Niepełnosprawny = niepełnowartościowy obywatel ?

Może Ci się również spodoba

 • jaaaas

  Już trochę przesadzanie… A która Gmina ma tak wspaniale udogodnienia?
  Pozdrawiam

  • karmel

   a która wiejska gmina ma pałac z fortepianem i spółdzielnię socjalną „Kino Marzenie”?

   A tak serio. W tym celu (udogodnienie dla niepełnosprawnych) nastąpiła podobno zmiana szaty graficznej strony UG, jest wersja kontrastowa i… nic więcej. Szczególnie teraz warto byłoby pomyśleć o osobach niepełnosprawnych, które chcą wziąć świadomy udział w wyborach.

 • qwerty

  Buehehehe widzieliscie ten wyrok? http://mojekozy.pl/przedwyborcza-bomba/

  • powsinoga

   hehehe, już nawet ogłosili ewakuacje! teraz namierzają bombiarza o pseudonimie sądowłóczykij…

  • BALBINA

   Cześć Kaziu, czyżbyś miał przerwę w biciu pokłonów pod portretem umiłowanego przywódcy.

  • życzliwy

   Kazik ty nieuku, ty się naucz odróżniać wyrok od postanowienia sądowego.Bo pójdziesz kiedyś garować i nie będziesz wiedział za co siedzisz ? A takich tam nieobytych z papugami to tam nie lubią,oj nie lubią.Nie bierz w razie czego do pudła żadnych zdjęć , nawet umiłowanego przywódcy,bo tego tam też nie lubią i nie będziesz miał łatwego życia.Dobrze ci radzę, a przede wszystkim poczytaj coś o prawie , bo zaś takich tam lubią, piszą kolegom prośby o przepustki.Ćwicz charakter i ładny charakter pisma bo to tam cenione jest szczególnie.Pozdrawiam z odosobnienia.

 • Helen

  Nie wyrok tylko postanowienie. A do najważniejszych spraw sąd się nie przyczepił.

  Dopiero z sądu musieliśmy się dowiedzieć, że budżet gminy Kozy jest ZADŁUŻONY na 19 MILIONÓW ZŁ !
  Bo wójt fiałkowski nie raczył o tym wspomnieć w kampanii wyborczej.

  • gnida dworska

   19 000 000 zł. Rządził, rządził i wyrządził !

   Te wulgarne paszkwile z których można tylko zwymiotować to panu ,panie Fiałkowski nie przeszkadzają ?.To jest w porządku.To jest prawie sprawiedliwie.Przeszkadza tylko prawda o zadłużeniu i zbytkach i jeszcze raz o zbytkach.To ma być ta elegancja.Daj to pan poczytać rodzinie, te wypociny na zamówionej przez pana stronie, nie wiem jeszcze za jakie pieniądze, a będziesz miał w domu kolejkę do WC po przeczytaniu tego.Może tak dać to poczytać córce, niech się uczy za młodu jak się w Kozach robi politykę.Zwłaszcza ten o nieskalanej reputacji.CZP , czy wy nie macie elementarnego szacunku do siebie ?. Nie mówiąc już o przeciwniku.Nie macie, powinniście się wstydzić, że wśród ogłoszeń gminnych plugawi wasi wyborcy zieją jadem nienawiści do tych, którzy również pracowali dla naszej społeczności.Bez ich wkładu pracy nie mógłbyś pan dzisiaj prezentować tych swoich kolorowych sukcesów.Pan wolisz tego nie widzieć co się na tej pańskiej stronie wypisuje.W porządku nie chcesz pan wiedzieć.Ale nie masz pan elementarnego prawa cokolwiek dobrze o sobie myśleć.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  A za co dyplom na stronie ” Moje Kozy ”, a propaganda sukcesu w kolorowym gminnym szmatławcu. A gdzie Pan Piotr, kinoman marzyciel co przyszedł zarobić do Kóz Na bułki na śniadanie. Nie zrywa się, nie protestuje, nie widzi jaka się w urzędzie niesprawiedliwość dzieje.
  Gdzie na stronach Gminy ogłoszenie, jak głosować mają ludzie którym los coś odebrał.
  Piotrze samarytaninie, czy po to przyszedł Pan do Kóz żeby z wójtem propagandę uprawiać.światu pokazywać jak to władza do mlecznej piersi pokrzywdzonych przytula.
  Po to żeby z wójtem raczka w rączkę w kolorowych propagandowych wypocinach występować jako obrońca wykluczonych, pokrzywdzonych. Po to żeby propagandowo dobrze wyglądało.
  Gratulujemy wójtowi nieznajomości tematu , gratulujemy pseudo obrońcom wykluczonych
  i niepełnosprawnych. Gratulujemy urzędnikom, gratulujemy CIEMNOGRODOWI pod światłym przewodnictwem Krzysztofa FIAŁKOWSKIEGO.

  • BALBINA

   A gdzie Oni by teraz mieli głowę do spełniania ustawowych obowiązków.
   Po sądach teraz chodzą, sprawiedliwości szukają.
   Na BIP gminy wszystko w PDF, ale co ich to obchodzi, obywatel to WRÓG największy.

  • ALICJA

   A popatrzcie jakie szczytne cele zapisane w Statucie. Tylko co z tego ja nic się nie robi poza propagandą.

   DO CELÓW STATUTOWYCH SPÓŁDZIELNI „KINO MARZENIE” NALEŻY

   Punkt 1 statutu.
   przywrócenie ( reintegracja ) na rynek pracy, poprzez prowadzenie wspólnego
   przedsiębiorstwa w oparciu o osobistą pracę członków, osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, osób długotrwale bezrobotnych oraz umożliwienie osobom bezrobotnym aktywizacji zawodowej.
   Punkt 2 statutu.
   Realizacja doniosłych społecznie celów, takich jak tworzenie więzi międzyludzkich
   oraz reintegracja społeczna i reintegracja zawodowa,– podejmowanie działań mających za przedmiot odbudowanie i podtrzymanie u członka spółdzielni umiejętności uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej oraz pełnienia ról
   społecznych w miejscu pracy, zamieszkania lub pobytu, a także działania mające na celu odbudowanie i podtrzymanie zdolności do samodzielnego świadczenia na rynku pracy.
   Punkt 3 statutu
   prowadzenie działalności społecznej i oświatowo–kulturalnej na rzecz swoich członków oraz środowiska lokalnego, a także działalność społecznie użyteczna w sferze działań publicznych zawartych w ustawie z dnia 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie ( t.j.Dz.U.z 2010 r. Nr.234,poz.1536 ze zm.)

  • JAnek

   Ale zapaliliście pewnej Pani w Gminie pod krzesłem, brawo

 • Tańczący z Kozami

  Może przeczytają i zmienią?

  • Sasza

   To jest pytanie ironiczne, tańczący z Kozami?

   • gnida dworska

    To było pytanie z podtekstem.Zmienią z papucia na lać.

   • Tańczący z Kozami

    Skoro nie czytają ustaw to może na naszekozy.pl się wyedukują?

    • Sasza

     Jak najbardziej się edukują, ostatnio w pozwach sądowych…
     Takie dostosowanie strony wymaga odpowiednich zasobów osobowych i finansowych oraz czasu. Na dzień dzisiejszy UG nie dysponuje żadnym z powyższych elementów…

 • koza

  ale robicie jaja… bo dla niepełnosprawnych żeby sobie poczytali dajecie linki z pdf…

  • JAnek

   Przecież my nie strona gminy, wybacz.

  • Spec

   Plik PDF w formie graficznego skanu to taki z pięknym podpisem pana wójta. A te podane w artykule są już poprawne i właściwe.

 • BALBINA

  Czy ktoś wie czy nasz wójt panuje jeszcze nad tym co się dzieje w naszej miejscowości, czy już nie, bo my w dalszym ciągu Mu płacimy, On zaś zamiast pracować, powiela, powiela i powiela
  swój cieniutki sukcesik. Teraz jak wybory tuż tuż zmieniają reguły gry.
  A może mataczą.

  • gnida dworska

   Jak nie, jak tak.Teraz tylko panuje.Po za tym nic więcej.a,…. dochodzą jeszcze sądowe pyskówki.Obrona majestatu gminnego, jak by co.Jaka gmina taki i majestat, taki mini majestatyczny.Widać to na centralnej ruderze, takim naszym placyczku Pigalle w wersji koziańskiej.Tylko jeszcze nie ma pieczonych kasztanów, które Zuzanna lubiła tylko jesienią.

 • koza

  a gdzie mój komentarz sie podział? hę?

  • JAnek

   A co Ty też niepelno…….?

 • zdegustowany

  JUŻ CHCE SIĘ RZYGAĆ. Nie macie za grosz taktu. Miałem głosować na Edwarda Kućkę, ale po tych wszystkich oskarżeniach doszedłem do wniosku, że ktoś tu przegina pałe. Na początku waszej kampani było merytorycznie, teraz jest agresywnie. Dość mam gówna w telewizji, która serwuje mi dawkę z sejmu. Do wyborów samorządowych mnie nie zniechęcicie, ale udało się wam zniechęcić mnie do oddania głosu na was. LUDZIE… TROCHĘ KULTURY.

  • karmel

   Kazik? To TY? Jeszcze nie śpisz? Chyba Ci się fora pomyliły, ale o tej porze to zrozumiałe.

 • JAnek

  Zdegustowany, sprecyzuj o jaką kulturę Ci chodzi, kulturę masową, kulturę wysoką, a może o kulturę fizyczną lub muzyczną. Skoro już umiesz mówić, mów z sensem, tak aby szło zrozumieć o co Ci chodzi. Nie dyskutujemy tu nie o tym co ktoś z nas miał, bo miał to również drobny węgiel, kocia mowa i niejaki Miał-czyński. Skoro już umiesz mówić i wyciągać wnioski, jak sam piszesz , to wyciągaj je z samodzielnego oglądu świata jaki widzisz, kierując się doświadczeniem, zasadami moralnymi, sercem. Kultura się nie przejmuj za bardzo bo zaboli Cię główka.

  • zdegustowany 2

   A co tutaj precyzować. Nie filozofuj tylko zastanów się nad tym co zrobiliście źle, bo oskarżeniami (naciągniętymi) wyborów nie wygracie. Zresztą nie ma co się rozpisywać. Jeśli chcecie dyskutować to na temat i z sensem, a dywagacje możecie zostawić sobie na rozmowę przy piwie.

   • JAnek

    Zdegustowany, z naciągniętymi oskarżeniami do Sądu to inni chodzą.
    GMINA KOZY MA 19 MILIONÓW DŁUGU I PRZEPRASZAĆ POWINIEN ZA TO PAN FIAŁKOWSKI, MY PRZEPRASZAĆ GO NIE MUŚMY.

   • gnida dworska

    Podyskutuj sobie z sensem na moje kozy pl. Tam jest wysoka kultura z nowobogackim zadęciem.Tu jest dopiero taka w powijakach.Nie degustuj się tak szybko,wskaż kierunek i pryncypia, oraz sens.Może dołączysz do tych wywołujących duchy w pałacu ?. Oczywiście duchy przodków właścicieli pałacu i tylko tych pozytywnych.Znajdziesz kulturę na wysokim poziomie ,poziomie wyznaczonym przez fortepian marki Yamaha.Nie wiem czy tylko tę kulturę można tak mierzyć ?

   • BALBINA

    Zdegustowany, po przeczytaniu wszystkiego słowa pisanego dotyczącego sprawy, tej sprawy, mogę z czystym sumieniem powiedzieć że to Pan Fiałkowski poszedł do Sądu z naciąganymi oskarżeniami.

    • gnida dworska

     Ten tryb wyborczy tak ma jest wybitnie ułomny.Ta sprawa była wielokrotnie już podnoszona.No ,ale jak to w Polsce w brudnej ustawie, chcą wszyscy łowić karpiki.Raz to się uda jednej stronie , raz drugiej.To nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.Jeżeli są faktycznie poważne oskarżenia i na przykład przegra się przez to wybory, to strona przegrywająca mając poważne argumenty wytacza sprawę karną.Jeżeli ten proces karny wygra to ta ,która sprawuje władzę odchodziłaby z urzędu w niełasce.U nas nikt nie jest tym zainteresowany.My jesteśmy krajem pieniaczy, myśląc ,że takimi naciąganymi oskarżeniami uda się utrącić konkurenta i tak ciągnie się to w nieskończoność.Śmieszny kraj z niemniej śmiesznymi ludźmi.Kraj istniejący teoretycznie, cytując ministra Sienkiewicza.
     W tym postanowieniu wyłowiłem tyle potknięć,że ten tekst nie powinien był by wyjść w takim stanie z sądu.Widać,że to pisane na szybko.Można przynajmniej do trzech grubych nieścisłości sporządzić odwołanie.
     Decyzji sądu niestety nie możemy komentować.Jest niezawisłość sędziowska.No, ale i także jest taki polski obywatel, któremu wszystko zwisa i powiewa.Nie wiem ,czy nie w większości i nie dąży się i nie naciska do uregulowania wielu spraw. Na poziomie cywilizowanej demokracji.