Gigantomania Wójta Fijałkowskiego – czyli nowa planowana inwestycja za Naszą dużą Gminną kase – wiewiórki donoszą!!!

Może Ci się również spodoba

 • Jurek

  Obecny wójt zafundował nam już PAŁAC KULTURY I NAUKI, czyżby teraz przyszedł czas na wieżę Eiffla. Monachomachia to wojna mnichów, Arachnomachia to wojna pająków, Batrachomachia to wojna żab z myszami, czym zatem będzie wójtowa Gigantomachia.

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   Grecka Gigantomachia już była.Padło 24 gigantów.Przed nią była Tytanomachia,czyżby ta koziańska miała by być jakąś kalką?.Tylko czego ?.

 • KO

  Pożytek z fortepianu będzie taki ,że po wyborach nowy wójt zagra obecnemu marsza żałobnego
  w rytmie oberka by szybko wynosił się z urzędu.

 • niebieski

  Rudi Szubert był, fortepiany są. Nic tylko teleturniej organizować.

  • gnida dworska

   Niestety.Nie dwa,” Ostał ci się jeno ….czarny”… …..

 • gnida dworska

  Na forum smutno jak w rodzinnym grobowcu, a czekają nas nie lada atrakcje.W dniu 11X 2014 0 godz.11,uroczyste otwarcie SKATEPARKU.
  Wójt na otwarciu osobiście wykona na deskorolce salto mortale.
  Towarzyszące mu osobistości również pójdą w jego ślady, zapewne wykonując mniej skomplikowane ewolucje,aby jego kunszt zajaśniał pełnym blaskiem.
  Nie wiem kto do tych zadań został wyznaczony,ale na pewno czołówka radnych od przewodniczącej Sadlik poczynając , a na p.Bednarzu kończąc wykona zeskoki,ślizgi i fikołki na rolkach.Należałoby całe społeczeństwo Kóz zachęcić do oglądnięcia tych krotochwili.Przecież tak mało mają okazji aby wspólnie porechotać.Mordy wy nasze kochane.

  • Niebieski

   A może zamontują tam system bramek, który został opłacony ze skarbca gminnego, a nie widać go by funkcjonował na hali sportowej. Chyba, że służy w domu wójta albo innej genialnej osoby, która to wymyśliła by móc to zdefraudować.

   • Krzyś

    Ale co tam nie użyteczne i nie przydatne bramki za jedyne 30.000 zł które zarobiła z góry dedykowana firma.

    Kozian na to stać.Wszystkie media i podatki mają najwyższe i to pokornie znoszą , nawet mają swój pałac kultury za 8 milionów złotych , największe dziury w grogach i jak wójcina każe to naród się raduje.
    Czyż nie nasuwają się wam skojarzenia urodzinowe tak na wschodzie umiłowanego wodza????

 • Krzyś

  Patrząc na nową wizualizację strony Gminy Kozy wójcina historyk wyciął historyczne fakty z poprzednich lat./ Brak odniesienia do archiwum/.
  To znak,że wójcina zmienia mentalność ludzi tuż przed wyborami.
  Bo czym że jest naród ,który nie chce znać swojej historii???? Kto jak kto ale on powinien to wiedzieć.

  • hehe

   Nie podpił też galerii zdjeć. Widocznie się boi że ktoś moze tam coś znaleść i wykotzystać przeciw tej miernocie.

   • Krzyś

    Zamiast mikołaja BAŁWAN.

    • powsinoga

     Idąc z duchem czasu – skoro lubią przebieranki a brodę już mają, gender, drodzy Państwo, gender.
     .

 • Sid

  Spoko, kasa będzie, całe 5 milionów, które dostaną (są zakwalifikowani cytując za KW) w ramach umorzenia ewent. dofinansowania z tytułu wykonanej już budowy kanalizacji w latach 2007 -2013 (w dominującej części zrealizowanej za poprzedniego wójta) z WFOŚiGW.
  Szlak mnie trafia jak pomyślę, że kasa „za kanalizację” pójdzie na przedszkole i drogi. Może by tak urząd wykazał się w końcu własnymi sukcesami w zdobywaniu kasy na KONIECZNE inwestycje. Na razie to tylko spadek po Kućce zarówno 4 mln na pałac jak i 5 mln z kanalizacji.

  A ścieki w M. Kozach i Gajach jak płynęły „systemem melioracyjnym” tak płyną.
  Muszę przyznać, jest mały sukces – „Porządkowanie aglomeracji Pisarzówka…”, po ludzku plany kanalizacyjne w fazie projektowania (kolejne już zresztą), z terminem wykonania 2016r!

  Takim sposobem to budowę kanalizacji (nie jakieś nieliczne przyłącza, które wykonuje obecnie gmina) rozpoczniemy gdzieś w kadencji 2018-2022?!

  Nie, w latach 2018-2022 będziemy wykupywać zaciągnięte przez obecnego wójta obligacje.(!)

  • gnida dworska

   Nie tylko Ciebie trafia.Jest już wielu ludzi o tym przekonanych,że ta władza powinna przywitać się ze „śmietnikiem historii”.Tak dyletanckiej władzy chyba nikt się nie spodziewał,nawet ci co głosowali na św.Mikołaja.Może chcieli zmiany,ale na pewno nie o takiej władzy myśleli ,jaką otrzymali.
   Nie ma pilniejszej sprawy dla gminy jak skanalizowanie wszystkich budynków.
   To winien być priorytet,z uwagi na to że finanse europejskie będą tylko do 2022 roku.
   Nieudolność i brak wizji spowodowała marazm w tej dziedzinie.
   Na razie będzie gmina dalej cuchnąć,mając jeszcze zasilanie smrodów z Lipnika.
   No ale urząd gminy ,aby nie cuchnęło zawsze się może okadzić,albo uperfumować,zgadnijcie co wybiorą.

 • Krzyś

  Porąbka wybudowała przedszkole w Kobiernicach za 2,5 miliona zł
  A koziański wójcina z pomocą wice architekt wybuduje przedszkole ze złotymi sedesikami.w dębowych obudowach z marmurowymi podestami.Ku chwale samozwańczego MIKOŁAJA z kampanii z grudnia 2010 roku.

 • kukuryku

  żeby nie zgodzić się z komentarzem trzeba się zalogować !! śmiechu warte , a popierać opinie o przyszłym kandydacie nie . żenada !!!!!!

  • powsinoga

   ciesz się, że nie korzystam z tego „przywileju niezgadzania”. Zawsze możesz popierać opinie o obecnym wójcie a przyszłym kandydacie.

  • gnida dworska

   Żenadą i śmiechu wartym jest prowadzenie strony UG,oraz wydawanie propagandowej gazetki bez dania możliwości wypowiedzenia się adwersarzom,którzy również płacą takie same podatki jak cmokierzy i dworaki obecnej władzy.Zgłoś się do UG tam takich chwalców przyjmują z otwartymi rękami.Możesz klakierzyć wtedy do woli na łamach Wiadomości Koziańskich.

 • BALBINA

  Na stronach Urzędu Gminy pojawiła się informacja o konsultacjach które odbędą się od 8 do 17 października 2014 r. Tematem konsultacji jest : Tworzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kozach, oraz kryteria składania wniosków na realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej. Po czterech latach rządzenia Pana wójta Fiałkowskiego, które było jak papier toaletowy, szare, głupie i do …….., Pan wójt zabrał się do myślenia o naszej społeczności? teraz na miesiąc przed wyborami, teraz kiedy znowu my wyborcy, jesteśmy mu potrzebni. Fascynujące,( ale ja chyba jednak myślę że). Jemu potrzebny jest tylko nasz głos wrzucony do urny. Przecież wszyscy dobrze znają ten powyborczy slogan , ” A teraz drogie dzieci pocałujcie misia w dupę” Możemy skomentować to tylko słowami MÓJ BOŻE, BOŻE MÓJ. Szanowni Kozianie przygotujcie się nadchodzi nowy KRAJ RAD i wiecznej szczęśliwości. Prawdziwa gigantomania , na koniec.

  • Helena

   Czy to nie czasem kolejna ustawka wójta.
   Teraz po czterech latach monarchii dyskusja, nie nie wierzę. Przecież obywatel potrzebny jest tylko jako tło do propagandowych obrazków, obywatel to wściekły pies.
   Bynajmniej ja po konsultacjach w sprawie śmieci nauczyłam się, a jakże od samej władzy że konsultacje to ustawki władzy.

  • gnida dworska

   Mówi się,że nie zna historii,tak jak ten szewc co bez butów chodzi.Tę nieodległą zna,wtedy też jak nic nie wychodziło to zwoływało się egzekutywę.Jak było całkiem do dupy,to nawet Biuro Polityczne dywagowało.Klechdy domowe od nestora rodziny słucha,to i też tak się próbuje ratować.
   Zapewne skończy się jak konsultacje śmieciowe 3 dniowe z jedną ankietą.

   A pro po „całowania misia”.Przypisywane jest to B.Pawlikowi i jego „misiowi z okienka”.Czytałem ,że anegdotę tę wymyślił Cz.Nowicki „Wicherek”,który jeżdżąc po kraju na spotkaniach z widzami ją rozpowszechniał w celu ubarwienia swoich spotkań.Potem zaczęła żyć swoim życiem.Nie można już tego zweryfikować,bo obydwoje już niestety nie żyją.W przeciwieństwie do anegdoty.