Wójt sprzedaje budynek gminny.

Może Ci się również spodoba

 • bartek

  no tak wyburzyć zabytkowy budynek objęty ochroną konserwatorską. Krytykować też trzeba umieć

  • redaktor

   Ustawa o Ochronie zabytków oraz Prawo budowlane – da się trzeba poczytać. Budynki w strefie konserwatorskiej to nie to samo co zabytki. Niedługo połowa budynków w Kozach będzie po 50-tce i tez podlega pod ustawę. Pozatym w to w jakich warunkach żyją mieszkańcy budynku przy Krakowskiej w Parku na pewno nie przynoszą chluby Gminie. Czytać też trzeba umieć.

   • fack

    „Nie lepiej wyburzyć inny budynek w parku”

    Nie lepiej. To że jakiś budynek nie jest na liście zabytków, nie znaczy że należy go wyburzyć. Wspomniany przez ciebie budynek socjalny znajduje się w strefie konserwatorskiej. Jeżeli ci się nie podoba, nie znaczy że powinno się go niszczyć. Mnie pałac też nie musi się podobać, co nie znaczy że lepiej byłoby go zburzyć 🙂

 • Sid

  Uchwała o sprzedaży tejże nieruchomości była wprowadzana pod obrady Rady dopiero na sesji, dlatego brakuje wcześniejszej publikacji w postaci projektu, który powinien zawierać
  uzasadnienie. Przynajmniej to oficjalne.

 • Krzyś

  Widocznie właściciel przyległej posesji prowadzący działalność ma chętkę na dobrze sytuowaną nieruchomość./Rzeźnictwo SIKORA/

  • Kandyd-volterowski prastaczek

   Pisałem już ,że nie ważne za ile pójdzie ,ale dla kogo pójdzie.Usytuowanie budynku przednie/co prawda budynek już w leciech/,ale zapewne jeszcze dobrze sytuować nowego właściciela wspomoże,oj wspomoże.

 • Sid

  Tak dla wprowadzenia pewnej odmienności (równowagi) niezadowolonych z długów i wyprzedaży majątku, Gmina ogłasza przetargi na przebudowę Nadbrzeżnej, Beskidzkiej (!) i odwodnienie Słonecznej. Żałuję tylko, że rok wyborczy (cudów) trafia się „tylko” raz na cztery lata.

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   Dobre i to,że rudymenty wiedzy gminnej objawiły się dopiero kilka miesięcy przed rozliczeniem.Przecież Beskidzka i Nadbrzeżna to oś gminy,a zarazem wsi.No ale jeżeli się nimi nie tupta codziennie to cóż począć.

  • Krzyś

   Beskidzka to tylko wykonanie projektu a co dalej może słynne kolejne obligacje .I zadłużanie gminy. Ważny jest efekt zbliżających się wyborów,a nie efekt madrego zarządzania gminom..

 • xxx

  TRZECH RADNYCH: GRAŻYNA LEŚNIAK , JAN PEZDA, MIŁOSZ ZELEK GŁOSOWAŁO PRZECIW SPRZEDAŻY BUDYNKU PO BIBLIOTECE. PORUSZYLI ONI PROBLEM BRAKU MIESZKAŃ KOMUNALNYCH, JAK RÓWNIEŻ TO, ŻE W BUDYNKU TYM SPOTYKA SIĘ GRUPA ANONIMOWYCH ALKOHOLIKÓW, DLA KTÓRYCH TRUDNO BĘDZIE O LEPSZE MIEJSCE. RADNI CI PRZEDSTAWILI RÓWNIEŻ PROBLEM Z LOKUM DLA STOWARZYSZEŃ DZIAŁAJĄCYCH W NASZEJ GMINIE: HARCERZY (obecnie mała klitka w SP1, którą prawdopodobnie w niedługim czasie będą musieli opuścić, ponieważ w szkole brakuje miejsc na klasy), TOWARZYSTWA OJCA PIO (aktualna siedziba to gminny plac składowania wszelkiego rodzaju odpadów z gminnych inwestycji) oraz ARKADY.