Jutro na targowisku wielkie telewizyjne show – główny wątek zasługi Fiołka!

Może Ci się również spodoba

 • grabarz

  Kruki zlecą się z całej okolicy,czuć padliną.

 • gnida dworska

  Ten tonący wójt ,nie tyle brzytwy się chwyta,co brzydko się chwyta.Na targu zaczął,to i na targu skończy. Byłaby to wiejska targowica w XXI wieku?. Wszystko możliwe ,fragmentarycznie jakieś wycinki z historii mu ktoś podsuwał,coś tam przekartkował to i może jakieś deja vu ?
  Ci podnóżkowi serwiliści z CPZ muszą grać swoje role do końca,ciekawe jak zostali obsadzeni,czy to role dramatyczne ,czy komediowe.Pasują i do takich i do takich,są uniwersalni.Kameleony wiejskie,obrotowi ,potrafiący się znaleźć w każdej ekipie ,byle troszkę srebrników poprzytulać.Teraz jeszcze będą te swoje bezrozumne czółka prezentować przed bądź jaką kamerą.Pleść będą te swoje trzy po trzy o swoich niebotycznych sukcesach,aż uszy będą się zwijać od tych kłamstw,a śniadanie szukać powrotu przez otwór gębowy.
  Ta gawiedź targowa może być tylko miejscem jego wątpliwych występów,skoro nawet na szumnie zapowiadane otwarcie skateparku nikt się nie pofatygował prócz jednego obywatela z kropidłem i przydupasów pobierających za to odpowiednie pensje z gminnej kasy.Sam wypadł najlepiej opowiadając dyrdymały do betonowych konstrukcji,gdzie nawet brakło szachowych figur,aby go słuchały.Równie dobrze mógł pogaworzyć w domu z teściem,może byłby z tego większy pożytek.Wszak może i znajdzie się jakaś starowinka co za tym wójtem wrzuci kartkę do urny wyborczej,a i to ze strachu,że jak by tego nie zrobiła toby jej ręka uschła w ślad za urodą.
  Jestem przekonany ,że wielu kozian te piarowską hecę wyczuwa już na odległość i nie da się na to nabrać.Pokiwa głową i swoje pomyśli.Jak to u nas mówią:”raz psu ogon ucinają”.

  Widzę.że sam pan nadredaktor wpadł w ekstazę i słowo wójt pisze dużą literą.Pomału zacznie stosować formułkę „My z Bożej łaski Wójt”. Niedoczekanie wasze,jako szczególnemu zwierzęciu pasożytniczemu w stanie embrionalnym zwisa mi to i powiewa.

  Znając zamiłowanie wójta do różnych krotochwili,a to w formie św.Mikołaja,a to w inszej postaci,powziąwszy taką wiadomość zachęcam do bytności na targu wiejskim.Nie ma lepszej rozrywki jak porechotać sobie z nieudolnej władzy i jego sługusów.Każdemu się to należy, choćby tylko z tego powodu , że z taką władzą przez cztery lata się męczyli.

 • Anna

  A mnie pytała pewna pani czy nie wzięłabym udziału. Tylko nie wiem co miałabym tam wychwalać. Za to mogę negatywami sypać.

 • Krzyś

  Wielskie wyborcze show startuje 24.10.2014 r. o godz. 10.00 na targowisku. Też wiem,że szukali z łapanki ludzi do słodzenia i wychwalania dokonań obecnej władzy.
  Mam nadzieję,że ludziska się zorientują ,że to smród padliny a nie zapach lukratywnych komnat odrestaurowanego PAŁACU, samozwańczych władz innej kategorii „” nowej”” arystokracji.

  • gnida dworska

   To już im nie wystarczą słodkości owinięte w papierki, jeszcze potrzebują tych wypowiadanych do mikrofonowego sitka?. Nienasyceni jacyś tacy?. Znajdą się wazeliniarze, takich wokół każdego władcy pełno. Osobiście stawiam dolary przeciw orzechom,że pierwsze skrzypce zagra dama w czerni i niemniej czarnych okularach i jej gorsza połowa ,pan od wszystkiego ,który już niejedną świętą rólkę zagrał.Najlepiej mu wychodzi ta rola z trzymaniem święconej wody oraz ze św.Mikołajem, ,z tym że to aktor dość drogi i słono trzeba mu płacić za godziny zdjęciowe.Służy wiernie to może w końcu doczeka się tej szamerowanej złotem liberii pałacowego szambelana.Szczerze mu tego życzę,czasem władcy to na odchodnym wynagradzali swoje sługi,ale z drugiej strony to nie za bardzo,bo zaś inni władcy skracali ich o co najmniej głowę.Tak źle i tak niedobrze.

 • Krzyś

  Wkrótce startuje fiałkowska akcja bilbordowa. Dziwi mnie tylko fakt, że w okolicach zamieszkania obecnego wójta niszczone są plakaty wyborcze przeciwnika.Powiadomiono już o tyn policję.
  Czy to zbieg okoliczności czy brak kultury i chamstwo tej części wsi?????

  • gnida dworska

   Przecież u nas kultura jest tylko na plakatach,podczas czegoś tam otwarcia „Nowa przestrzeń kultury”.Odfajkowano,napisano, to tak jest.Kto miał młodzież tej kultury nauczyć,ten przyuczony do zawodu,przez pomyłkę tylko nauczycielem zwany,a obecnie wójtem.Oczywiście policja mu niepotrzebna,bo po co?. Zapomina tylko ,że bezpieczeństwo obywatela jest jego podstawowym i niezbywalnym prawem,bodaj,że najważniejszym.Tyle starań,aby Komisariat Policji stworzyć poszło się paść.Przez durnotę wszechwiedzącego.Teraz się ocknął,po czterech latach i widzi jak Policja w gminie jest potrzebna i wstawia jako nowość w programie.Robić za kabotyna władzy ,tyle potrafi.Szczycić się myślą poprzedników i zlizywać śmietankę.

   @Krzyś.Tu nie ma żadnych zbiegów okoliczności,kto powiedział,że kampania będzie czysta?. Nikt nie powiedział,ona będzie brudna.Już jest obrzucanie błotem,na razie tylko banerów przeciwnika.Prawdopodobnie na tym się nie skończy.

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   To jest efekt celowego działania.Użyta została czarna farba z pomocą jakiegoś dużego spryskiwacza.Jakieś podziemie czarnosekciarskie ,czy coś ?. Jestem pewien,że za wielu, ma za wiele do stracenia.Jak by co…..

   • powsinoga

    Toż to nasz wójt w takiej niebezpiecznej okolicy zamieszkuje? W CENTRUM wsi taaakie rzeczy się dzieją?
    Może tak o straż obywatelskiej powinni w programie CPZ napisać?

   • Sid

    To dekoracja. W przyszłym tygodniu będą zdjęcia w plenerze do „Czarne chmury – nadciągają”. Producent, reżyser, scenariusz – UG Kozy. Statyści mile widziani…

    • Krzyś

     Czy czarne chmury to urzędnicy mający przygotowane wypowiedzenia z pracy w rękach na okoliczność niepozytywnych wyników wyborczych CPZ. ???????
     Bo ta propaganda również żyje swoim życiem wśród urzędników./głównie tych nowych/.

     • Sid

      Jak to propaganda, ma na celu świadomą manipulację intelektualną i emocjonalną, często etycznie niewłaściwą….

   • Krzyś

    W końcu musi się wójcina trzymać posadki bo wreszcie zarabia więcej niż żona a i autorytet u TEŚCIOWEJ i teścia rośnie.

    • Kandyd-volterowski prostaczek

     Jak można mieć autorytet ,jak się go nigdy nie posiadało.Jest inne pytanie ,czy autorytet powstaje wtedy ,gdy różnymi zabiegami osiąga się pewien stołek.O etyce w polityce pisano już kilka tysięcy lat temu, a tym bardziej o autorytetach. Czy wtedy on dopiero się rodzi jak pokazują się pieniądze i władza.Nie sądzę ,że to jest autorytetem.Mam inny obraz autorytetu.Dla mnie jest nim człowiek rozumny,który swoją wiedzą,kompetencją i pasją dochodzi do szczerego uznania i staje się niekwestionowanym autorytetem w jakiejś dziedzinie.Choćby i zarządzania.Potem dopiero przychodzą propozycje objęcia stanowisk, a czy z nich skorzysta to już jego sprawa. Czy tak jest w tym wypadku,śmiem wątpić ?Autorytet u teściów i żony bierze sie z innego powodu,ale to jest całkiem inna bajka.

 • CZAS-POPROSTU-ZREZYGNOWAĆ

  Dzisiejsza farsa świadczy tylko o tym, że obecna „władza” przestraszyła się konkurencji.

  Nieczyste zagrania przejawiające się niszczeniem bannerów, czy organizacji konkurencyjnej imprezy w niedzielne popołudnie obnaża nie tylko ich brak własnej inwencji twórczej, a przede wszystkim sposób myślenia rodem z podstawówki…”zobaczmy kogo bardziej lubią”, co za tym idzie brak pewności, że ludzie wybiorą ich z powodów merytorycznych…

  „A papuga powtarzała, i…” – dokończcie według własnej inwencji twórczej:))

 • gnida dworska

  Wasz samozwańczy sprawozdawca udał się w te chłodne przedpołudnie /niczym chłodnie pana N /,na targ w poszukiwaniu tego telewizyjnego medium.Po kilkakrotnym okrążeniu tego handlowego przybytku,natknąłem się na trójkę reporterów z portalu „Nasze Miasto”. Dwie reporterki, jedna z kamerą druga bez, oraz elokwentny reporter ze statywem w roli zagadywacza.Zadaniem ich było uzyskanie wypowiedzi tylko na jeden temat :jak kozianie postrzegają aktualne inwestycje ; drogi,oświetlenie,chodniki,kanalizacje.Wdali się w wymianę poglądów z właścicielami stoisk handlowych,którzy w superlatywach wypowiadali się o koziańskim targowisku .Pochwałą nie było końca,łącznie z podkreśleniem o możliwości skorzystania przez nich z toalet.Oczywiście nie zadali pytania,kto im te warunki stworzył.Dyskretnie podążałem za nimi w pewnym oddaleniu nie tracąc słyszalnego kontaktu.Pewnym paniom z Kęt , jak powiedziały podobał się park dworski,co prawda powstały 200 lat temu, a zaczęty upiększaniem w poprzedniej kadencji,ale zawszeć to miło usłyszeć. Nie śmiałbym tak nobliwe kęckie damy wyprowadzać z błędu,mając na uwadze nie mniej nobliwe i dystyngowane inne kęckie damy, sprowadzone na nasze gminne urzędowe pokoje.Kiedyś to się udawało z Kóz w poniedziałki na targ do Kęt, a tu patrzcie kęczanie walą do Kóz jak w dym nie tylko za robotą,ale także na piątkowy targ.Tak się porobiło.
  Kozianie,zagadywani ,nie chcieli wypowiadać się do kamery na tak wzniosłe tematy.
  Zagadałem więc osobiście widząc wyłączoną kamerę,ale rozmowa zeszła na temat etyki dziennikarskiej,gdzie zagadywacz wytknął mi brak studiów dziennikarskich,z czym oczywiście się zgodziłem.Ja zaś wytknąłem absolutny brak etyki braci dziennikarskiej i że kto płaci ten uzyskuje to co chce.Dlatego zapytany zostałem jaką opcję reprezentuję i tu ciekawości zagadywacza już niestety nie zaspokoiłem.
  Co widziałem to opisuję ,mniemając jednocześnie że, jakiegoś chwalcę na tym targu to chyba znaleźli i zapewne będzie to na tym portalu do oglądnięcia.

  • powsinoga

   Noooo, to bardzo obiektywny reportaż się ukarze. Mieszkańcy Kóz to nie ta strona straganu. Właściciele stoisk handlowych posiadają wiedzę nt. inwestycji, ale faktycznie w obrębie placu targowego, toalet i drogi dojazdowej /Szkolnej/, teraz jeszcze w pobliżu dodatkowa atrakcja – skatepark, mogą skorzystać zanim udadzą się do swoich domów, w gminach ościennych (!)

 • zdegustowany

  Ale czym tu się chwalić? Pałacem, który został przeinwestowany? Uczniowie z LO by go lepiej doposażyli. Skate park – porażka, drogi – porażka, kanalizacje która jest obecnie modernizowana – porażka. Kampania jak widać też porażka, bo nawet programu nie można przeczytać. Ale zachwalać w gazetach i w TV to się wszystko da. Proponuje dla zrównania poziomu percepcji przyciągnąć równie „obiektywną” telewizję i pokazać klęskę panowania obecnego pseudo menadżera.

  • stach

   Najlepiej im wychodzi niszczenie banerów kontrkandydata, to ,to naprawdę potrafią.

   • Kandyd-volterowski prostaczek

    Z bezsilności i złości to dzieci krzyczą i tupią nóżkami.Poeta Adam Asnyk pisał o bezsilnych złożeczeniach,a tutaj mamy nowy element, niszczenie w sposób zorganizowany banerów przeciwnika.To byłaby ta bezsilna złość i taki sposób jej wyrażania.? Wyborcy to również wezmą zapewne pod uwagę.
    No ,ale stróże prawa to w naszej gminie są niepotrzebne.Jak to pisał Wojciech Młynarski w „Balladzie o Dzikim Zachodzie”, że „najtrudniej rozpoznać bandytę gdy wokoło są sami szeryfi”. Polecam posłuchać , a jeszcze lepiej zapoznać się z całym tekstem.

 • gnida dworska

  Bodajże na farze,albo trochę bliżej zawieszano baner naszego wielce umiłowanego figuranta gminnego, który coś tam naskrobał ; o dalej pozytywnym czasie, czy nie., Coś koło tego ,w sumie guzik mnie to obchodzi.Tak nic się z tego nie zrealizuje co tam skrobie w tych programach.Może jak ten baner zawiśnie na drzwiach kościoła,to może coś się spełni, co zapowiada.Najlepiej niech to w zapowiedziach kościelnych będzie czytane to może tam chociaż jaką prawdę napisze.Tego nie zrobi ,bo trzeba by napisać ,że zadłużenie już z 20 milionami złotych się za chwilę będzie witać.Tak nas pozytywnie załatwiono na cacy.Jak tak dalej ma być pozytywnie,to może lepiej niech będzie negatywnie, może wtedy nie będzie się zadłużał.
  O Gierku, kiedyś też tak pisano,że lepiej mógł chcieć źle ,a chciał dobrze i zostawił nas z 20 mld dolarów długu.
  Wielce umiłowany przywódco,skoro nie zapewniasz porządku w gminie i banery adwersarza w walce wyborczej są w sposób zorganizowany niszczone ,to może wypadałoby z tego powodu chociaż wyrazić ubolewanie.Napisać,to z mojego powodu, bo nie jestem w stanie zapewnić nawet bezpieczeństwa banerom wyborczym. Kropka,przynajmniej dotarło by to do wyborców.Niestety, jak się chce rządzić w gminie to się odpowiada od A do Z.Nawet za to.

 • Krzyś

  Wielce jeszcze panujący włodarz Kóz zarezerwował sobie wielce zaszcytne miejsce banerowe na upadających jak gmina filarach: na starej chatce przy moście po prawej i na kolejnej ruderce po lewej stronie mostu koło ronda.
  W sumie to jaki gospodarz takie godne miejsce reklamowe godne twarzy, która na niej spocznie.

  • gnida dworska

   Można by rzec,że ta władza trzyma się tylko na takich spróchniałych i zużytych filarach,jak za przeproszeniem socjalizm.On też się trzymał na takich podporach ,aż podpory padły grzebiąc siebie i socjalizm.Aż strach pomyśleć co się może wydarzyć.

   • Krzyś

    Panowie i panie wreszcie zawisł na wyznaczonych miejscach.