List otwarty do mieszkańców Kóz

Może Ci się również spodoba

 • native

  Fiołka dawno powinni wywieźć na taczkach.

 • ok

  W najbliższych wyborach musi wystartować p. Kućka i WYGRAĆ !!!

 • Vip

  Niech droge zrobią na Ul
  .Krzewów

 • Kozianin

  przykro mi ale odprawa pana Wójta Kućki pochłoneła większośc środków budżetu Gminy Kozy, a za czasów rządów pana Wójta budowano podjazd dla pani skarbnik, przzy beskidzkiej przy połączeniu z zamkkową, pozdrawiamy panią skarbnik :))

  • redaktor

   Hasła z kampani CPZ sa wieczne żywe niczym Lenin w mauzoleum. Może byś kolego/koleżanko coś mertorczynego powiedział. To są solgany. Poza tym odsyłam do Kodeksu Pracy oraz regulaminu wynagradzania. Każdemu się należy odprawa taka czy inna.
   Ponadto komentarze obraźlwe zostaną usuniete.
   Z powyższego mod usunął fragment wypowiedzi zgodnie z regulaminem.

  • Koka-Kola

   Kozianinie licz poprawnie. Kućka był dwie kadencje i Gmina zaoszczędziła 1 odprawę,
   obecny wójt jak radni go docenią i znowu otrzyma podwyżkę 450 zł -da mu kwotę wynagrodzenia 11.511 zł x 3 miesięczna odprawa to = 34.533 zł plus ekwiwalent za urlop to prawie 1 pensja co daje łącznie 46.044 zł .To i tak za dużo krótszy okres czasu daje dużo większą kwotę niż dostał poprzedni wójt.
   A w myśl litery prawa odprawa należy się z mocy prawa.
   Jak bardzo musisz być pamiętliwy, że wyciągasz temat podjazdu z przed 3 lat (no ta bene nie zasadne zarzuty) a nie widzisz „prywat”obecnych rządzących.
   Mimo wszystko pozytywnego spojrzenia na otaczający koziański świat życzy Koka-Kola

 • mmm

  Niech drogę zrobią na Rolnej! Ile lat można obiecywać i czekać? Wójt nawet się pofatygował (chyba dla świętego spokoju) i co? I nic! Na pewno moja rodzina nie odda głosów na Pana F. w następnych wyborach.

 • redaktor

  Przez zaniedbania w naprawie dróg, lekceważenie próśb mieszkańców (i radnych 🙁 ) po tej zimie bedą tylko dziury. Więc obawiam się że bedzie problem ze zrobieniem drogi tam gdzie Wójt nie bedzie miał w tym interesu.
  A nowa wyremontowaną za pieniadze kozianskie, z chodnikami sprzeda za marna złotówką do Powiatu Bielskiego.

  • mmm

   Szkoda tylko, że interesem Wójta nie są prośby i dogodne życie mieszkańców gminy, której przewodzi…

 • statystyczny kozianin

  W skrócie sięgając pamięcią to obecny Wójt był kiepskim nauczycielem,-brak zaufania z mojej strony ,nie wiem skąd się przybłąkał ,ale wiem że został zięciem P.Wolińskiego -no i władza odbiła -wiem kto za sznurki pociągał.W bardzo prostacki sposób próbuje się pokazać ludziom na wsi,a co poniektórzy to łykają np.zbieraniem śmieci przy drodze krajowej jak on to nie dba o Kozy,dobrze mu to zrobi ponieważ pacząc się na jego tuszę wnioskuję że musi produkować dużo śmieci 🙂 Ok miało być krótko,ale normalnie człowiek mógł by” Bloga” niezłego wyskrobać 😉

 • Mieszkaniec

  Brawo p. Kućka wreszcie konkretna osoba zajmie się tą gminą i proszę częściej takie listy.Liczę wraz z rodziną na Pana kandydaturę!!

 • działy

  W nowym roku powinni się zająć naprawą dróg bo te są w tragicznym wręcz fatalnym stanie min. ul. BESKIDZKA, KRAŃCOWA, oś.PÓŁNOC, WIOSENNA czy część ulicy PODGÓRSKIEJ którą do połowy wyremontowano ok 3 lata temu a drugiej połowy (najgorszej) to już nie łaska!
  Oby p. Kućka coś z tym zrobił bo ona zawsze był porządnym wujtem naszej gminy 😀 !

 • rafał

  super wójt Kućka zwodził mnie i brata z załatwieniem pewnej sprawy zwodził nas dwie kadencje i nic a nowy wójt to załatwił więc kto jest lepszy

  • Niedowiarek

   A konkretnie?

  • Biedronka1

   Brawo Rafałku, wreszcie masz swojego wójta i to jakiego rezolutnego, szkoda tylko, ze w tych ocenach jesteś wg nie tylko kobiet OSAMOTNIONY.

  • Niedowiarek

   To rzucanie sloganów na wiatr. Podobnie robi przewodniczący pis-u. 12 tysięcy mieszkańców by tak mogło powiedzieć – „wiem ale nie powiem” o ile umiało by mówić i pisać (dzieci w wieku przedszkolnym).

 • Andrzej

  Panie Edwardzie, liczymy na pańska kandydaturę w kolejnych wyborach. Mam nadzieję że mieszkańcy Kóz wykażą się racjonalnym myśleniem i nie zawiodą Pana przy wyborach.
  Zadaniem wójta jest troska o dobro wspólne mieszkańców a nie ograniczanie ich szeroko rozumianej wolności i i prezentacja gminy na tle innych miejscowości. Mieszkańcom Kóz potrzebna jest pomoc i wsparcie tam gdzie dojazd i warunki są trudne a nie remont ul.szkolnej przed dożynkami, to samo tyczy się wielkich betonowych „doniczek „usytuowanych bezpośrednio na miejscach parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych przy ul. Cmentarnej. Pozdrawiam

 • gruppenführerwolf

  Mam nadzieję,że po wygranych wyborach przez Pana Kućkę Edwarda,nastąpi pogonienie werbusów z ościennego województwa a wobec obecnego nieudacznika zostanie zastosowany wariant ukraiński a la Tymoszenko.
  Osąd wyborców to za mało by rozliczyć tego nieudacznika,zapewne znajdzie mu się coś za uszami albo i w szufladach
  by rozliczyły go organy /nie kościelne/.

 • dziadek

  Zadaję sobie od jakiegoś czasu pytanie komu był potrzebny remont pałacu Czeczów, który pochłonął ogromną kwotę. Żeby jeszcze wyremontowany obiekt zarobił na swoje utrzymanie, pal licho, ale corocznie na ten cel pójdzie kilkaset tysięcy złotych z naszych podatków. Płacimy najwyższe podatki w Polsce, wodę mamy także w cenie nigdzie nie spotykanej. Kanalizacja kuleje, zrobiono ją tylko tam, gdzie było najłatwiej a gmina pakuje gigantyczne pieniądze w renowację czegoś, co niedługo wydzierżawi jeśli znajdzie się dzierżawca, bo nie będzie w stanie tego utrzymać. Wójt i radni odejdą ale dlugi zostaną, a my będziemy je latami spłacać, o ile komornik nie zajmie całego tego bałaganu jaki nasz obecny wójt stworzył.

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Problemem rządów w naszej gminie jest przede wszystkim słaba Rada Gminy,oraz zdominowanie Wójta przez „szarą eminencję”,a właściwie platynową nadwyżkę kadrową zagospodarowaną z Kęt.Tak słabej merytorycznie Rady Gminy nie było od dawna.Jest pół roku do wyborów samorządowych,a nie widać żadnej inicjatywy,tylko okopywanie się na zdobytych pozycjach.Źle to świadczy o inteligencji włodarza Gminy.Sukces odnoszą te gminy ,gdzie Przewodniczący Gminy równo i wspólnie z Wójtem dmie w jedną trąbę.Tego w Kozach nie widać.

 • hakerx

  pan kućka to może na emeryture a młodszym dać szanse

  • Sid

   Rozumiem, że argumentem za, jest obecny wójt z emerytalną zastępczynią i emerytalną dyrektorką pałacu plus młody skarbnik z emerytalną zastępczynią, który nie zauważył, że ma w skarpecie (nadwyżka budżetowa z 2013r) prawie 5 milionów i zaciąga kredyty komercyjne z komercyjnym oprocentowaniem?!
   Coś mi się wydaje, że gdyby nie te emerytalne panie to ta „nasza młodzież” już dawno by popłynęła…

   • Krzyś

    Koziańska młodzież administracyjna tak i tak już płynie stylem rozpaczliwym./uchylane uchwały bo mają błędy merytoryczno – formalne, błędy rachunkowe itp./ Po zmęczeniu następuje ZATOPIENIE. Pytanie czy za akcję ratowniczą z powodu INDOLENCJI pływaków Kozianie muszą zapłacić tak dużą cenę. / Tak zadłużyć Gminę aby nic nie robić przez następne lata bo nie będzie środków na inwestycje i należy spłacać % od obligacji i ich wykup od banku./ Ale taką władzę wybrali, kierując się pewnie emocjami, / plotkami, pomówieniami itp / a nie zdrowym rozsądkiem i faktami. A to się odbija Kozianom jak czkawka. Wszystko do człowieka wraca DOBRE i w dwójnasób złe. Warto znać mądrość czerpaną z przysłów. KAŻDY otrzyma swoją zapłatę również na tym ziemskim padole.

 • Koza

  Napiszę tak; nie znam się na polityce i nie chcę się znać. Znam się za to dobrze na zarządzaniu. Gminą powinna rządzić osoba ( menadżer ), która posiada bardzo dobrą znajomość finansów lub matematyki , jak kto woli. Za tą wiedzą musi iść gospodarność – przejawiająca się w realizowaniu potrzeb niezbędnych dla aktualnego funkcjonowania Gminy jak i myśleniu o przyszłości. Tylko jak znaleźć takiego kandydata ? Dopóki wyborcy będą wybierać politycznie dopóty będziemy mieli takie rządy jak obecnie. Dobrze , że p Kućka napisał ” List otwarty” i zaczął atakować” Fakty i mity zadłużenia Wójta Kućki” bo może Wyborcy przejrzą na oczy i w następnych wyborach wybiorą Gospodarza przez duże ” G ” .

  • Sid

   Zgadzam się, częściowo. Manager owszem, ale niekoniecznie musi się znać na finansach (z matematyki wystarczy wiedza podstawowa, że 2 + 2 =4). Przede wszystkim musi się znać na LUDZIACH, posiadać pewne doświadczanie życiowe. Gmina/urząd to charakterystyczna instytucja, która w teorii ma odpowiednich specjalistów w każdej dziedzinie (skarbnik-finansista, sekretarz, prawnik, kierownicy komórek oraz samodzielni specjaliści), niejeden właściciel prywatnej firmy chciałby mieć taką bazę pracowników w administracji. Wykształcenie, doświadczenie finansowe, matematyczne przy takim sztabie ludzi to warunek drugorzędny i tylko potrzeba dobrego zarządcy/gospodarza, który dysponuje umiejętnością zarządzania ludźmi, motywowania (nie manipulacji), zadba o kontakty z zewnętrznymi instytucjami, posiada „kręgosłup moralny”, charyzmę i gdyby do tego jeszcze nie miał powiązań polityczno – lokalnych…

   • koza

    Czyli praktycznie się zgadzamy. Pozdrawiam

    • Sid

     Jeżeli częściowo to praktycznie jest całość, to tak, zgadzamy się. 😉

     • Krzyś

      PANOWIE….. widać, że rozmawiają tzw. „menagerowie” co ponoć znają sie na zarządzaniu, wystarczy przeczytać jakie” Mądre wnioski ” wyciągają”
      W Kozach mamy takich menagerów na pęczki, bo co drugi zna się na tym co i jak zrobić.

     • Sid

      Dziękuję za uznanie, nie ma to jak twórcza krytyka. A te Twoje argumenty – powalają…

 • kozianin

  Dla mnie najlepszym kandydatem na wójta byłby Pan poseł Jacek Falfus, ponieważ już sprawdził się w tej roli.

  • powisnoga

   Rozumiem, że to prowokacja, bo prima aprilis już był?