDMO w Małych Kozach.

 • gnida dworska

  Widzę,że odezwał się nasz gryzmoła i mało udaczny wierszorób z kampanii wyborczej naszego przezabawnego dostojnika gminnego.
  Uwazaj, bo jeszcze chwila takich rządów, a odłączą ci światło i gaz.
  Za niedługo z tego zapowiadanego montażu finansowego pozostanie nam tylko demontaż.Nie tylko finansowy.

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Ciekawi mnie jedno : jak to jest ?.Gdy w naszej gminnej rzeczywistości pojawia się przyszły podatnik i gminny płatnik obciążeń finansowych, natychmiast z urzędu jest telefon przypominający o obowiązku wnoszenia opłaty śmieciowej od tego noworodka.Żeby broń Boże nie został zdzierany haracz uszczuplony .Jeżeli zaś podrośniętemu malcowi, coś od tej urzędniczej zgrai się należy, to pisanina, podania z potwierdzeniem et cetera.Wy jeszcze chcecie ,aby taką władze traktować poważnie ?. Nic tylko śmiać się w kułak i pokazywać te ” ich osiągnięcia”.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  ” My jedziemy po was w necie, tak społecznie i za darmo ” (>> Grabaż<>Grabaż<< nazwał to zabawą w ''złap stówaka'',.
  u nas w Pracowni nazywamy to łapaniem sztubaka.
  I się złapał wyjątkowo okazały , ignorant, arogant i bufon i bigot, siedzący w gównie po uszy, który nie napisał jednego składnego zdania w temacie.

  • gnida dworska

   Jak można wymagać od niego składnego zdania?. Swoją erudycję pokazali już podczas wyborów, na opłacanym przez wszystkich koziańskich podatników portalu „Moje Kozy”. Wyszła z nich wtedy ich cała erudycja ,przede wszystkim tego ich wierszoroba .Nie mogą ścierpieć ,że może istnieć żywy ,niezależny portal prywatny,nie potrzebujący jak „Moje Kozy” gminnych srebrników.Zresztą, już od jakiegoś czasu Moje Kozy to trup z lekka się rozkładający.Brakło srebrników w wystarczajacej ilości, czy trafiają do tego co nie trzeba ?.
   Tak mają zaufanie do tej swojej propagandy,że wolą podpierać się amboną ,bo wiedza że tej ich Trybuny Ludu Koziańskiego szumnie nazwanej Koziańskimi Wiadomosciami, tak nikt nie czyta.Podobnie jest z założonym portalem Moje Kozy.
   Następne wyrzucane pieniądze w błoto jak te wyrzucone w czosnek niedźwiedzi.
   Dla mnie najlepsza jest wypowiedź, że dzieci przedszkolne można byłoby umieścić w tej pakamerze oponiarskiej na ulicy Akacjowej, bo jest w cichej uliczce.
   Umysł i percepcja myślowa niedaleko odbiegająca od tych rezydujących w socrealistycznym pałacu przy Krakowskiej 4.
   Zresztą ten pomysł nieźle skomentowała na Komisji /mogliśmy to oglądać/, pani o aparycji Piasta Kołodzieja.
   Z całym szacunkiem dla tej aparycji.
   Wolę te nasz swojski smrodek na tym naszym niezależnym portalu , niż ten unoszący się nad Krakowską 4.
   CKO ,szkoda że tyle użyłeś dobrotliwych określeń dla tego „nie potrafiącego ułożyć jednego składnego zdania”.

 • redaktor

  Proponuje sprawdzić kto jest jego właścicielem a kogo jest działka i budynek (kto i od kogo wynajmuje) bo można się przejechać na tych oskarżeniach. Agresja i złość może zaślepić.Zawsze można sprawdzić w rejestrach działalności gospodarczej ale trzeba chcieć 🙂

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   W świetle nagrania z Komisji , dywagacje na temat wynajęcia budynku i dostosowania go do funkcji przedszkola są bezprzedmiotowe.Ktoś sprawdził, jakie warunki muszą być spełnione,aby mogło być umieszczone w nim przedszkole i okazało się,że dostosowanie jego do tych funkcji kosztowało by krocie.
   Szkoda tylko,że czynności tej nie wykonano jako pierwszej.Wszystkich chyba zaślepiły pieniądze.Nawet radnym,którzy pozwolili sobie na szermowanie pojęciem „tajemnicy handlowej”. Dla kogo tajemnica i w jakim celu, to już ten tajemniczy radny z Krainy Deszczowców nie wymienił.A, szkoda.
   Dla mnie ważniejsze jest wyciągnięcie wniosku z tej całej sytuacji dotyczących przedszkola, że nie rozpatrzono iluś tam wariantów, a tylko skupiono się w pierwszej kolejności na jednym pomyśle.Do wniosku takiego doszedłem po kilkakrotnym oglądnięciu prezentowanych dotychczas nagranych materiałów z sesji i komisji rady gminy.
   Padające tutaj glosy, myślę że będą furtką do bardziej otwartych dyskusji na komisjach i podczas obrad rady gminy.Nie chciałbym w tych decyzjach doszukiwać się drugiego dna, ale oglądając nagraną sesję , czy komisje wyciągać podobne wnioski , co osoby w niej uczestniczące.Jako obywatel i płatnik podatku w tej gminie mam do tego niezbywalne prawo.Również do nieskrępowanego wypowiadania swojej opinii na tym forum. Skoro nie wszystko jest niekiedy jasne, to proszę się nie dziwić dywagacjom forumowiczów przy otwartej kurtynie. Polecam to przede wszystkim obecnym radnym, uświadamiając im, że ich poczynania są również obserwowane przez osoby im niezbyt przyjazne i z tym powinni się liczyć.
   Pragnę zwrócić uwagę panu redaktorowi,że agresja i złość może być nie tylko po tej stronie.Dlatego apeluję o jak najmniej niejasności w podejmowanych decyzjach, tym tej złości również po tej stronie będzie mniej.

 • powsinoga

  Tak w temacie PUBLICZNEGO, GMINNEGO Przedszkola – forumowicz roza podrzuca na forum interesujący link:
  http://dzienniki.slask.eu/ActDetails.aspx?year=2015&book=0&poz=2404
  Po zapoznaniu się z rozstrzygnięciem nadzorczym Wojewody Śląskiego (publikacja w Dzienniku Urzędowym) cyt. „…Tym samym należy stwierdzić, że powyższe uregulowania uchwały stanowią istotne naruszenie art. 32 Konstytucji RP,…” pozostaje tylko podsumować – BEZ KOMENTARZA.

  • Sid

   Po raz pierwszy, na rok szkolny 2015/2016 ustalenie kryteriów przyjęć do publicznego przedszkola należy do Rady Gminy, która to przyklepała 5 marca br 15 głosami ZA, m in. kryterium cyt . „Kandydat, którego rodzic jest zatrudniony w jednostkach, których organem prowadzącym jest Gmina Kozy” uzyskuje dodatkowo 3 punkty!

   Wojewoda ma inne zdanie i stwierdził, że cyt. ” z zasady równości, wyrażonej w art. 32 ust. 1 Konstytucji, wynika nakaz jednakowego traktowania podmiotów prawa w obrębie określonej klasy (kategorii)”. oraz „Wyodrębnienie i przyznanie lepszej pozycji prawnej grupie pracowników samorządowych kosztem pozostałych pracowników ani nie pozostaje w racjonalnym związku z celem i treścią regulacji uchwały, ani waga interesu, któremu różnicowanie miałoby służyć, nie pozostaje w odpowiedniej proporcji do wagi interesów, które zostały naruszone w wyniku wprowadzonego różnicowania. Nie sposób bowiem dopatrzyć się powodów, czy korzyści dla Gminy płynących z faworyzowania akurat tej grupy mieszkańców. (…) Natomiast samo kryterium różnicowania – jedynie ze względu na zatrudnienie w jednostkach, dla których organem prowadzącym jest gmina Kozy – jako koteryjne, pozostaje w sprzeczności z ogólnymi wartościami i zasadami współżycia społecznego..”

   Pytanie. Gdzie byli radni jednogłośnie przyklepujący uchwałę ws. kryteriów przyjęć??!!!

 • krzyś

  Aż się nieuki administacyjne wykazały/ tu lista prawników, sekretarzy lub sekretarek../.
  Wojewoda stwierdził nieważność uchwały rady gminy Kozy nr V/24/15 z dnia 5 marca 2015 roku w sprawie kryteriów naboru do publicznych przedszkoli itp.
  Najistotniejsze jest druzgocące uzasadnienie łamania przepisów ustrojowych przez podjęcie takiej uchwały.
  W tym:
  wyodrębnienie i przyznanie lepszej pozycji prawnej grupie pracowników
  / tu chodzi o rodzica który otrzymuje większą liczbę punktów rekrutacyjnych który jest zatrudniony w jednostkach którym organem prowadzącym jest Gmina Kozy- czyli własnym pracownikom, z urzędu, przedszkola, szkół, GZOSIP , GOPS czyli dla siebie/
  samorządowych kosztem pozostałych pracowników…
  Nie sposób bowiem dopatrzyć się powodów czy korzyści dla Gminy płynących z faworyzowania akurat tej grupy mieszkańców.
  Z całą pewnością też uprzywilejowanie takich pracowników, przy pominięciu pozostałych nie będzie służyć… lokalnym potrzebom..
  Kryterium to stanowi ISTOTNE NARUSZENIE art.32 KONSTYTUCJI RP.
  I tu aż ciśnie się pytanie o czyje dzieci pracowników administracyjnych chodzi??????
  Ja znam kilku. Ale to rola nowego KLUBU.

  • gnida dworska

   Co na to gminna kauzyperda ? i jej wątpliwej jakości znajomość postrzegania prawa.
   Przecież projekt uchwały powinien być uzgodniony z prawnikiem.

   Niech wszyscy poznają tę listę prawników, sekretarzy itp.
   Nie chcę ,jako obywatel tej gminy być dalej ośmieszany przez tę hecną władzę.

  • Sid

   Radni jednogłośnie przyklepali uchwałę dopuszczająca kryterium dodatkowych 3/2 punktów dla dzieci pracowników gminnych. Trochę za późno na mea culpa.

 • powsinoga

  W tej samej tonacji (uchybień), zamieszczona na bipie UG, opina RIO ws. wykonania budżetu za 2014 rok, w której to Skład Orzekający cyt. ” zwraca jednak uwagę na pewne nieścisłości i uchybienia, które występują w sprawozdaniu…”
  Szczegóły:
  http://bip.kozy.pl/BIP.aspx?Sel=3244795&ident=15832

 • krzyś

  W opinii RIO o przedłożonym przez wójta sprawozdania z wykonania budżetu za 2014 rok do absolutorium RIO jako organ kontrolny podaje iż w cytowanym sprawozdaniu są pewne nieścisłości i uchybienia i tu 5 punktów uchybień i nieścisłości.
  Wracając do specjalistów gminnych za BIP podaję:

  -mecenas MAGDALENA KUBICA z zakresem miedzy innymi:opiniowanie pod względem PRAWNYM projektów aktów prawnych rady gminy i wójta
  -sekretarz MONIKA OLMA nadzoruje przygotowywanie materiałów i projektów uchwał pod obrady rady,
  koordynuje pracę obsługi prawnej urzędu
  analizuje akty prawne itp
  -zastępca skarbnika ALINA SKOCZYLAS :sporządzanie sprawozdań finansowych.
  Oto DUMA koziańskiej władzy w zakresie merytorycznej działalności urzędników w tym jak wyżej podpory prawnej, księgowej,organizacyjnej itp.za wynagrodzenie powyżej średnich z w porównaniu z ościennymi gminami
  Jaka praca taka powinna być płaca. ALE TO PRZECIEŻ TE POZYTYWNE ZMIANY..
  W końcu koziański 11.860 a 12.365 prezydenta Bielska Białej to dla przewodniczącej niewielka różnica /nie koniecznie musi umieć porównywać acz matematykiem nie jest/.

  • gnida dworska

   Dziękuję, za wymienienie z imienia i nazwiska tych urzędników, którzy na co dzień powinni dbać o prawidłowe działanie urzędu gminy. Co się dziwić.Toż to krew z krwi, naszej, tych wyborców tak tłumnie głosujących na to wybitne gremium,w akcie wyborczym samorządowym.
   Jakiegoś mnie panie Boże stworzył ,takiego mnie masz.
   Przecież ,to jest ten sam pęczek, co ten za 11860 brutto.Nikt od nikogo poziomem nie odstaje.
   Co tam jakaś Konstytucja, myśmy są na razie ” wadzą” i od nas wszystko zależy.Tak,że wcale nie dziwi mnie, taka decyzja Wojewody jak i oświadczenie RIO.
   Jak bym nie wiedział, że korzec to 32 garnce, a to na dzisiejsze jednostki wynosi około 120 litrów, to powiedziałbym, że dobrali się jak w korcu maku.Ale, nie mogę, nie zmieściliby się.W jakiejś większej kadzi się dobierali, i dobrali się.
   Niech się dalej ośmieszają, a przy okazji tych swoich wyborców, podobnego autoramentu, co oni sami.
   Co , do DUMY.
   Antoni Słonimski ,stwierdził :” Nie należy być dumnym z tego, że się czegoś nie rozumie „.
   Ja ,zaś jestem usatysfakcjonowany pewną liczbą,bo potwierdziła to RIO, że zadłużenie gminy wynosi na 31.12.2014 r. 18 420 946 zł., co stanowi 47,9 %.Tak że, rok obrachunkowy minął, a zadłużenie jakby niewiele spada.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  To co wyprodukowała RADA GMINY pod światłym przewodnictwem Pani przewodniczącej BOŻENY SADLIK jest wyjątkowo odrażające i poniżające społeczność. To pani przewodnicząca i jej służby powinny sprawdzić zgodność uchwały RG z obowiązującym prawem, i to Ona powinna czerwienić się ze wstydu przed całą Radą i społecznością za swoje nieróbstwo i niewiedzę. Po raz kolejny widać że Ta Pani się do przewodniczenia Radzie nie nadaje. Kolejny raz widać jak na dłoni po co władzy zwykły obywatel, i gdzie jego miejsce. Czy po to WAS wybieraliśmy.
  Miętoląc czapkę w rekach uniżenie dziękujemy jako obywatele za wskazanie miejsca w kącie.

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Jakież to piękne.Za moich czasów wprowadzono punkty za pochodzenie, aby dostać się na studia.Dzieci pochodzenia chłopskiego i robotniczego były preferowane na studia otrzymując dodatkowe punkty.Dzieci inteligencji pracującej punktów nie otrzymywały.
  Nasz gminny „demokrata” wraca do zamierzchłych czasów i wprowadza punkty za zatrudnienie rodzica w gminnych instytucjach w preferencji do dostania się dziecka do gminnego przedszkola.
  Może by jakieś tantiemy panie wójcie dla socjalistycznej władzy zapłacić, za skorzystanie z ich pomysłów ?
  Nieładnie takie prawa powielaczowe w gminie zaprowadzać.