Niegospodarność gospodarzy Kóz. Droga? Wystarczy, że jest.

Może Ci się również spodoba

 • Dreptak

  Kamień jest złej jakości to już wiadomo od 25 lat.Dlatego ,również z tej przyczyny zaprzestano jego wydobycia.Nadawał się tylko na głęboką podbudowę, a i to nie za bardzo.Skąd zatem jest przywożony skoro nie ma eksploatacji kamieniołomu?. Łatanina,partanina,aby tylko dobujać się do wyborów.Zauważam,że oczywiście Komitet Wspierający zapomniał jeszcze o jednej z cech wzorca doskonałości ; jaką jest znajomość geologii przez szanownego wójta.

  • Anty

   Dreptaku, są tacy co do dzisiaj wywożą ten kamień z naszego lasu.

   • Dreptak

    Jeżeli teren kamieniołomu jest własnością gminy,to nasz wójt, który jest wartościowym i dobrym człowiekiem o najwyższych normach moralnych, to zapewne działa odważnie wywożąc ten kamień.Jest operatywny,więc z konsekwencją i uporem kamień pozyskuje.Zapewne poświęcając na to swój prywatny czas.*
    * użyto określeń Komitetu Wspierającego.

 • Balbina

  No tak, pamiętam ten pamiętny pierwszy listopada, jaka szkoda że wtedy jakieś powstanie listopadowe w Kozach nie wybuchło. A w urzędzie to faktycznie same jakieś konspiratory i nieuki, bo po co obywatel ma się wtrącać w nieswoje sprawy, przecież my wszystko załatwiamy.
  Tylko dlaczego pod kocem, dlaczego poza oczami. To co ma wiedzieć napisze się mu na drzwiach i po sprawie.

 • JAnek

  Tak wójt Fiałkowski o ciągłości myślał że komisariat nie, że kanalizacja nie, dziury łatać nie, to co On właściwie dla społeczności zrobił, no chyba żeby jako ciągłość zaliczyć mu zadłużanie.

  • Krzyś

   Wszystkie inwestycje realizował na konto kolosalnego zadłużenia Gminy dochodząc do ok.20 milionów zł.
   Przy jak głosi ” dalej pozytywnie” z jakich środków zrealizuje remont ul. Beskidzkiej i kanalizację np. w Małych Kozach jako udział własny skoro do tej pory realizował to z kredytów i pożyczek????? Beskidzka to koszt około 8 milinów zł jak nie więcej.
   Dalej pozytywnie to dalszy wzrost do granic możliwości zadłużenia Gminy.
   Ostatecznie po przekształceniu zakładu w Pisarzowicach w spółkę wodno ściekową po podjęciu przez obecną radę uchwały 23.października 2014 roku na odchodnym swoje udziały lub obligacje można sprzedać spółce Aqwa i zobaczymy jaki będzie kalkulacyjny koszt ścieków. Czy mieszkańcy w tak przyjaznych Kozach nie będą używać wody bo ich na to nie będzie stać.????

   • Dreptak

    „Komornik już się zbliża, już puka do tych drzwi ” /Krakowska 4 /. Jeżeli nasz kochany i upragniony kapitalizm przekształca się w feudalizm, to czyż my w Kozach nie możemy się również cofnąć w rozwoju i wrócić do studni , bo na korzystanie z wodociągów nie wszystkich będzie stać.

 • dziad proszalny

  LITANIA podziękowań
  proszalnego dziada wiejskiego do OJCA NARODU GMINNEGO, przez pomyłkę tylko
  wójtem zwanego.*

  Od chwili opublikowania opinii o Waszej szczególnej prawie świętości przez Komitet Wspierający KWW Krzysztofa Fiałkowskiego, jestem cały we łzach, które prawie od tygodnia nie przestają mi spływać z mych ócz. Rozpiera mnie radość i duma z Waszej szlachetności i półbustwa o której ja marna istota nie zdawała sobie sprawy. Poprzez łzy szczęścia i doznanie z tego takiego uniesienia oraz szczęśliwości,że chciałoby się wołać santo subito. Nie samemu, ale z wszystkimi którym ta wielka radość się udzieliła. Na razie z wielką oskomą chcę dziękować, za to niebywałe szczęście, które spadło nagle na naszą wiejską gminę. Myślę, że nie jesteśmy tego godni, aby obcować z taką wspaniałością. Już nigdy nawet mi na myśl nie przyjdzie o cokolwiek prosić. Pozostaje mi tylko dziękować, dziękować i jeszcze raz dziękować.

  – dziękuję Ci najmężniejszy mężu jednej żony ,która tę Twoją szlachetność wyraziła słowem pisanym w liście wspierającym i to jeszcze przed zachodem słońca.

  – dziękuję Ci czcigodny gminny sterniku za dotrzymanie danego słowa na „sypanie piasku” i faktycznie piasek się znalazł wraz z piaskownicami na placach zabaw, które wyrosły jak grzyby po deszczu .

  – wyrażam wdzięczność umiłowanemu przywódcy za lanie wody, ale z tym trochę przesadziłeś, co odczuwają nasi mieszkańcy w swoich piwnicach.

  – dziękuję za umiłowanie ubóstwa i wyposażenie pałacu tak siermiężnie jak tylko Ty to potrafisz.

  – czcigodny ojcze gminy, dziękuję za sprawność w powiadamianiu niemowlaków o konieczności wnoszenia opłat śmieciowych za zużyte pampersy, a nie powiadamianie o nie wnoszenie opłat osób opuszczających nasz ziemski padół/zapewne żeby zbytnio nie
  stresować w pogrążonej żałobie bliskich/.

  – dziękuję za przyczynę naszej radości, jaką mamy z comiesięcznego numeru Koziańskich Wiadomości, a które nas swą treścią dodatkowo ubogacają.

  – dziękuję za wielką łaskawość i ustanowienie groszowych opłat za odbiór w terminie i bez proszenia moich odpadków, które nieopatrznie wytworzyłem jestestwem swoim.

  – dziękuje Ci pocieszycielu strapionych, w imieniu tych, których miałeś niewątpliwą przyjemność zwolnić z pracy w Urzędzie Gminy.

  – dziękuję, chlubo wiejskości za bezcenne bramki liczące w Centrum Sportu, które tak radują i twórczo inspirują naszą pluskającą się dziatwę szkolną.

  – dziękuję Ci dobry mówco i słuchaczu za zdewastowane chodniki w centrum wsi, które ile razy by nie były poprawiane to zawsze są takie same.

  – o najcierpliwszy rządco, dziękuję Ci za to, że potrafisz w nieskończoności jednego dnia konsultować ważne sprawy dotyczące naszej społeczności.

  – dziękuję Ci najposłuszniejszy wykonawco pomysłów triady kęckiej w zakresie wydawania pieniędzy na ich odlotowe pomysły.

  – dziękuję za absolutny słuch muzyczny i zakup tak wspaniałego wyrobu klawikordzistów japońskich, jakim jest zakup ich fortepianu firmy Yamaha.

  – o nierozbite lustro sprawiedliwości, które tak potrafi sprawnie zatrudniać osoby kęckiej proweniencji z rzekomych konkursów, zamiennie nazywanych naborem.

  – o wielki wzorze cnót wszelakich ,który jesteś pochodnią dla tych tak licznie pozatrudnianych, po uważaniu, ze swojego grona wyznawców.

  – dziękuje ci dobry gospodarzu za bezrozumne wydawanie pieniędzy na własna propagandę wyborczą, gdzie za te pieniądze iluś tam mieszkańców mogło by się pożegnać z przydomowym perfumeryjnym szambem.

  – o najcierpliwsza władzo, która ze stoickim spokojem znosisz krytykę na stronach internetowych Gminy Kozy, oraz Moje Kozy.pl.

  – dzięki Ci, ozdobo życia rodzinnego za zadłużenie gminy tylko na niecałe 20 mln.zł.

  – dziękuję za szczególną roztropność w doborze wyborczej ekspozycji własnego konterfektu na ruderze w centrum Kóz, co świadczy o szczególnym podkreśleniu hasła „jaki pan, taki kram”.

  – chylę głowę i jestem pełen uznania dla naszej stolicy mądrości, za zatrudnienie rzeszy piarowców w celu sprawnej organizacji kampanii wyborczej dla ponownego wyboru na gminny stolec, za gminne pieniądze.

  Niech Jaśnie Oświeconemu stale przyświeca ten wspaniały żyrandol pałacowy, kupiony za grosze, w promocji, w cenie średniej klasy samochodu.
  W geście dziękczynienia powinny bić dzwony na chwałę najczystszego diamentu gminnego, w bądź jakim koziańskim kościele.

  Amen.

  * litania ,od słowa greckiego lite,

  • Analfabeta

   Ale se jaja robicie ale mi sie podoba…

   • JAnek

    E tam jaja, jaja to robi sobie wójt, popatrz jakie sobie robi ‚selfie’ w całej gminie.
    Chyba doszli do wniosku że im wójt większy to lepszy, tak jak z długiem , tylko mnie głupiemu coś tu nie pasuje

    • gnida dworska

     Niektórzy mężczyźni sądzą,że przedłużeniem ich męskości jest dobrej klasy samochód i to jak największy. Wtedy dobrze się z tym czują. Podobno to działa i nawet nie wymagana jest wtedy z kobietą konwersacja. Wystarcza trzaśnięcie drzwi w tym samochodzie. Jeszcze inni ,aby dodać sobie splendoru i pokazać swoją wielkość potrzebują banerów na całą stodołę. Jestem ciekawy,czy na kobiety również działają mężczyźni skłonni do długów,choćby i gminnych. Wkrótce się o tym przekonamy. JAnek, nie tylko tobie coś nie „sztymuje”, jak ujął by to niezapomniany J.Tuwim.

  • BALBINA

   Dziadu, dziękuję z całego serca za to że pokazałeś jak ten podobno koziański salon traktuje zwykłych ludzi. Masz rację, ośmieszać, ośmieszać i jeszcze raz ośmieszać. Ja do teraz nie mogę zrozumieć że CI podobno wykształceni i obyci w świecie ludzie, ten nasz podobno establishment posuną się do wciskania zwykłym ludziom takiego kitu.
   Ja cierpiałam przy czytaniu tych głupot, dzięki za to że teraz pocierpią ONI.

 • nosso

  I lekiem na to ma być milicjant?

  • gnida dworska

   Obawiam się,że na to zabałaganienie to nawet i cała komenda może być za mała.Jakoś tak się składa,że zawód policjanta i w obecnym czasie funkcjonuje.Proszę mi pokazać jakiekolwiek państwo bez służb porządku.Dyplomiki z tamtego ustroju to się przydają, z ukształtowanym przez tamten ustrój myśleniem.Magisterką jakoś nie wstyd jest się nadal legitymować niezłomnych zasad kandydatowi ?. Wszyscy z bagażem lat jesteśmy dotknięci tym ustrojem. To kandydatowi nie przeszkadza, mimo że studia z tamtej epoki? Lekiem to ma być podejście gospodarskie z poszanowaniem publicznego grosza,a nie piarowski system rządów.Chwalcom już dziękujemy. Jeżeli o sukcesach świadczyć mają dokonania kandydata,to dlaczego już brakuje miejsca na następne śliczne fotografijki z podretuszowaniem jedynie słusznego wodza ?Myśleć,myśleć, a potem pisać, nigdy odwrotnie.

  • karmel

   a masz innych odważnych, którzy zechcieliby wleź w to bagienko zadłużenia? jakoś nikt inny nie podjął wyzwania. w sumie to też znaczące, że po raz pierwszy mamy tylko dwóch kandydatów na wójta.

 • Sasza

  @nosso. Na różnorakich forach, w tym na naszebielsko, jedyny zarzut jaki pojawia się w kontekście E. Kućki to to, że był milicjantem. Nie ukrywając tego faktu wygrał dwukrotnie wybory na wójta, wcześniej był przez cztery lata radnym. Czy naprawdę bycie milicjantem, to jedyny zarzut jaki dyskwalifikuje go, żeby po raz trzeci zostać wójtem? Żadnego merytorycznego argumentu? Niczym innym, w przeciągu ośmiu lat sprawowania funkcji wójta, wam nie podpadł?To chyba najlepsza rekomendacja jego osoby…

  • gnida dworska

   Wiatrak powinien stanąć , o ile się zachował,może w innym miejscu.Pokazywał by nam ile jeszcze nam brakuje do nowoczesnego myślenia.Nawet ,choćby i w kilometrach.

  • tojatwojazmora

   Jak mi wiadomo kamieniołom to czynne osuwisko wraz z przyległych terenem podlegający monitoringowi (chyba że górotwór już zakończył swój żywot). Jeżeli wójt bez zgody czerpie kamień z czynnego osuwisko to naraża mieszkańców na niebezpieczeństwo i podlega pod §. Należało by sprawdzić jak jest z tym osuwisko. Ponadto to teren parku krajobrazowego.

   • gnida dworska

    Kto by takimi duperelami się przejmował jak trzeba wygrać wybory.Najskuteczniejsze jak zawsze są metody gangsterskie, na wyrwę i na rympał.Kto się tam później pyta zwycięzcę jak wygrał, a tym bardziej jakimi metodami je wygrał.Przecież historyk jest w tym biegły,nawet nie przeszkadza mu publiczny grosz jaki na to ukrycie skierował.Zatrudnieni piarowcy już nieźle przytuląją, a to jeszcze nie koniec przytulania.Wyciągnął właściwe wnioski z przegranej Kućki w 2010 roku.Przecież tych myślących i zastanawiających się nad tą dziurą budżetową w gminnej kasie jest garstka.Reszta woli działania stadne, po co ma myśleć,jeszcze by trzeba przy tym coś poczytać, anie daj Boże nad czymś się zastanowić.A jeszcze do tego użyć szarych komórek, a uchowaj panie Boże.No i leci taki gminny kabarecik….

 • Omnibus

  Kilka ciekawostek…

  1. Nowa strona Gminy Kozy jest beznadziejna.
  2. Żaden z kandydatów nie nadaje się na stanowisko Wójta.
  3. Radni, którzy nie startują ze swoich okręgów mijają się z celem.
  4. W Kozach nie powstają nowe drogi i przez 4 kolejne lata się to nie zmieni.
  5. Kozy biednieją, koszty utrzymania budynków i innych obiektów Gminnych wzrastają szybciej niż dochód Gminy.
  6. Sport w Gminie Kozy kuleje coraz bardziej.
  7. Wbrew obietnicom wyborczym, komisariat policji w Kozach nie powstanie.
  8. Kampania wyborcza to cyrk, krówki i miód zamiast kiełbasy wyborczej.
  9. 30% klientów biedronki w samych Pisarzowicach to kozianie.
  10. Zadłużenie Gminy nie spadnie poniżej 15 milionów przez kolejne 4 lata.

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   To nie są ciekawostki to jest realna rzeczywistość.Skoro nie ma innych kandydatów, to zachodzi konieczność zminimalizowania zła, które nas dotknęło. Wydaje mi się, że trochę pomieszałeś to wszystko.Oczywiście jeżeli następuje zabagnienie to trzeba siąść i bardzo mocno się zastanowić jak to rozwiązać.Prof.Kotarbiński pisał : Nie myśl o problemach , bo nie ma problemów, są tylko sytuacje rozwiązywalne.Tak jest również w tym przypadku.No, ale nie może przecież rozwiązywać te problemy ekipa,która do tego doprowadziła.Proszę zwrócić uwagę ile pozatrudniano osób i do jakich zadań ?. Przecież to widać gołym okiem.Pieniądze nadal wyciekają szerokim strumieniem.Warto i trzeba to zatrzymać, to jest wszystko bezrozumne.Znów nam jak zwykle przychodzi wybierać , ale ja przynajmniej widzę kto do tego doprowadził.
   Koloryt wyborczy rządzi się swoimi prawami.Np. jeden kandydat w Polsce niejaki Jan Drozd zamieścił plakat ptaka ze swoją głową i rozpostartymi skrzydłami z podpisem : postaw ptaszka na ptaszka.Wygrał , w Polsce na czołowy idiotyzm wyborczy.W Kozach jeszcze do tego się nie posunięto.za to w czym innym przodujemy…

  • redaktor

   Biedronka w Kozach powstanie na ul. Bielskiej w rejonie obiektów Autokoza. To już raczej przesądzone. 🙂

   • Helen

    Życzenia powodzenia dla sklepikarzy i handlowców w Kozach!

    • gruppenführerwolf

     Będą musieli zejść na ziemię z cenami.Nie da się żyć po pańsku z małego sklepiku.

   • gnida dworska

    Miałaby to być biedronka w stylu tego żuczka amerykańskiego, co to nam wuj Sam sprezentował w latach pięćdziesiątych ?. Podobno ta to jest stonka portugalska.

    • Kandyd-volterowski prostaczek

     Rozpleniła się tak po Polsce,że podobnie lepiej kosi sklepikarzy niż ten żuczek amerykański nasze ziemniaki onegdaj.Dwa,trzy miesiące i zwijany interes.

 • ALICJA

  Na ” Moich Kozach ” Pana Fiałkowskiego pojawił się komentarz że na Pikniku Wyborczym kandydata na wójta Pana Kućki strumieniami lało się piwo. Byłam na tym Pikniku i z całą odpowiedzialnością za swoje słowo mogę powiedzieć że ta wypowiedź to kłamstwo. Nie było, nie tylko piwa ale żadnego innego alkoholu pod żadną postacią. Piknik mnie osobiście się podobał, grała orkiestra dęta, występowała kapela góralska która fajnie bawiła zgromadzonych gości.
  Była kawa, herbata, ciasto. pączki, cukierki dla dzieci, baloniki i oczywiście była też kiełbasa wyborcza z cebulą i musztardą którą serwowano z rusztu. Dzieci zabawiano konkursami i muzyką odpowiednią do ich wieku. Na Pikniku można było porozmawiać z kandydatami na radnych, zapytać o program i zamiary. Pomiędzy ludziami cały czas obecny był też Pan Kućka , który osobiście witał każdego gościa i odpowiadał na zadawane pytania.
  Występy kapeli góralskiej sprawiły że byłam na Pikniku dość długo. No moje babskie oko przewinęło się tam ponad tysiąc ludzi.Jedyna pretensje jaką mogę mieć, to tylko do siebie samej, bo pomimo pogody która dopisała organizatorom , zaszczypało mnie w nogi.
  Panie Edwardzie, następnym razem proszę o podgrzewaną podłogę.

  • gnida dworska

   Piewcy cepezetowscy to minimalną ilość alkoholu nawet w wodzie święconej by wyczuli.Piknik był o rzut beretem od tej szpicy CPZ towskiej to mogli to sprawdzić.Ale im nie o to chodzi,chodzi o jątrzenie , widzieć to co obecni nie widzieli.Oni zapatrzeni w szklaną kulę widzą więcej,ale za to niedokładnie.Złość zżera stare żelastwo; cepezetowskie.Nie wiedzą,że ludzie mogą przyjść na coś z własnej ochoty nawet bez nachalnej propagandy.Bez ambonowej agitacji.Nie mogą zrozumieć. że jeszcze jest w Kozach inna społeczność całkowicie ich ignorująca.Powiązana inną wizją rozwoju naszej małej pospolitej rzeczy wiejskiej.Tego nam zazdroszczą,że można tak się zebrać bez powiązań stanowiskowo – etatowych i w dodatku się świetnie bawić.
   Podobno takie imprezy mają się odbywać w miesiącach letnich,spontanicznie, bez zadęć typu Dni Kóz dla umiłowanego przywódcy.To przecież tak niewiele kosztuje w stosunku do tych etatów piarowskich,a daje radość i więcej dla ludzi znaczy niż te rzekomo ubogacające Koziańskie Wiadomości.Piszę rzekomo, bo tych je tworzących na pewno ubogacają finansowo.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  PANIE WÓJCIE KRZYSZTOFIE FIAŁKOWSKI.

  JAKO PANA PRACODAWCY I OBYWATELE
  chcemy zapytać Pana dlaczego administrując naszą Gminą Kozy zadłużył nas Pan tak bardzo, że zwykłemu mieszkańcowi włos się jeży na głowie. Dlaczego tak bardzo rozrosła się administracja za Pana rządów., dlaczego tak bardzo przeinwestował Pan rewitalizację pałacu, pomijając życiowe potrzeby nas mieszkańców, takie jak drogi, chodniki, kanalizację.Dlaczego wiedząc jakie jest zadłużenie naszego budżetu, kupował Pan drogie meble, firanki, fortepian, wykładziny, a wszystko do pałacu. Przecież pałac to nie codziennie potrzebna obywatelowi kanalizacja i droga, lecz niepotrzebny i nieprzyzwoity zbytek na który nas nie stać. Dlaczego rządząc naszą własną gminą nie korzystał Pan garściami z jej jakże wielkiego dorobku, wykształconego, młodego, mądrego koziańskiego kapitału ludzkiego.
  Wybierając obcych, pokazał Pan w jakim poważaniu ma Pan społeczność której powinien Pan przewodzić. Dlaczego. Dlaczego był Pan głuchy na słuszną krytykę Pańskich działań, nie tylko przez opozycję, ale też przez zwykłych obywateli. Dlaczego używając propagandy robi Pan Kozianom wodę z mózgu, mówiąc nieprawdy, półprawdy, a wręcz manipuluje Pan społeczeństwem, zatajając istotne fakty stawiające Pana w złym świetle.
  Pisząc ten tekst chcemy powiedzieć wszystkim Kozianom, PANA PRACODAWCĄ , że nadszedł czas nie tylko podsumowań ale i zapłaty za Pańską troskę o naszą społeczność.

  • Sasza

   Mnie nurtuje sprawa ankiety przeprowadzonej na stronie KWW Czas Pozytywnych Zmian dot. budżetu obywatelskiego.
   Czyżby wójtowi pomyliło się urzędowanie z kandydowaniem? Zacytuję wójta K. Fiałkowskiego „Chcieliśmy mieć pełne wyobrażenie tego co potrzeba mieszkańcom Gminy, dlatego przed wprowadzeniem w życie budżetu obywatelskiego postanowiliśmy przeprowadzić ankietę mówi Fiałkowski”
   My to znaczy kto?
   Wójt i dotychczasowi radni? Jeśli tak to, z jakich ugrupowań radni? I dlaczego na stronie KWW CPZ?
   Dlaczego tej ankiety nie zamieszczono na stronie gminnej? I to na tyle wcześnie, żeby obecni radni mogli uwzględnić wolę narodu w projekcie budżetu na 2015 rok.?
   Czy tylko mnie się wydaje, że obecny wójt pogubił się już w swoich tożsamościach? Przypominam, jeszcze jest Pan wójtem, w kadencji 2010-2014.

   • Kandyd-volterowski prostaczek

    Pogubił się pogubiony . Niezborność podejmowanych decyzji widać od początku urzędowania.Piszesz o zawieszonym projekcie budżetu obywatelskiego nie na tych stronach na których być powinien. Nie tylko to tam sie nie znajduje.Na stronach gminy nie znajduje się nic co jest ważne dla życia mieszkańców.Są tylko plakatowe informacje propagandowe serwowane już teraz w dwójnasób,w momencie otwarcia strony „moje kozy.pl”. Pomimo ustawy o Informacji publicznej, gmina ma ją w głębokim poważaniu i nie zrobiła nic w tym kierunku, aby dostęp obywatela do informacji o wydawaniu choćby złotówki z gminnej kasy był obywatelowi natychmiast wiadomy.Również, z natychmiastowymi informacjami z obrad rady gminy, czy komisji.Winno to być prezentowane internetowo, aby każdy zainteresowany obywatel miał do tego dostęp.Nadal się to mieszkańcom utrudnia, a co najważniejsze nic nie robi sie w tym kierunku. Wszystkie decyzje kadrowe i płacowe urzędu winne być dostępne dla zainteresowanych na stronach internetowych, aby obywatel wiedział jak wydawane są pieniądze z jego podatków.Jak informuje portal o kontroli społecznej tzw, raport sieci obywatelskiej Stowarzyszenie Sieć Obywatelska WATCH DOG, tylko 10 z 49 miast daje jakieś skąpe informacje, a z 1700 gmin tylko jakieś 100 prezentuje tylko to co jest im wygodne.Informacja dla obywatela ma być pełna i wyczerpująca co do jednej złotówki.Wtedy nikt nie będzie zarzucał sternikowi gminnemu niczego.Tak niestety nie jest, jest pełna tajemnica i dlatego obywatel nie wie ile kosztował drogocenny żyrandol wraz z lampami, wyposażenie pałacu ,dodatkowe etaty.piarowcy, wydawanie gazetek.Władza samorządowa opłacana z naszych podatków ma być przejrzysta, bo to nie jest prywatna firma , ktorej wlaściciel utzymuje ją z wlasnej kieszeni.Niestety nasza demokracja jest jeszcze tak ułomna , że nazwać ją tylko można demokracją w powijakach.Służy temu również mała świadomość obywatelska.Musi się to zmienić, ale kroki w tym kierunku i to coraz śmielsze muszą poczynić i obywatele i władza.Jak władza to czyni to widzimy, nawet się cofa.Wracając do tablicy w urzędzie, zamiast rozwijać elektroniczną informację.Za to gęba pełna frazesów, a strony drukowanej propagandy ,pełne kolorowych gębek w pełnej zadowolonej krasie.Samorządność fasadowa, z liszajami odpadającego tynku, tak jak i na gminnych obiektach.To musimy zmienić , nikt za nas tego nie uczyni.Po to są wybory, w których możemy powiedzieć ; Sprawdzam !!

 • powsinoga

  A tak cichutko przeszło, że od przyszłego roku odpady komunalne odbierać będzie nowa
  firma, aż z Międzyrzecza. Ciekawe jaką stawkę podadzą za dzierżawienie ich kubłów?

  • gnida dworska

   Kubły są od SITVA. Stawki, więc ona ustala, ale skoro nie będzie obsługi kompleksowej to staweczki mogą poszybować w górę.Ale to już jest osobista sprawa pomiędzy dzierżawcą kubłów , a SITVA. Urząd Gminy od tego umywa już rączki, oczywiście pobrudzone, bo tak to przecież by ich nie mył.

   • Sid

    Sądzę, że swoje kubełki sitwa zabierze. Pozostanie nam dzierżawa od nowej firmy lub co bardziej prawdopodobne indywidualny zakup nowych, w sieci pobliskich marketów.

    • gruppenführerwolf

     Problemy z odbiorem śmieci zaczną się od stycznia i przez najbliższe pół roku nie unormują a potem pójście do aktualnej firmy na kolanach.Ktoś mocno sobie pobrudził łapki przy tym przetargu,pożyjemy zobaczymy,nie zdziwiłbym się gdyby był to ktoś ze szczytów władzy.

     • gnida dworska

      Przecież już napisałem ,że łapki gminne zostały już umyte.Do czasu.

 • wesolyromek
  • karmel

   Biedny wójt, poszedł się poskarżyć… Olaboga, to się strażacy ucieszą, na pewno docenią przy urnie ;}

   • Obiektywny

    Pieski, coś ujadanie wasze siada. Czyżby kasa dla was poszła już do OSP?
    A szczekać za gratis to nie łaska?

    • karmel

     Ty, Obiektywny coś chyba forum pomyliłeś, spłyń pod portret uwielbianego, może jeszcze zdążysz i na ciebie nie doniesie…

    • gnida dworska

     Obiektywny, zapytaj się Fiałkowskiego ile zapłacił za papugę i, bo ja sobie nie życzę aby to było z moich podatków.

     • kropka

      on zorientowany w tych sprawach, na pewno kredycik dostanie. zresztą na forum już są chętni.

     • golibroda

      Wójt , to chyba te kredyciki w Providencie pozałatwiał, dlatego to tak rośnie to zadłużenie jak na drożdżach.Nawet tego Providenta do gminy diabli nadali.

    • Rozbójnik

     Z przyjemnością zapłacimy, zostanie w Kozach

   • provident

    biedny, oj biedny, za mecenasa trzeba będzie zapłacić. Kredycik chwilówka?

    • golibroda

     Provident, a oglądnołeś to może portret wodza na ul.Panienki ? Coś , akurat tam nie jest tak ulubiony ?.Cycuś nie portret.

     • provident

      No i w takich sytuacjach może liczyć na nas, limit nieograniczony, starczy i na golibrodę i na mecenasa, coby budżetu gminy zanadto nie obciążać.

  • gnida dworska

   Strona pozwana nie mogła się przed sądem wykazać dokumentami potwierdzającymi zasadność podnoszonych kwestii.Dlatego,że dokumenty są w posiadaniu powoda wnoszącego.Dlatego sąd podjął taką, a nie inną decyzję.Tylko na ułomność
   postępowania w trybie wyborczym ta sytuacja miała miejsce.Nie zakwestionowano najważniejszej sprawy długu 19 MILIONÓW złotych. W sprawie pałacu brakło słowa „prawie”, bo przekroczenie kosztów z prawie 4800 000 na 7400 000 to nie jest dwukrotnie. To jest niewątpliwy sukces. Gratuluję sukcesu długu 19 milionowego.Zadowolony imperator, który chciał zakazu podawania na Naszych Kozach informacji o długu 19 milionowym.On jest i to świadczy o pańskiej nieudolności panie Fiałkowski.Ta kwota jest najlepszym dowodem,lepszym niż wyrok dotyczący drobnych kwestii, niemożliwych przez nas do weryfikacji.Jakoś przeproszenia pan jaśnie oświecony się nie doczekał?. Nie ma się pan czym szczycić.Nieudolność nie jest w cenie.Jak pan chcesz to ja przeproszę wyborców, w pana imieniu o tak zgrabny dłużek, który niejeden obywatel nie umiałby zapisać cyframi .Dług wynosi 19 000 000 złotych.To jest 1600złotych od niemowlaka do umarlaka.Ślicznie pan gospodarujesz.Powodzenia w takim gospodarowaniu domowym budżetem.

 • powsinoga

  To teraz tak wygląda debata przedwyborcza??!!!

 • Sid

  Wiem, że to bardzo poważna sprawa (dla EK nawet kosztowna), ale nie nogę powstrzymać się od śmiechu…. Przecież to taka dziecinada. To teraz wybory wygrywa się na wokandzie??? Za dużo się chyba naoglądali Anny Marii Wesołowskiej….
  Aż strach się bać obudzić 17-tego listopada, jak nie daj Bóg ta skarżypyta wygra !

 • strażak

  To Kućka już spełnia obietnice wyborcze. Obiecał w ulotce wsparcie dla straży pożarnej. Facet ma gest!!! Panie Edwardzie będziemy pamiętać.

  • gnida dworska

   Wasz generalissimus strażacki ze łzami w oczach dziękował Fiałkowskiemu za ten obiecany wóz strażacki.Kućka nie mógł znieść tego szczerego płaczu i postanowił dorzucić trochę na płyn do spryskiwaczy.Ma ten Kućka gest.Nikt ci tyle nie obieca co Fiałkowski, taki gminny obiecywacz.
   Wójt pusta szufladka, ale obiecywać potrafi.

  • Obiektywny

   Uwaga! Kuriera Koziańskiego nie należy używać w wc. Farba drukarska źle działa na odbyt.

   • golibroda

    Za to nieźle działa na uważnie czytających i uświadamiających sobie ,że 19 mln zł, długu dla takiej gminy to nie w kij dmuchał.Spróbuj Wiadomości Koziańskich, lepiej działają , nie tylko na odbyt.

    • karmel

     golibroda, nie warto. Takich specjalistów od odbytu to nie przekonasz. Doświadczeni w temacie. Wiedza co piszą. Więcej mydła Obiektywny, lżej pójdzie!

  • strażak-kozianin

   Żebyś wiedział. Chłop ma honor. Może liczyć na mój głos.

   • NieDonosiciel

    Na tych co nie lubią donosicieli też!!!!!!

    • Nana

     Ciekawa jestem jak się to skończy w niedziel…
     Mam wielką nadzieję, że KOZIANIE nie dadzą się nabrać na te kolorowe obrazki i wezmą sobie do serca przyszłość naszego wspólnego dobra.
     Pozew do sądu pokazał jak władza się boi odstawienia od koryta – za dużo mają do stracenia, i za dużo po ich przegranej będzie do pokazania.
     Z tej sytuacji jest jedno wyjście: władze należy im odebrać, powiedzieć DOŚĆ!

     Czy dalej pozwolimy sobie na to, żeby rządziły nami Kęty i figurant fiałkowski, który robi to co mu dyktują babcie z Kęt.
     Który wspólnie z pampersowym skarbnikiem z PO bierze kredyt za kredytem, nie patrząc na nic. Byle dobrze wyglądało. Byle gazeta kolorowa co miesiąc trąbiła jak to jest fajnie – a najfajniej panu redaktorowi łukaszukowi za parę tysięcy miesięcznie.

     Kochani mieszkańcy KÓZ – nie dajmy się nabrać. Przerwijmy ten niekontrolowany lot w przepaść.

     • Obiektywny

      Kara 3000 zł na OSP – szkoda. Ile by to za to było Kurierów Koziańskich ? I do tego jeszcze łgać nie wolno. Przykre.

     • życzliwy

      Obiektywny Kaziku, wróć do szkoły, najlepiej na lekcję „czytanie ze zrozumieniem”. Potem przeczytaj ponownie pozew, postanowienie i uzasadnienie. Potem jeszcze raz, następnie prześpij się, a rano powtórz czytanie, oczywiście nadal ze zrozumieniem. I jak zrozumiesz to nie wracaj tylko powróć do codziennych obowiązków, czyli pozostań pod portretem, upadnij na kolana i rób to co umiesz najlepiej, ty już wiesz co…

     • golibroda

      Nieprzeproszony, nieprzeproszony, nieprzeproszony najjaśniejszy twórca długu 19 milionowego.Przeputał na zbytki 19 dużych baniek wraz z halabardnikami.Gdzie jest 19 000 000 zł ?.Jak ty jestes obiektywny to ja jestem sułtan Brunei.Dość nieudacznikom ,RĘCE PRECZ OD GMINNYCH PIENIĘDZY. Długotwórcy !!!!!.

     • Obiektywny

      Nie denerwuj się – bo będziesz miał wrzody na żołądku.Mamy piękny Pałac, Cmentarną, Dworcową, Przecznię, Nadbrzeżną, Sobieskiego, kanalizację na Bagrówce i na Przeczni, skatepark. Jesteśmy uczciwie pracującymi, rzetelnie płacącymi podatki ludźmi. Kredyty się lekko spłaci, bo jesteśmy zamożną gminą – a tego co zrobiono na pewno nam nikt już nie zabierze. Zdrowa gospodarka inwestycyjna, również w gminach, polega na zaciąganiu i spłacaniu kredytów.

     • Nana

      Lekko spłaci wzrostem podatków, obligacjami, a może kredyt konsolidacyjny. Albo chwilówka.

      Jednym słowem księgowa partyzantka SKARBNIKA Z PO

     • gnida dworska

      Zdrowy to chciałbym.żebyś był na umyśle panie Obiektywny.Jesteśmy gminą jedną z tych najmniejszych,jeżeli chodzi o dochody na mieszkańca.Jakieś 2400 zł.rocznie na osobę.To jedno, a z taką władzą , za chwilę będziemy mieć komisarza na karku .Jesteś tak obiektywny jak wójt,który nie ma obiekcji w zaciąganiu kredytów i wypuszczania obligacji gminnych.Skarbnik powiązany z PO wzorem swych notabli partyjnych zadłuża gminę równie sprawnie jak oni kraj.Pamiętaj, ostatni gasi światło.
      Ten mały zakompleksiony człowieczek dla utrzymania władzy nie zawahał się iść do sądu z obywatelem ,który jest jego pracodawcą.Jest śmieszny.I co, będzie przeproszony ?.Figa, ochrona dóbr potrzebnych do sprawowania władzy?; trzeba je najpierw posiadać ,a potem dopiero je chronić.Ośmieszył się skutecznie w oczach tych myślących.Motłoch był, jest i będzie Na nich najmniej mi zależy, zależy mi na tych,którzy myślą i z tej sytuacji wyciągną odpowiednie wnioski.A że motłoch jest to wyraźnie widać na „Moje Kozy.pl”. Szczerze winszuję posiadania takich wyborców monsieur Fiałkowski.Weź pan ,panie Fiałkowski tę firmę z Międzyrzecza ,żeby jak najszybciej posprzątała te ekskrementy, którymi zanieczyściłeś pan to koziańskie gniazdo.Dla mnie jesteś pan NIKT.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  CYTATY Z UZASADNIENIA SĄDU OKRĘGOWEGO W BIELSKU-BIAŁEJ
  ” Wskazać należy, że w kwestionowanych materiałach wyborczych zostały powielone informacje podawane wcześniej przez SAMEGO WNIOSKODAWCĘ ”
  ” W udzielonym wywiadzie wnioskodawca wskazał, że kwota długu gminy wynosi 19,1 mln.zł.”
  kopia gazety–k.65

  ” NIE MA ZATEM OBECNIE PODSTAW, aby podważać prawdziwość podanej kwoty 19 mln.zł. jako AKTUALNEGO ZADŁUŻENIA GMINY”

  ” ODDALENIU podległy także żądania przeproszenia uczestnika oraz nakazania sprostowania informacji”

  ” Sąd nie mógł także uwzględnić żądania dokonania bliżej nie sprecyzowanych sprostowań, tym bardziej z niewiadomych i nie wyjaśnionych w ŻADEN sposób przez wnioskodawcę względów– na antenie Radia Bielsko.”

  ”Omówione ulotki były rozpowszechniane wśród mieszkańców miejscowości KOZY przez osoby kandydujące do rady gminy z list komitetu wyborczego uczestnika”
  ” zeznania Bogdana Sitarza i Jana Samerlika –nagranie z 12.11.14.”

  CO ZYSKALI KOZIANIE, NIC, ( nie licząc wiedzy na kogo głosować )
  CO STRACIŁ PAN EDWARD KUĆKA ( 3 tyś, na OSP KOZY które z chęcią zapłaci i które zostaną w Kozach )
  CO ZYSKAŁ WÓJT FIAŁKOWSKI, NIC ( nie licząc tego że nasrał do własnego gniazda )

  • krajan

   nooo, u nas na wsi tak się spraw nie załatwia. Jakieś miastowe zwyczaje poprzywozili i po sądach krajanów włóczą. Nieładnie panie wójcie, nieładnie. Toż to teraz strach coś na wsi powiedzieć, bo zaraz rozliczać chcą i sądem straszą.

   • Też krajan

    No przecież, my chłopy honorne.Najwyżej się za zniewagę po pysku oprało, abo i jaki nożyk żeberka porachował.I spokój zaś był na kilka niedziel.Do następnej zabawy.Całkowity zdziczenie i całkowity upadek dobrych koziańskich obyczajów.

    Prawda , ale co oni mogą wiedzieć o dobrych obyczajach ?.

    • zniesmaczona

     Nie, lepiej poleź do sądu, pościągać kolesi za świadków, i poprosić, żeby sąd nakazał przeprosić, bo on się czuję obrażony.

     Jest wójtem, podobno wykształconym, o najwyższym normach moralnych, nie zna innych cywilizowanych metod na udowodnienie swoich racji?

     • Też krajan

      Normy moralne ?Sąd zauważył te normy moralne i jakoś tych przeprosin nie zaordynował.Widać ,że wyczuł tę niehonorność.Może coś o Kozach wiedział, jak tutejsi postępują.Nie dał się ucywilizować bo on jak w i koziańskie obyczaje, tak i w kozian niezbyt wierzy.Dlatego te liczne hufce z za Soły.Podobno wykształcony, podobno o najwyższych normach moralnych, a nie ucywilizowany. Ciekawa konstatacja, warta niejednej dysertacji naukowej.Przyszli magistranci do dzieła.Macie koziański model do naukowych rozważań.Szkoda, że człowiek już w leciech, sam bym tym się zajął.
      Jeżeli chodzi o świadków to kwiat gminnej arystokracji, skarbnik od długów ,niejaki Pawiński, odźwierny pałacowy Sitarz, oraz generalissimus gminnej straży pożarnej Samerlik.Najwierniejsi z wiernych , czołowi przyboczni.Sąd pokazał figę z makiem.Najważniejsza konkluzja sądu, cytuję: „Oddaleniu podlegały także żądania przeproszenia uczestnika oraz nakazania sprostowania informacji. Żądanie przeproszenia może być uwzględnione jedynie w sytuacji naruszenia dobra osobistego, a wnioskodawca ani we wniosku ani w składanych zeznaniach czy też w zadawanych przez pełnomocnika pytaniach nie wskazywał na naruszenie dobra osobistego, jak też na rodzaj tego dobra.Dlatego też żądanie przeproszenia, wobec braku wykazania naruszenia dobra osobistego, podlegało oddaleniu. Sad nie mógł także uwzględnić żądania dokonywania bliżej nie sprecyzowanych sprostowań, tym bardziej z niewiadomych i nie wyjaśnionych w żaden sposób przez wnioskodawcę względów – na antenie Radia Bielsko.”

      Dobrze, że żądania nie było jeszcze do telewizji.

     • telemaniak

      e, nie mów głośno bo jeszcze naszemiasto przyjedzie i w świat pójdzie jak to koziany debaty wyborcze w sądach przeprowadzają.

     • Też krajan

      Pieniaczek gminny byłby znany wtedy szerzej.Nieźle jest tak od czasu do czasu o togi się poocierać.Popatrz jak to czasy się zmieniają,Jeszcze Reymont pisał, gdy były waśnie : „do wójta z tym nie pójdziemy”, bo takie sprawy wójt rozstrzygał, a teraz do sądu sam wójt najjaśniejszy.Z halabardnikami przy boku i papugą. Niezła menażeria.Ciekawe ,czy ci przyboczni w mundurach i przy orderach.Najlepiej to chyba odźwierny pałacowy wypadł ze strażakiem , rosłe chłopy na zacierce chowane.
      Nasze miasto zawsze zainteresowane parę złotych przytulić jak jest taka okazja.Jest 19 baniek, to bańka w te czy we wte nie gra roli.

    • ciekawski

     a zakaz zbliżania sąd mu też załatwił?

     • zorientowany

      taaa, do kasy gminnej.

   • Krzyś

    Te zwyczaje są wzięte żywcem z Kęt. Tam prawie w ten sam sposób rozgrywała się walka między obecnymi kandydatami na burmistrza . Czyli historia Kęcka w wydaniu koziańskim. Czy wszystko muszą nasze władze kopiować z Kęt.???? Mało mamy Kęt w Kozach ?????
    Kęty się podobno odwoływały do sądu w Krakowie.
    A kućka czy będzie się odwoływał ????

    • krajan

     Kućka osiągnął co chciał , nie musi przepraszać marionetki gminnej będącej pod wpływem kęckich babć ,którym smród z za Soły nie przeszkadza.Chcą kęckimi metodami zepsuć atmosferę w Kozach i podobny smród tutaj rozpylić.Skutecznie już to zrobili.

 • zawiedzionyKućką

  ciekawe czemu tu kasuja posty ?????????????????????????

  • karmel

   nie kasują. to nie ta strona. trzeba nacisnąć strzałeczkę, białą, na szarym tle. ale wcześniej trzeba wpisać tekst w rameczkę. z pustego to i Salomon nie naleje. dzbana oczywiście.

  • redaktor

   Na tej stronie jeszcze nikt nie usunął posta – chyba że wpisane przez „roboty”.

 • Sasza

  To sobie wójt Fiałkowski wizerunek poprawił, a i przy okazji papiery zdobył.
  Teraz ma czarno na białym, potwierdzone urzędowo. Zacytuję „w szczególności brak jest podstaw do stwierdzenia nieprawdziwości informacji o wysokości zadłużenia gminy. Wskazać należy, że w kwestionowanych materiałach wyborczych zostały w zasadzie powielone informacje podawane wcześniej przez samego WNIOSKODAWCĘ.
  NIE MA zatem obecnie podstaw, aby podważać prawdziwość podanej kwoty 19 mln zł jako aktualnego zadłużenia gminy,”

 • Krzyś

  Dziwię się tylko p.M.Olma obecna sekretarz gminy w zakresie odpowiedzi na temat wydania opinii zamieszczonej na TWOJE KOZY.

  1. Tu cytat” W planach budżetowych na lata 2010-2011 nie było zaplanowanych środków na budowę komisariatu policji w Kozach.”
  Ale to nie jest do końca zgodne z rzeczywistością. Gdyż dość ,że w 2010 roku były zaplanowane środki w budżecie na „Adaptację budynku na posterunek Policji- ul.Szkolna
  w wysokości 144.000 zł to jeszcze zrealizowano inwestycję w tym zakresie na kwotę 131.670 zł
  W celach dowodowych polecam zał. nr 5 do opisowego wykonania budżetu za 2010 rok strona 6.
  No chyba,że biorąc literalnie /jak zrobił to sąd w postępowaniu nieprocesowym / użyto słowa „budowa” a zadanie miało tytuł „Adaptacja”.

  2.dalszy ciąg cytatu „nie została również w tym zakresie podpisana żadna umowa”
  A kto mówił o podpisanej umowie.
  Tutaj wyjaśnienie co do którego ,WARTO ZADAĆ SOBIE PYTANIE: CZYM RÓŻNI SIĘ PODPISANIE UMOWY A JEJ PARAFOWANIE????.
  „Parafowanie może mieć również takie znaczenie iż niekiedy uzgodnienia ostatecznej treści umowy jest procesem uzgodnienia ostatecznej treści umowy w której biorą udział inne merytoryczne osoby. Parafowanie oznacza wówczas przygotowanie dokumentu do złożenia podpisów przez osoby do tego uprawnione.

  Nadmienić należy,że według stanu na 24 listopada 2010 roku kierownik referatu
  Monika OLMA w zakresie spraw miała ” bezpieczeństwo publiczne”

  3.Cytat „Rewir działa do dnia dzisiejszego.”
  Warto zadać pytanie na jakiej podstawie zajmuje gminny lokal przy targowisku????
  Czy jest podpisana umowa z policją na jakich zasadach zajmują lokal ? , kto ponosi koszty utrzymania lokalu/ energia,woda, prąd, ogrzewanie/ ???????
  Nadmienić należy że utrzymanie rewirów policji nie jest zadaniem własnym gminy.

  To pokazuje fachowość , wiedzę i kompetencje niektórych osób.
  Włączcie myślenie.Wnioski wyciągnąć warto dla siebie aby nie dać się ogłupiać czytając wyrok sądu jako zdobycz inteligentnego……..

 • Iwano Podkiwano

  CZY SPÓR GMINNY MÓGŁ BYĆ INNY ?

  Oczywiście, że mógł. Walka wyborcza toczy się na argumenty,
  w sytuacji gminy jest to forma plakatów i gazetek i rozszerzającej się
  informacji elektronicznej. Strona gminna w tym jest uprzywilejowana z uwagi na
  dostępność do bieżącej informacji na temat gminnych finansów, czy na bieżąco
  podejmowanych decyzji. Druga strona musi z konieczności szperać, szukać po
  wydawanych gazetkach przez gminę , w dostępnej informacji publikowanej na
  BIPie, oraz wywiadach urzędników gminnych.

  Dlatego informacje zawarte w materiałach wyborczych mogą
  być skażone tym błędem .Tak stało się
  tym razem .Można było to załatwić wydaniem gazetki drugiej strony ,pokazującej
  nieprecyzyjność użytych liczb, czy sformułowań. Ale nie, lepiej lecieć do sądu skoro jest taka
  możliwość i to w trybie wyborczym , nie dając oponentom żadnych szans.

  Nie wiem , czy nie lepiej się stało? Niezawisły sąd
  potwierdził że :”nie ma podstaw, aby podważać podanej kwoty 19 mln zł. ,jako
  aktualnego zadłużenia gminy.”. Był to najpoważniejszy argument, który
  oprotestowywano. Sąd go potwierdził. Takie jest zadłużenie.

  Domagano się przeprosin i ochrony dóbr osobistych. Sąd w sentencji
  stwierdził co następuje: ”Oddaleniu podlegały takie żądania przeproszenia
  uczestnika oraz nakazania sprostowania informacji. Żądanie przeproszenia może
  być uwzględnione jedynie w sytuacji naruszenia dobra osobistego, a wnioskodawca
  ani we wniosku ani w składanych zeznaniach czy też w nie wskazywał na
  naruszenie własnego dobra osobistego, jak też na rodzaj tego dobra. Dlatego
  żądanie przeproszenia, wobec braku wykazania
  naruszenia dobra osobistego,
  podlegało oddaleniu. Sąd nie mógł także uwzględnić żądania dokonywania bliżej
  nie sprecyzowanych sprostowań, tym bardziej z niewiadomych przyczyn i nie wyjaśnionych
  w żaden sposób przez wnioskodawcę względów – na antenie Radia Bielsko.”

  Sąd zakwestionował stwierdzenia , które myśmy nie potrafili
  precyzyjnie udowodnić; nie posiadając
  gminnych dokumentów :

  Spowodowanie nadmiernego wzrostu zatrudnienia w placówkach
  kultury, błędów, które ujęla w sprawozdaniu RIO, wycofaniu się z inwestycji
  gminnych wymienionych w sentencji, oraz
  podwojeniu budżetu na remont pałacu Czeczów z 4.800 tyś. zł. do kwoty 7400 tyś.
  zł. /faktycznie 1.54 raza, a nie dwukrotnie.

  To są błędy, które każdemu się mogą zdarzyć, jeżeli nie
  posiada się bieżących dokumentów.

  Można było to w swoich materiałach propagandowych wytknąć.
  Lepiej jednak było udać się do sadu.

  I co? pełnia zwycięstwa? Nie sądzę , dług przez to nie
  zmniejszył się ani o jotę ,zaś u naszych niektórych mieszkańców dobra osobiste
  wójta mocno nadszarpnięte.

  Trąby zaś dmą o wielkim sukcesie, a gminna rzeczywistość nadal
  niezmiennie skrzeczy.

 • Krzyś

  Urzędnicy podali do wiadomości na stronie MOJE KOZY nieuprawomocnione postanowienie Sądu.
  Stronie w ciągu 24 godzin przysługuje odwołanie.Patrz stosowne art.Kodeksu wyborczego.

  Ręce opadają. A podobno na etacie zatrudniony jest mecenas.

  • gnida dworska

   Jaki mecenas tak i cała ta hecna trupa w krótkich majteczkach.Najlepszy osiągnięty efekt to potwierdzenie 19 000 000 zł zadłużenia gminy Kozy za kadencji jego miłościwości, potwierdzone pieczęcią z okrągłą z orłem w koronie Sądu Okręgowego plus brak przeproszenia plus żadnej mowy o ochronie dóbr osobistych.Trąby jerychońskie dmą , ale ich nikt nie słyszy.

  • powsinoga

   Uważam ten wyrok za WIELKI sukces pozwanych. Mając do dyspozycji wyłącznie dane z bip-u i oficjalnych urzędowych publikacji UDOWODNILI, że mówią prawdę o zadłużeniu naszej gminy na 19 milionów zł!
   Zastanawiające natomiast jest zachowanie Pana Fiałkowskiego, który udostępnia postanowienie sądu (jeszcze nieprawomocne) stronie Moje Kozy, z którą przecież oficjalnie chyba się nie utożsamia ani jako obecny włodarz ani jako kandydat na wójta? Czy to jest moralne, takie chowanie się albo za panią sekretarz, albo za redagującymi stronę mojekozy?
   To są te najwyższe normy i wartości moralne, którymi kieruje się nasz obecny wójt? To jest to odważne działanie, którym tak zachwyca się komitet opiniujący?

 • Mistrz

  Nie ma to jak wytykać błędy innych, gdy samemu robiło się gówno ;D Mistrz Kućka!

  • gnida dworska

   Robiło się gówno ?.To proszę sobie przeczytać Kuriera Koziańskiego 1, numerki nr 2 i 3 również cymes.Trutnie gminne na 19 000 000 zł.Wy nawet w tej gminie to prawa nie znacie, tylko wybiórczość.

 • qwerty

  Buehehehe widzieliście ten wyrok? http://mojekozy.pl/przedwyborcza-bomba/