www.edwardkucka.pl – Kandydaci na radnych, program wyborczy, ankieta!! Ja już wypełniłem a TY??

Może Ci się również spodoba

 • kozianin

  Strona niestety nie działa ?

  • Fiołek

   Strona nie działa, uzbroimy się w cierpliwość 😀

   • CZAS-POPROSTU-ZREZYGNOWAĆ

    Przecież, działa?……

 • CZAS-POPROSTU-ZREZYGNOWAĆ
 • gnida dworska

  Od niedzieli przecieram oczy ze zdumienia.W Kozach zaczyna się coś zmieniać.Poczynając od Pikniku Rodzinnego,który był w zamierzeniu prezentacją KWW E.Kućki.Miał styl ,który może na przyszłość wytyczyć standardy w informowaniu wyborców o swoich zamierzeniach.Na luzie,z zabawą ,dobrą muzyką, no i możliwością rozmowy,też na luzie z kandydatem na sternika gminy.
  „Tak trzymać i nie popuszczać”,cytując klasyka.
  Dochodzi jeszcze prawdziwie profesjonalna strona i do korespondencji i do wypełnienia ankiety,a także z zapoznaniem kandydatów na radnych tego ugrupowania .Można?,można,jak się chce.
  Oby na tym nie poprzestać i nie zapomnieć szybko o wytyczonych standardach.

  Przez cztery lata nie można stworzyć otwartej strony w UG,dla komunikacji z mieszkańcami,no ale jak się rządzi metodami z zaścianka to musi to tak wyglądać.Jak się ma coś do ukrycia to należy się bać nawet własnego cienia.Nawet o evencie wyborczym,przez pomyłkę nazwanym tylko „Piłkarskim Turniejem Żaków” ogłasza się z małokoziańskiej ambony.No,ale to przymierze tronu z ołtarzem w tej dzielnicy Kóz najlepiej wychodzi,z uwagi na inwencję tamtejszego radnego,który może nie sieje ,ale za to sadzi.
  Czekam jeszcze na hymn Kóz,który w aktualnych czasach powinien parafrazować znany kiedyś przebój Karin Stanek :
  20 mln złotych w gminnej kasie nam brak , żyć nie umierać,żyć nie umierać.
  Może ktoś pokusi się go ułożyć cały ?.
  Każdą złotówkę trzeba oglądać pod lupą,a tu pieniądze wydaje się nadal taśmowo,jakieś albumy o remoncie pałacu,tylko dlatego żeby na stroniczce mogła się zaprezentować diva miejscowego dziennikarstwa pani Krystyna Kusak.Może ona i umie pięć zdań sklecić ,ale nie za te tysiące.Na miłość boską !.Podajcie do publicznej wiadomości ile tysięcy kosztował ten profesjonalnie zaprojektowany herb pałacu,który nota bene wygląda jak odcisk podeszwy od gumioka.Niejednego podatnika by szlag jasny trafił.Dalej ukrywajcie tę waszą „profesjonalność”w rządzeniu.Niech wyborca niczego nie wie,to może uwierzy w te wasze slogany .

 • Kozy

  Popatrzcie na te steki kłamstw w programie który wystartował CPZ ” pozyskaliśmy środki na Pałac,posterunek policji w Kozach . Nie da się tego czytać .Stek przywłaszczonych działań po poprzedniku.

  • gnida dworska

   Podobno w polityce i w miłości wszystkie chwyty są dozwolone. Mamy do czynienia z tym obecnie. Nawet nikt nie piśnie, że wiele zainicjowanych i zaczętych prac było za poprzedniej gminnej władzy. Idą na bezczelnego, dobrze wiedząc, że tego nikt nie będzie pamiętał. To już mówił dawno temu ich duchowy pisowski kameleon Jacek Kurski „ciemny lud to kupi”. Właśnie nie kupi .Nie jesteśmy już tacy naiwni i patrzymy na te okrągłe słóweczka i kolorowe buźki biegłe w obiecywaniu. Nie podeprzecie się już cukiereczkami, karty na stół, a najlepiej wasz program z poprzedniej kadencji. Nawet w połowie niezrealizowany, a niektóre działania zostały niejako wymuszone. Ten gładki programik zapewne przygotowany przez te zaimportowane pióra. Jak uczy historia, za srebrniki, nawet najlepsze zamierzenia się nie udają, jak brakuje serca i umiejętności.
   Komu można znów takie farmazony pociskać o przyjaznym urzędzie i daniu szansy młodym. Ten damski salon geriatryczny z kęckiego bruku, to nie pana pomysł ?.To pomysł krasnoludków, czy skrzata Hałabały ?.
   Pański urząd nie cechuje tempo załatwianych spraw, a tępota podejmowanych niektórych decyzji. Te pańskie spotkania z mieszkańcami typu show są jak „gadał dziad do obrazu…”.Wyniósł z nich ktoś, coś pozytywnego, czy tylko poczucie straconego czasu i widok skarbnika gminnego z trzęsącymi się dłońmi, aby nikt nie zadał mu pytania. No i oczywiście ulga radnych, że kolejne spotkanie udane, niczym rozmowy niedokończone pewnego radia. Najlepiej to pan zadbał o bezrobocie, ale to kęckie. To koziańskie, to może zostawił pan na deser. Zdążyłem zauważyć, że cenisz pan profesję fryzjerską. Ja nie za bardzo. Ci związani z fryzjerstwem golą równo. Teraz ogolili nas na 20 dużych baniek .Obecny start mistrzyni nożyc, to strach się bać, na ile można będzie obecnie nas wygolić. Może by ten udany radny komisji rewizyjnej, biegły w dostrzeganiu cudzych błędów, beknął by coś wyborcom o zadłużeniu obecnie gminy. Wszystko cacy, cacy, a tu glaca i nie ma już co golić ?.Tego się można było po was spodziewać, mistrzowie w zamiataniu niewygodnych spraw pod dywan. Tego się nauczyliście, ale chyba od tych kęckich.

 • Pozytywnie dla swoich

  Kozianie po raz drugi zrobią sobie sami kuku,oni już tacy są ,idą jak muchy na lep ,pozytywnie dalej ale dla wybranych.

 • powsinoga

  To taka wyborcza, pamięć selektywna rządzących. Zapomnieli, że poprzednik pozostawił im przygotowane projekty inwestycji /Pałac – o oczywiście w wersji podstawowej, komisariat, w którym urzędowała już policja/, na które zabezpieczone były środki finansowe niepowodujące dodatkowego zadłużenia Gminy.

 • Sid

  Do porannej kawy nie polecam strony „Bezpartyjnego KWW CPZ”. Po pierwszym, mdłym wrażeniu i przesycie „zrealizowanych” obietnic wyborczych, taka mała dygresja; 19 000 000zl ZADŁUŻENIA (słownie; dziewiętnaście milionów), to prawie połowa całego naszego koziańskiego budżetu!

  Na co wydano te pieniądze??? Na place zabaw, skatepark, park dworski, pałac??? To w końcu były pozyskane pieniądze z zewnątrz na dofinansowanie inwestycji, czy wszystko zrealizowano ze środków własnych, gminnych??? Dwa plus dwa równa się cztery, może się mylę, ale w naszych gminnych finansach brakuje mi drugiego składnika sumy…

  • Dreptak

   Proszę mi wytłumaczyć,czy odpowiedzialny ojciec rodziny,który ma do wykarmienia siedmioro dzieci, wydaje zarobione pieniądze na obrazy dla upiekszania mieszkania, na ogrodowe drogie zabawki, biorąc na to kredyt.W pierwszej kolejności stara się zaspokoić podstawowe potrzeby swojej rodziny, a nie stawia na blichtr, na który przyszło by mu się zadłużyć.No więc , co sądzić o takim gospodarzu gminy, który tak beztrosko postępował i tym jego figlarnym zestawem postaci, którzy mu w tym przyklaskiwali?. Czy nie należy odesłać ich na śmietnik historii?. Jak można się znów wdzięczyć do wyborcy , wiedząc jakie długi się pozaciągało.Trzeba nie mieć poczucia rzeczywistości.No , ale te barwy prawicowe tak już mają, taki ich charakteryzuje stan umysłu.Jeszcze niech walną jakiś pomnik lub tablicę w parku,ale coś takiego w stylu „świebodzińskim”. A jak; stać nas na to.
   My nadal pod okiem,szachinszacha będziemy chodzić po zapadającym się chodniku koło nowego ronda,obszarpanych chodnikach i patrzeć na wieżę zegarową z sypiącym się tynkiem.W tym widać właśnie „pańskie oko”, którego akurat w naszej gminie nie ma.
   Dość tego niezgulstwa i typowej partaniny, bez patrzenia szerzej na to nasze gospodarstwo gminne.Wszyscy płacimy nie małe podatki , a korzystają z tego nieliczni.

   • Sid

    Odpowiedzialność?! Proszę wskaż mi jakiekolwiek odpowiedzialne działanie obecnego włodarza? Centrum kulturalne w pałacu z perspektywą akademii seniora? Kino marzenie i mrzonki o osobach wykluczonych społecznie i pozbawionych pracy odnajdujących nowe szanse życiowe – widziałeś uczestników tego projektu? Emerycie i młodzież! A może bezustanne przeprowadzanie liczne remonty w placówkach oświatowych – to pewnie słynne szklane akwarium w LO, przedszkolaczki w podstawówce SP1, albo przywłaszczenie przez SP2 dwóch sal przedmiotowych (wyposażonych) Gimnazjum?

    • Dreptak

     Ja właśnie zapytałem,czy czuć jakąkolwiek odpowiedzialność. Żonglerka salami w placówkach szkolnych, zmienność decyzji dotycząca edukacji, cechuje tego wybitnego specjalistę Menadżera Oświaty po studiach podyplomowych Organizacji i Zarządzania Placówkami Edukacyjnymi.Jak sam się przedstawia , również absolwenta studiów Podyplomowych z Nadzoru Pedagogicznego z Elementami Ewaluacji, na które to studia musiał udawać się podwodami , aż do; za przeproszeniem ;Kalisza.Tak wyedukowany specjalista w zakresie ewaluacji, powinien się wyrażać w lepszym : ustalaniu wartości,oceny czegoś,ocenianiu,szacowaniu itp. Oceńcie sami wartość tych studiów w postępowaniu, tej wybitnej postaci.
     Dobrze,że jeszcze jakiś kawał tynku nie spadł na głowę któregoś uczniów liceum.Odpukuję w niemalowane drewno,bo elewacja na Liceum się sypie.

  • kropka

   uderzajace jest stwierdzenie cyt. ” Oparłem władzę (…) efektem była lepsza atmosfera, otwartość i przychylność…”. Pewnie zapomniano, że w pierwszym półroczu wypowiedzenie złożyło co najmniej 6-ciu pracowników z doświadczeniem. O osobach, którym propozycję NIE DO ODRZUCENIA złożył rozpoczynający panowanie KF nawet nie wspomnę.

   • gnida dworska

    „Oparłem władzę” ,oparł ,ale na kęckich emigrantach, bo im w Kętach akurat podziękowano.Brał ich pęczkami, w promocji , bo z tymi na których się oparł to daleko by nie zajechał, do pierwszego zakrętu.Jaka jest atmosfera, to „widać, słychać i czuć „, w całej gminie. Nie tylko przy Krakowskiej 4.
    Tak to jest mieć fanfarona za wójta.Odczuwamy to na własnej skórze.

 • Krzyś

  Wójcina finansuje obecną kampanię tj. budowa placów zabaw, pałaców, kosztem 20 MILIONOWEGO zadłużenia gminy.Nie ważne ,że będziemy ten dług spłacać do 2022 roku.
  Dla niego ważne jest aby za każdą cenę przedłużyć swoje rządzenie w Kozach. Nawet za cenę kłamstw i kolejnych obietnic. Brak mu odwagi powiedzieć, że kontynuował przygotowane przez poprzedniego wójta inwestycje.A szablonowego PAŁACU nawet nie chciał realizować.A teraz głosi,że pozyskali środki unijne na ten cel.
  Jednym słowem stek kłamstw, niedomówień , wprowadzających świadomie kozian w błąd.
  Brawo „FIAŁKOWSKI” jeśli tak kształtuje pan historię to nie życzyłbym sobie aby uczył pan moje dzieci. A kodeks etyki który pan wprowadził w urzędzie to dla kogo ???? Myślę,że nie czytał go pan wcale bądź ma pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
  Przy okazji zacytujemy co najistotniejsze jego zapisy.

  • powsinoga

   Nie rozumiem, zgodnie z danymi, które podaje urząd, pałac zrealizowany w większości ze środków unijnych, Cmentarna była dofinansowana, docieplenie budynków i kanalizacja z umorzeń pożyczek czyli też środki zewnętrzne, place zabaw dofinansowane, na park załatwiane dofinansowanie, pracownicy interwencyjni ze środków PUP-u, to cholera na co poszły obligacje i po co zaciągamy kolejne kredyty???

   • Sid

    Na projektowanie projektów inwestycji, na kórych realizację już nas nie będzie stać, ponieważ ostatnie środki (w tym obligacje i zaciągnięte kredyty) poszły na projektowanie tychże inwestycji (patrz projekt przedszkola, projekt kanalizacji pn. „Porządkowanie Aglomeracji…” czy projekt Beskidzkiej), a ewentualne wolne środki być może wystarczą na spłatę odsetek od kredytów, bo na wykup obligacji to już raczej nie…

    • powsinoga

     aaa, czyli takie wirtualne inwestycje, chęci są ale możliwości brak?
     I po raz kolejny przepadnie projekt na kanalizację???

     • kropka

      Proponuję; CPZ – Czas PROJEKTOWAĆ Zmiany.

  • gnida dworska

   Krzyś. Proszę choć kawałek zacytować tego wiekopomnego dzieła gminnego.Tak mało jest okazji , aby ubawić się z tej grafomanii urzędniczej. Znając tę koziańską , która jest bardzo honorna, to wiem ,że mogę liczyć naprawde na perlisty śmiech i niezły ubaw.

 • Krzyś

  A wyborczy chwyt w sprawie stawek podatkowych prosty.
  W 2012 roku podjęli uchwałę w sprawie stawek podatkowych mających obowiązywać od 2013 roku.
  Przykład od budynków mieszkalnych 0,73 zł za metr kwadratowy / stawka maksymalna wynosiła 0,73zł za metr/
  Na 2014 rok nie podnosili bo stawka maksymalna to 0,74 zł/ metr, obecnie nie podnoszą bo to chwyt wyborczy a maksymalna na 2015 rok to 0,75 zł/ metr.
  Wójcina podniósł stawki od tej pozycji do stawek maksymalnych przy haśle przyjazna gmina.
  Pytanie dla kogo ??????
  Na pewno nie dla mieszkańców.

 • CZAS-POPROSTU-ZREZYGNOWAĆ

  O CO CHODZI Z TYM POSTERUNKIEM POLICJI?

  FIAŁKOWSKI PISZE W PROGRAMIE, ŻE POZYSKAŁ ŚRODKI, NA POSTERUNEK, ALE PO CO SKORO ON JUŻ ISTNIAŁ???

  ZLIKWIDOWAŁ GO, ŻEBY MIEĆ CZYM WABIĆ WYBORCÓW?

  http://www.edwardkucka.pl/2002-2010-fundamenty-naszej-budowy/

  • Sid

   Posterunek był przygotowany w 2010 roku. W okresie zimowym „urzędowali” tam już nasi dzielnicowi. Początkiem 2011 roku miała zostać podpisana umowa z Policją i uroczyste oddanie/otwarcie komisariatu. Fiałkowski odmówił podpisania umowy, a pomieszczenie oddał w użytkowanie świetlicy socjoterapeutycznej – obecnie punkt Dziennego Wsparcia…
   O co chodzi? O kolejny projekt Kućki, właściwie już przez niego zrealizowany, który obecny wójt najpierw udupił a teraz „podaje” jako kiełbaskę wyborczą…

   • oskar

    W kozach nie ma świetlicy z prawdziwego zdarzenia, a te powstałe w sp.nr.2 to parodia———przepraszam TRAGEDIA!!!!!!!!!!!

    • Sid

     Dlatego to ZBRODNIA nie tragedia, że na pałacowych salonach nie znalazło się miejsce na powrót dla świetlicy socjoterapeutycznej i harcerzy. To ich śmiechem, radością powinien tętnić pałac!
     A co mamy? Puste pomieszczenia na garderobę, recepcję, sporadycznie wykorzystywaną sale balową, izbę historyczną i działalność kulturalną, którą z powodzeniem do tej pory realizował Dom Kultury.
     A dzieci? Dzieci nieważne – mają skatepark, place zabaw, będą w zimowe wieczory czytać o nich w Koziańskich Wiadomościach…

     • kropka

      eee, no nie wiem jak w centrum, ale ostatnio otwarty plac zabaw na Chmielowej, w godzinach południowych zamknięty. widocznie u nas sezon na czytanie KW już nastał…

     • redaktor

      Jeszcze dzieci coś zepsują i co będzie! I jak się tu na wybory pochwalić!

 • Dreptak

  „Fiałkowski pisze”. Fiałkowski nic nie pisze,bo takie ludzkie panisko to ma innych, żeby za niego pisali.Oni zaś piszą co im ślina na język przyniesie.Widać teraz wyraźnie kto ten program stworzył i kto go napisał.Obcy przecież w zawiłościach wokół Posterunku Policji przecież nie kumaci.Kozianie zaś takich bzdur by nie pisali.Panie Fiałkowski,pogoń pan tych niekumatych i przestań się pan ośmieszać i w programie i w kolorze.Podobnie jak jedna kandydatka na radną,ta od koafiur, której marzyłaby się Policja w Kozach.Biedaczka nieświadoma,że jej pryncypał go zlikwidował.Trzeba dać się nieźle otumanić ,żeby ponownie taki dyrdymały wyborcom pociskać.Czy oni całkowicie stracili poczucie rzeczywistości i oceniają wyborcę tak nisko , że on każde pustosłowie łyknie bez popitki.

 • Krzyś

  Co niektórzy kandydaci na radnych CPZ chcą tu cytat ” poszerzyć kanalizację ” myślę ,że z słownie fi „80” na fi ” 150″. Co świadczy o ich kompletnym braku wiedzy w temacie.
  Ludzie z łapanki którym firma zewnętrzna napisała programy wyborcze.

  MOŻNA SIĘ UBAWIĆ PO PACHY.

  • gnida dworska

   Śmiech jest perlisty.Poszerzyć to oni powinni horyzonty i nabyć wiedzy.Pod czujnym okiem wybitnego radnego Bednarza, co to jako obrotowy ,któremu z każdym po drodze, na pewno i poszerzą horyzonty i poszerzą kanalizację.On co prawda to główny specjalista od kosztów rond i ulic,ale tylko za poprzedniej władzy ,bo za obecnej każda cena mu pasowała.Choćby i przepłacona.Taki wiarus i bon vivant w jednym.
   Czekam na urywki tego kodeksu etyki,co w połączeniu z programem CPZ może dać nie tylko ubaw po pachy ,ale i całkiem zatopić śmiejącego.
   Ludzie z łapanki,a skąd by indziej?.Tylko tacy dali się jeszcze otumanić CPZ .Bo jak to pisał poeta : „Czasem i fotel władzy pcha się komuś siłą pod siedzenie”.

   • Sid

    Poczytaj program obecnych radnych CPZ. Dla przykładu Radna Sadlik, cyt. „pozyskiwania środków zewnętrznych na przebudowę ul. Beskidzkiej,” obecnie w realizacji jest już projekt tejże ulicy co jako przewodnicząca RG powinna wiedzieć. I co, dopiero w przyszłej kadencji pomyśli o pozyskiwaniu środków na realizację tej inwestycji?
    Aż strach się bać jej obietnicy cyt. „uskuteczniać i uatrakcyjniać działania w zakresie kultury, sportu i turystyki.” To co zrealizowała do tej pory było niedostatecznie atrakcyjne i skuteczne?

    • gnida dworska

     Przecież to są idiotyzmy,zresztą prawie na każdym takim akcie strzelistym,pardon wyborczym. Ja się tylko dziwię ,kto tym ludziom z cenzusem porozdawał te dyplomy.Wstydzić się powinni siebie ,że takie dyrdymały na tych plakatach pozamieszczali.Oni powinni te dyplomy poodawać i przeprosić,że wzięli.Mogła jeszcze napisać,że załatwi następne lata jako bardziej usłonecznione. Zresztą, oni chyba zdają sobie sprawę ,że tych głupot i tak nikt nie czyta,a tym bardziej się zastanawia.Najlepiej rozwiesić plakaty o kulturze i temat odfajkowany.Gmina kulturalna.A tuman na tumanie i tumanem pogania.W zakresie ukulturalnienia to chyba będą chętnych losować z tych, co się zgłoszą do pobrzdąkania na fortepianie Yamaha.
     W sporcie,zaś szkoda że ich tylko 15 wybierają,ale z wójtem to będzie prawie szesnastu i będą mogli robić za figury szachowe w skateparku.Już widzę tę przepychankę, bo nikt nie będzie chciał być pionkiem.Już okiem wyobraźni widzę radnego Bednarza,jako laufra,a pana Sitarza jako wieżę.Problemem mogą być przepychanki na figurę damy.Zapewne znajdą sposób jak to publice uatrakcyjnić skoro to w programie zapowiadają.Tak,że uatrakcyjnione działania będą na pewno, tylko nie wiadomo jeszcze w jakim zakresie.

     • Romek

      Warto teraz zobaczyć jak na centralnych ruderach pod osłoą zmierzchu zawisł portret wielkiego małego człowieka .

     • gnida dworska

      Dla mnie to raczej Fredrowski „Wielki człowiek do małych interesów”. Kto zna głównego bohatera Ambrożego Jenialkiewicza z tej komedii i to jego słynne powiedzenie „spuść się na mnie”, to wypisz wymaluj protoplasta naszego gminnego sternika.
      Oby się tylko te rudery nie zawaliły od ekspozycji tak zacnej persony „powiatowego ” zgoła kalibru.Żal mi tych ruder, splendoru im to nie przynosi,a one jeszcze muszą znosić ciężar tych banerów.Czyżby stan tych ruder miał świadczyć o kondycji gminnego władcy, nie może to być.

    • Romek

     Kijki do nord walking były za krótkie a i trasa za nudna bo kierunek zawsza ten sam.
     SAME NUDY.
     Może uskutecznić to wydłużyć kijki?????
     SAME BANAŁY w wykonaniu pani egzaminator Sadlik.

 • kozianin

  Ja też przecieram oczy….Mariusz Herma i PO…Jego mentorem był chyba Ryś Czarnecki-zwiedził juz wszystkie partie,byle z prądem. Jednym słowem OBRZYDLIWE!