Zadłużenie Gminy Kozy wg portalu (http://www.naszakasa.org.pl/gmina/kozy/#/2013,1)

Może Ci się również spodoba

 • kol

  no 52% to dużo ale do ogarnięcia .. miejmy nadzieję, że się drastycznie nie powiększy.

  • BALBINA

   kol. optymisto, przecież to są dane na koniec 2013 roku.
   Więc ta kreska na wykresie jest już dużo, dużo wyżej
   Z wykresu wynika też że wydatki są cały czas większe niż dochody.
   A jak pomyślę że obsługa długu to jakiś zbędny milion to już mnie trzęsie.

  • Krzyś

   A zobaczyłeś za co planuje wybudować do września 2015 roku przedszkole za 6 milionów zł. W WPF-ie na tę inwestycje jest 0 zł. . A no za kolejne obligacje. No chyba, że w czynie społecznym lub samo opodatkowania mieszkańców.

 • ktoś tam

  Gmina to nie skarbonka. Jeśli jest dotacja z zewnątrz 30/50/80 % przy pozostałym wkładzie własnym Gminy to się korzysta i zaciąga pożyczkę, by zrealizować taką okazję. Wójt to tłumaczył na ostatnim zebraniu mieszkańców.

  • celeban

   Niestety osiołki Kućki tego nie rozumieją…

   • Sid

    Tylko, dlaczego dziwnym trafem te OKAZJE to wielomilionowy dług w postaci obligacji? Nikt nie kwestionuje zasadności zaciągania zobowiązań – tak dzisiaj funkcjonuje większość inwestycji. Ale są pewne granice zarówno finansowe jak i przedmiotowe (hierarchia potrzeb). Pozwolisz, że jak osiołek (nie z zagrody Kućki) napiszę -w pierwszej kolejności toaleta (WC) później toaletka (komoda)…

   • Krzyś

    A matołki Fiałkowskiego łykają bezkrytycznie wszystko co poda im do wiadomości.

  • Krzyś

   Faktycznie okazja. Na dofinansowanie placów zabaw z LGD dotacja 25 % wkład własny 75 %. Ościenne gminy zrezygnowały i śmieją się z koziańskiego włodarza /raczkujacego jak widać /,że bierze wszystko jak leci. Przecież idą wybory i trzeba się pokazać ZA KAŻDĄ CENĘ. Nawet za cenę kolejnego zadłużenia.

   • Krzyś

    Tłumaczył jak historyk lecz nie jak matematyk.
    A ty słuchałeś jak kazania a nie jak przekazywanej po dyskusje informacji.

 • gnida dworska

  Słuchajcie celebransy jaśnie panującego.Ta strona została stworzona po to,aby można wymieniać poglądy z tymi ,którzy są krytyczni co do polityki prowadzonej przez obecną radę gminy i wójta.Jakoś wójt tak jaśnie oświecony nie wpadł na to,żeby stworzyć zakładkę ,gdzie mogli by się również wypowiedzieć krytycznie do niego nastawieni obywatele gminy.W innych gminach jest to możliwe.U nas jakoś NIE !.My w krytyce nikogo nie obrażamy,używając takich słów jak „celeban.”
  /Ktoś tam/. „Wójt tłumaczył to na ostatnim zebraniu mieszkańców”.Możesz w to wierzyć i łykać to bez popitki,to łykaj.Twoja sprawa,ale wiedz,że są ludzie ,którzy to analizują i tego tak bezrefleksyjnie nie przyjmują.Mają całkiem inne zdanie,jak w starym góralskim kawale,gdzie profesor.tłumaczył góralowi ,że flaszkę wina można wypić we trzech bez rozlewania do szklanek,bo flaszka ma 21 guli i każdy pije po 7.Góral na to : Gul gulowi nierówny.To jeśli chodzi o te wymienione procenty;szanowni wyborcy za cukierki.

  • Celeban

   Celeban to nazwisko, proszę nie ośmieszaj się….

   • gnida dworska

    Odróżniam Celebana od celebransa.Jesteś nie jedynym celebransem kadzącym jaśnie panującemu na tej stronie

    • Celeban

     Ogarnij się Pan, bo z wypowiedzi poprzedniej wnioskuje że nie jednak nie odróżniasz. Cytuje „My w krytyce nikogo nie obrażamy,używając takich słów jak „celeban.” Śmiech na sali

     • Sid

      A to rozumiem, poniższy „celeban” z małej litery to nie Ty???!!! Bo przecież nie ośmieszajmy się – nazwiska piszemy z DUŻEJ. No chyba, że tak jak gnida używa się „…”?

     • Celeban

      A zauważyłeś że cytowałem „gnide dworska”. Myślenie nie boli, choć czytając niektóre wypowiedzi tutaj zaczynam nad tym faktem się zastanawiać.

     • Sid

      A…. skoro cytowałeś „gnide dworską” to wszystko tłumaczy – szczególnie, to, że on odniósł się do celeban-a z małej litery a to przecież nie Ty (Ty to nazwisko, a to już „C”). Wybacz, że zakończę
      ten jakże pouczający wątek, ale mnie jednak takie „celebaniowskie” myślenie sprawia ból…

     • Celeban

      Ale ja odniosłem się do kwestii tej że „gnida dworska” zarzucił mi że obrażam inny podpisując się jako Celeban. Dlatego śmieje się, ponieważ Pan ten nie znajdując argumentów szuka błędnie innej formy ataku, kompromitując się równocześnie…

     • gnida dworska

      „Śmiech na sali…”Pragnę zauważyć,że śmiech na sali jednego,nie jest jeszcze śmiechem całej sali.Pozdrawiam ,tych którym nie do śmiechu z rządów jego wspaniałości.

     • Darek

      Wypowiadając się na tej stronie „dissujecie sie” sami, a nie naszą władze gminną.

 • Krzyś

  Analizując tę stronę od razu widać jak się wójcina rozochocił się do rządzenia.
  Startował od poziomu długu 30,3 % w 2010 r.
  Podniósł zadłużenie w 20111 roku o 3% /a przecież równocześnie spłacał / do poziomu 33,2% czyli o 3% , w 2012 roku podniósł zadłużenie do poziomu 37,5 % o kolejne 4 % /jednocześnie spłacając /.
  2014 rok to rok wyborczy.Wszystko należy za każdą cenę realizować aby osiągnąć sukces wyborczy na kolejne 4 lata.
  Zadłużył gminę do poziomu 52,3% co daje wzrost zadłużenia do poprzedniego roku o 14.8%.
  Aż strach pomyśleć jak w takim tempie planuje się zadłużać na następne lata średnio 4 % rocznie/ 4 lata x 4% = 16% zadłużenia osiągając DNO/ .
  Wygrywając wybory może kolejne lata siedzieć nic nie robiąc tylko spłacając długi, bo braknie kasy na wydatki bieżące / istotny wzrost kosztów utrzymania Koziańskiego Wawelu/nie wspominając o inwestycjach.
  Dobra taktyka na kolejną kadencję za 11.000 zł wynagrodzenia miesięcznie.

 • gnida dworska

  Skoro nie ma chętnych raperów dissowania wójta,wiec my odszczepieńcy dissujemy się sami dalej.
  W dzisiejszej „gazecie .pl”,ranking ,między innymi gmin wiejskich ; obliczony jako dochody gminy podzielone przez ilość mieszkańców.
  Gmina KOZY,za rok 2013 na miejscu -720,2012-839,2011-602,2010-495. Z dochodem za rok 2013 w wysokości 2487,75zł.Do najgorszych gmin zaliczone są te ,których dochody są poniżej 2000 zł. na mieszkańca.Dogłębną analizę polecam znanym 100% chwalcom gminnej władzy,których coraz więcej na tym forum.Za bardzo im niewygodnie na lukrowanych stronach Koziańskich Wiadomości,wolą stepować na tych łamach?.Ciekawe,czy ten ranking zaprezentują na stronach Urzędu Gminy i z jakim komentarzem?.Może gmina skorzystałaby z hołdowniczych i elokwentnych hejterów tu zaglądających.

  • Krzyś

   Jako po historycznemu wójcina myśli nadal,że jesteśmy bogaci i stać nas na Koziański WAWEL. Kolejne place zabaw, przedszkole aż na 200 dzieci /to jest podwojone obecne przedszkole 150 + 50 w LO lub + „Akademia Malucha” -60 dzieci , ” Maja” -40 dzieci resztę aby nie było puste to dzieci z ościennych gmin.Za które nie dostaną pieniędzy w formie zwrotu poniesionych kosztów bo to przedszkole publiczne.Dziury w drogach, brak kolektorów i przyłączy, nieestetyczne pobazgrane przejście, przystanki ale kwiatuszki w pasie drogi krajowej, fortepian marki Yamaha niekoniecznie biały, zarośnięte pobocza dróg gminnych ale koszone naszymi ludźmi pobocza drogi krajowej bo wizualnie ładnie to wygląda.
   Tak postępuje prawdziwy gospodarz,który zamiata rynek a pod stołem niechlujstwo, brud ,dziury i śmierdzące powietrze zwłaszcza w Małych Kozach.
   Faktycznie w strefie zalewowej /ul.Agrestowa/ będzie plac zabaw, w którym bawiąc się z dziećmi będzie można napawać się lokalnym smrodkiem okolicznych fekali, wykąpać się po intensywnych ulewach,podrapać po ukąszeniach plagi komarów.
   Jednym słowem wiejski koziański, jordanowski ogródek.

  • Sid

   Faktycznie, odrzucając najbogatszą gminę wiejską (41 tyś. na jednego mieszkańca), pierwsza 10-tka to dochody rzędu 7-5 tyś. Gdzieś w poprzednim wątku chyba Darek „sugerował”, że wyznacznikiem naszej bogatej gminy jest ilość sklepików wiejskich (pewnie brak Biedronki kwalifikuje nas do roli bogaczy), banki (pekao i spółdzielczy – obecny w każdej gminie wiejskiej) i ilość „naprawdę bardzo bogatych mieszkańców”. Rzeczywiście to pretenduje nas, bogaczy, do tego odległego miejsca od podium…
   Darek. Proszę nie mylić „bogaczy” z podatnikiem. Bo to, że ktoś dysponuje „dużą kasą” nie oznacza jeszcze, że gmina ma z tego „duże podatki”…

 • BALBINA

  Krzysiu, plan jest taki, w przyszłej kadencji znajdzie się troje takich którzy podniosą mu wynagrodzenie do 14 tyś. i będzie pięknie.
  A Pan ”C” z małej czy dużej litery to wyjątkowy BUFON.

  • Krzyś

   Małe dochody Gminy Kozy w porównaniu z ościennymi gminami, ale dla wójta koziańskiego DUŻE wynagrodzenie .Już tylko trochę do Maximum to jest 12.365,22 zł .
   I to pod tym kątem wójcina myśli ,że gmina bogata i stać ją na tak WYSZUKANEGO ”’DROGIEGO ””włodarza.
   Do tej pory nie ujawniono na BIP jego oświadczenia majątkowego za 2013 rok choć w ościennych gminach dawno już opublikowano.oświadczenia wójtów, burmistrzów.

   • gnida dworska

    @Krzyś,Sid.Brak oświadczenia jest złamaniem ustawy.Szanowny legislator z poprzedniej polemiki, pan Darek może by się tym zainteresował,aby uchronić swojego ulubieńca od konsekwencji łamania ustawy.Nawet na szczeblu gminnym.dobiega już trzeci miesiąc,a strony puste?Czyżby oświadczenie tak spuchło jak i gabaryty szanownego pierwszego obywatela gminnego.Zalecam użyć fotografii do boju wyborczego sprzed sprawowania funkcji gminnej.Pan Darek raczej ,chyba też historyk i z rachunkami nie ten tego.

    • Prawnik

     Proszę to zgłośc, a nie pisać bzdur.

 • ALICJA

  Mam pytanie o redakcji, dlaczego pod wykresem nie zmieścił się ten drugi niebieski pokrojony torcik, zatytułowany ” na co ” uważam ze jest on bardzo ciekawy i pouczający.
  Dzisiaj Dzień Księgowego, jak to się wszystko dobrze poskładało.

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   Z tej okazji wszystkim księgowym składam życzenia:wytrwałości i jak najmniej stresów w pracy i abyście odpuścili swej naczelnej zasadzie sprowadzającej się do dwóch słów „psa ogrodnika”.Dużo zdrowia,a ten użyty sarkazm żaden czytający to księgowy ,oczywiście nie weźmie do siebie.Niestety,ten niebieski torcik nie jednemu by stanął w gardle.

 • Szlachcic

  ALE TU JEST WIEŚ. Szczekające psy niedopuszczone do miski z jedzeniem. Trzeba było bardziej starać się przed wyborami, jeśli tamci rozdawali cukierki to wy mogliście lody.
  Teraz jakieś jednostki w postaci 3-4 osób próbują to nadrobić swoją genialną wiedzą z zakresu marketingu, finansów i prawa, krytykując wszystko co się da. Dietę i sposób wypoczynku Wójta i całej Rady też pewnie bylibyście w stanie zakwestionować. Przed wejściem na tę stronę powinno być napisane „jeśli nie głosujesz na nasz komitet to nie masz tutaj po co wchodzić.”

  • kandyd-volterowski prostaczek

   Skoro tu jest wieś to jesteś szlachcicem z Koziej Wólki. Zapomniałeś o jednej maksymie swego protoplasty księciu de Le’vis,który mówił,że : noblesse oblige” !.Prawa wchodzenia na tę stronę nikomu nie zakazujemy,ale jak wchodzisz to buciory zostaw w sieni,szlachetnie urodzony bezherbowcu.

  • Sid

   Tak z ciekawości, jaki komitet masz na myśli?
   I rozumiem, że ten napis z ostrzeżeniem przed wejściem na to forum to sugestia wypływająca ze zdobytych doświadczeń bywania na stronach „komitetów”?

 • BALBINA

  Szlachcicu, coś taki zdziwiony przecież Kozy to jest wieś, ale TY chyba szlachcic z miasta.
  Młotku, żyjesz w tym samym kraju co ja, i jeszcze nie zrozumiałeś że władzę trzeba tłuc, bić i patrzeć czy równo puchnie.A puchnie bo tacy jak TY potrafią tylko rzucać inwektywami, że psy, że osiołki Kućki. Osioł mnie nie obraża, bo bynajmniej dla mnie ma pozytywne znaczenie, jest pracowity, najbardziej z wszystkich uparty i zawzięty, i nigdy do końca nie pogodzony z rzeczywistością. Takie osiołki jak my codziennie wyrażają niezgodę na otaczającą ich rzeczywistość, po to by zmieniać świat. Ktoś kto kogoś nazywa psem sam jest kundlem z którym nigdy nie jadłabym z jednej miski. Gdyby zabrać Wam dietki to ani jeden z was by się tam nie ostał, tacy z Was społecznicy. Kozy to nasza wspólna łączka na której pasą się osiołki, kózki,capy i barany gminne, łączka na której w jednych miejscach rosną pokrzywy, barszcze i lebioda, a w innych angielski trawnik, kosztem długu który widać na wykresie, nie widzą tylko Ci co ślepi i Ci co bronią swojej michy ” Szlachcice pałacowe ” jakże marnie maskując swoją nieudolność. Jak będzie trzeba to ja z tych pokrzyw napisze Ci więcej

  • Szlachcic

   Co Ty kobieto piszesz? Jakie osły? Skoro uważasz się za osła to Twoja sprawa. Szczekające psy były metaforą, która tak was boli, bo jej nie rozumiecie. Umiecie jedynie narzekać i beczeć jak barany. Jaka dieta? Nie byłem i nie jestem na garnuszku społeczeństwa.

   • gnida dworska

    Towarzyszu Szlachcic,bo mniemam,że towarzysz pochodzi z tej wielce zasłużonej dla socjalizmu rodziny,której jeden z członków zginął w randze Ministra spraw wewnętrznych w wypadku samolotowym w latach siedemdziesiątych pod Szczecinem razem z delegacją ubecji z sąsiednich Czech.Tak sobie dywaguję,bo przecież niemożliwym jest, żeby nawet szlachetka na zagrodzie,który chciał się równać wojewodzie posługiwał się takim językiem.Chociaż jak się pozastawiało majątki lub je poprzegrywało to i szlachcie w końcu brakło na wykształcenie.Dlatego to nie wiem ,czy lepiej nosić zasłużone dla socjalizmu nazwisko,czy być spłukanym szlachcicem?.Jako gnida dworska miałam wiele czasu ,aby poznać te wasze szlacheckie konwenanse i powiem Ci jedno :ja gnida dworska gardzę wami.Żadne użyte metafory takich homonidów ,choćby nie wiem jak inteligentnych tego nie zmienią.Skąd jesteś taki pewien,że nie będziesz na garnuszku społeczeństwa ?Deklarowanie tego dzisiaj świadczy li tylko o BUFONADZIE.

 • Guest

  Jakoś do wyborów trzeba wytrzymać . Mam tylko nadzieje że wraz z wójtem (panującym ) odejdzie większość gminnych pijawek rabujących gminną kasę

 • F 16

  Jakoś do wyborów trzeba wytrzymać , mam tylko nadzieje że wraz z panującym odejdą również gminne pijawki , kto to widział żeby pani kierownik PWD zarabiała 6 tyś . Zarobki ludzi w urzędzie to jest skandal

  • Krzyś

   Korekta -pani kierownik Placówki Wsparcia Dziennego za 2013 rok osiągnęła dochody w wysokości 50.195 zł : 13 / w tym 13 pensja/ = 3.861,15 zł miesięcznie

   • Sid

    P. Kierownik jest zatrudniona od 1 stycznia 2013r ( w oświadczeniu za 2012 nie wykazała dochodu), czyli 2013 rok bez 13-tki – 4.180zł m-cznie.

    • Krzyś

     OK. Brawo za spostrzegawczość i logikę.
     Wobec tego 50.195: 12 = 4.182,92 zł miesięcznie, ale według zarządzenia obecnego wójta nie więcej niż 6.500 zł / To górny pułap dla kierowników dla wynagrodzenia miesięcznego brutto/.

 • gnida dworska

  Ukazał się wielce oczekiwany comiesięczny hit nr 5/2014 KW /kremówek wadowickich/.Tytuł w rozwinięciu inny,ale jednakowo po przeczytaniu tego dzieła mdli jak po tym sztandarowym wypieku wadowickim.Tą drogą składam uznanie całej redakcji KW za bezpłatną wycieczkę do Rygi po przeczytaniu całości tych wypocin.

 • Sid

  Prawnik. Termin publikacji oświadczeń w bip-ie nie został określony przez ustawodawcę.
  Powinno to nastąpić bez zbędnej zwłoki, innymi słowy niezwłocznie. Można przyjąć, iż jest to czas konieczny dla dotarcia przesyłek listowych z oświadczeniami, wykonania ich kopii i wprowadzenia informacji do BIP. W naszej Gminie jednakże po raz kolejny słowo NIEZWŁOCZNIE nabiera nowego wymiaru.
  Metody „donoszenia”, przepraszam zgłaszania, jako prawnikowi są Panu dobrze znane. Przeciętnemu mieszkańcowi wystarczy jednak informacja, jaką jest wybiórcze traktowanie prawa, w tym przypadku przez wójta, który jako jedyny nie opublikował swojego oświadczenia…

  • gnida dworska

   W tej gminie niezwłocznie to tylko pobierane są podatki i inne gminne opłaty o których przypomina się wszelkimi dostępnymi środkami.O obowiązkach obywatela przypomina się niezwłocznie ,o obowiązkach władzy i urzędników to niekoniecznie.Coś, jakby z prawem na bakier.No,ale odzywający się prawnik to też chyba świeżego chowu,wiedzący gdzie chleb smarują z dwóch stron.Taka gmina.

 • BALBINA

  Szlachcicu.
  Ja wiem że demokracja daje prawo do tego aby wyrażać swoje zdanie, wiem też że nie powinna i nie daje nikomu prawa, aby uniemożliwiać wyrażania zdania innym.
  Ty jak widzę zdania nie wyrażasz, ba metaforami tylko rzucać potrafisz, na dodatek takimi które mało kto rozumie. Człowieczku marny, gdybyś troszkę pomyślał nad tym co to jest dobro wspólne, co ja rozumiem jako optymalizację dobrostanu jak największej liczby obywateli naszej społeczności, jako działania przynoszące zwiększenie dobrostanu każdemu należącemu do naszej wspólnoty, to wyszłoby CI że coś jest tu nie tak. Bo co powiedzieć o marnowaniu grosza publicznego, o życiu ponad stan, o dziurawych drogach z nazw których można ułożyć Litanię Loretańską, bo to nie jedna tylko droga, nie jedno pobocze, to setki dziur które władza ma w nosie, mając w nosie nas którzy po tym dzień w dzień musimy jeździć i chodzić.
  A miało być tak pięknie miał być CPZ, miało być inaczej, lepiej.
  Dzień dzisiejszy pokazuje, i okazuje się że to wszystko było kłamstwem, hipokryzją, robieniem nas w balona na użytek własny, i dla własnych korzyści

  • Szlachcic

   Za 4 lata Twojego nieszczęsnego komitetu zrobiono więcej odcinków dróg
   niż za 8 lat poprzedniego wójciny. Jak to wytłumaczysz? Może nie zdążył
   się rozkręcić?

   • BALBINA

    Szlachcicu, brawo nareszcie jakaś teza do prawdziwej dyskusji.
    Myślę że wyjaśnienie tego fenomenu jest bardzo proste, po prostu wtedy jeszcze nie było walca w gminie. Plotka głosi ,( a może nam się tylko śni), że walcują w dzień i w nocy, tylko rano jak się budzimy jakoś ciągle te same dziury, te same rozjechane pobocza.

    • gnida dworska

     Nie ma żadnej tezy.To jest rzucone następne hasło.To jak by powiedzieć ,że teraz przez 4 lata słońce mocniej świeci niż dawniej przez 8 lat. Teza ?.To proszę ją udowodnić szlachetnie urodzony.Te szlacheckie pasożyty zawsze tak miały w naszej historii : bezmyślne i nie umiejące liczyć.Ich warcholstwo zaciążyło nad naszym krajem i dalej ciąży.Pocieszeniem jest fakt ,że dzisiaj w żyłach mają więcej „denaturatu” niż błękitnej krwi.
     Tak mimo chodem,ktoś już gdzieś powiedział : Dokąd w naszym systemie przedstawicielskim nie będą zasiadali ludzie sukcesu trudno będzie o sukces,gminy,powiatu,województwa,kraju.Człowiek,którego pierwszym sukcesem jest dieta radnego,czy wynagrodzenie wójta,niczym pozytywnym z nami się nie podzieli.
     Ponadto,ten jego status zdobyty w wyborach,tak go demotywuje i demoralizuje,że skoncentruje się on jedynie na cynicznym uprawianiu gry,która pozwoli mu powtórzyć jego życiowy sukces,czyli znowu sięgnąć po wójtowską gażę lub samorządową dietę.Zapłaci każde pieniądze na swoją propagandę,aby udało się powielić poprzedni wybór.
     Tak,że bujać ,to nie nas panowie szlachta !!.

     • BALBINA

      Gnido dworska, no cóż kobieta która musi stawić czoła światu pełnemu filistrów, czasem cieszy się nawet z małego postępu. Mocium Panie, Szlachcic, jak i władza której kadzi , jak dla mnie, to towar z paryskiego marketu, ale z półki na której napisano PERIME z wykrzyknikiem.

     • gnida dworska

      Przyjęcie nicka „szlachcic”świadczy o bardzo wybujałym ego,a o takich osobnikach można poczytać u Lacana.Pociesza fakt ,że taka postawa filistrów,szlachciców zdążyła już pe”rimer.
      Niemniej ,na pewno należy do gimbusowego elektoratu szanownego wójta ,który to elektorat na tym forum potrafi tylko syczeć,nie wydając rzeczowych dźwięków ubranych w logiczne słowa.Jednym wydaje się,że wszyscy powinni ich znać i obrażają się na małe litery ,a jeszcze co poniektórzy stają się sfermentowaną szlachtą.Czytać,a przede wszystkim temu towarzystwu zalecam myśleć,wówczas to ten napompowany balon własnego ego stanie się trochę mniejszy.Zawszeć to lepiej być zrobionym przez wójta w mniejszy balon.Szczerze zalecam.

   • Siergiej

    Jakoś w Gajach tego nie widać. Tyle było obietnic i nic. Nie ruszono palcem na krajowce, pod las dojazd po dziurach, brak poboczy. O jakich drogach ty piszesz? Gmina to nie tylko centrum i osiedle wójta.

    • gruppenführerwolf

     Do tego co się szlachcicem mieni.
     Być może to szlachectwo kupione na bazarze lub kasy na nie zabrakło.Zwykły rolnik na zagrodzie z wyprzedzeniem kilkuletnim planuje inwestycje ,gromadzi środki na nie.
     Obecny wójcina miał do wyboru,ciągnąć to co było zaplanowanie i na co były środki zabezpieczone albo udowodnić ,że kiep do sześcianu,uważający, ze za samo zasiadanie w fotelu wójta sowita zapłata się należy.Przedpole miał doskonałe ,zadłużenie na przyzwoitym poziomie,kasa do dyspozycji nic tylko wydawać na sowite opłacanie

     spadów z okolicy.Wszak wartościowych pracowników nikt się ciepłą
     rączką nie pozbywa.
     Jedyna nadzieja w tym,że wystartuje ktoś na wójta nie uwikłany w koziańskie koligacje ,lokalne układy i będzie miał odwagę pozbyć się zbędnych,niekompetentnych ,przyjętych w ramach zobowiązań w zamian za …….
     W innym razie w połowie następnej kadencji trzeba będzie podstawić taczki po UG Kozy i zatrudnić spawacza lub komisarz gminą rządzić będzie.Na radnych nie ma co liczyć ,tak jak i teraz , kiedy realnym stałym dochodem u wielu jest dieta radnego
     Jak nie nastąpi przebudzenie mieszkańców to na tle okolicznych gmin

     Kozy będą mogły szpanować tylko dziadostwem i pałacem,który popadnie w to samo.

   • nk

    Nic nie zrobiono. Skończono tylko co Edek z Greniem przygotował. Poza to centrum wsi, odbierane medialnie że zrobiło sie wiele. Owszem zrobiło się ale na pokaz. Nadbrzeżna była w dobrym stanie. Poz co więc było remontować. Ale można pokazać to w WK i powiedzieć no proszę – realizuje obietnice wyborcze. A poza ścisłym centrum dziura na dziurze. Radnych w ogóle nie widać no chyba ze na głosowaniu za swoimi stawkami w radzie albo na pseudo dyżurach w Gminie. Proste manipulowanie opinią publiczną.

 • ALICJA

  Chcę wypowiedzieć się na temat kolejnego wywiadu w Wiadomościach Koziańskich w którym nasz wójt odpowiada podobno na pytania mieszkańców Kóz.Wywiad ten tak jak i wcześniejsze publikacje tego medium można określić słowami , KACZO I BOSO, kaczo jest na fotografii a boso w tekście wywiadu. Już w tytule wójt prawi nam mieszkańcom ” Mamy pieniądze na inwestycje ”, no to ja się pytam gdzie, w której szafie, w którym banku, bo z tekstu tego nigdzie nie można wyczytać. Prawi nam wójt że ” Kwota długu wynosi w tej chwili 19,1 mln. zł. co stanowi 44proc. dochodów….” To ja się pytam kto tu KŁAMIE, skoro na wykresie widać 52,3%.
  Prawi nam wójt że,” po odliczeniu wszystkich wydatków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Gminy — mogą wydać na inwestycje średnio 2,5 mln.zł. rocznie.”
  To ja się pytam co Pan zrobił przez prawie cztery lata żeby zmniejszyć wydatki na samo tylko funkcjonowanie Gminy, jako podatnicy wydajemy na nie bez mała 4mln. złotych.
  Dziwnym wydaje mi się też to że Pan wójt nie troszczy się o to że nasze wydatki są o 3 mln. wyższe niż nasze przychody. Co do reszty drodzy KOZIANIE, no cóż papier cierpliwy jest, wszystko przyjmie, wszystko ścierpi i wszystko wytrzyma

  • gnida dworska

   Zawsze cenię sobie głos kobiet,które potrafią celnie i wnikliwie analizować i przedstawiać problem na który zwrócą uwagę.Szanowna pani Alicjo ,jak można chociaż sugerować możliwe kłamstwo naszej gwieździe prawdomówności i ostoi dobroci sprawującemu funkcję wójta.Ta oaza prawdomówstwa nie może kłamać,ona może co najwyżej mijać się z prawdą. I to robi,rozmija się tylko z prawdą.Tyle i tylko tyle,a że czyni to w kolorowym miesięczniku w tym celu powołanym za pieniądze gminne,to już całkiem inna bajka.Bajka ,która się przyśniła akurat koziańskim podatnikom.Ten organ gminno-propagandowy jest po to powołany,aby zaklinać skrzeczącą rzeczywistość , lakierować i zakrywać liszaje obecnej władzy.Oby znalazło się nas więcej tych szukających kłamstw,które wychylają się spoza kolorowych stron i można je bez trudu wywnioskować z ulizanych tekstów cyngli dziennikarskich w tym celu sowicie opłacanych z naszych podatków.

 • Sid

  gnida dworska. Trzeba przyznać, że redakcji KW pałacowe otoczenie służy. Pełen profesjonalizm, zarówno w tematyce jak i doborze danych -chwalimy się otrzymaną dotacją 85%, ale te 25% pominięte, efekt kanalizacyjny „ostatnich lat” 1,4 tyś. osób – niby wszystko podane a dalej nie wiadomo ile za obecnej kadencji? Po raz kolejny przygotowywany projekt kanalizacji M. Kóz a gmina rocznie może wydać tylko 2,5 mln na inwestycje!
  Faktycznie kreatywna księgowość. Zagadką pozostaje z czego pójdą te wszystkie wielomilionowe, już w fazie projektów, gminne inwestycje – nowe przedszkole, Beskidzka,
  kanalizacja, o wykupie obligacji nie wspomnę (bo na środki unijne w tych obszarach nie ma co liczyć)? Nie zapominajmy również o bieżącym wspomożeniu przez nas inwestycji powiatowych.
  Alicjo, masz rację papier wszystko przyjmie ale czytający już nie…

  • gnida dworska

   Po to kupiło się te dziesiątki metrów dywanów,aby niewygodne sprawy można było pod nie zamiatać. Te wywiady są tak skonstruowane,aby z nich broń Boże nie wynikała nieudolność rządzących.Zresztą te pismaki to rzadni dziennikarze śledczy,to groszoroby pismackie,którym żaden fetorek nie przeszkadza,nawet ten zalatujący od gminnej kasy.

 • Helena

  Zaraz zaraz, to niby mamy przejść do porządku dziennego nad tym co napisała Alicja.
  Przecież trzeba to jakoś wyjaśnić, kto tu cygani aż się kurzy. Może cyganią Nasze Kozy, a może Wiadomości Koziańskie, może cygani wójt, albo pomyliły się kęckie drukarze. Jakieś wyjaśnienie tego zjawiska przecież musi istnieć. Jakby nie daj Boże okazało się że władza naszym cyckiem karmiona, za nasze własne dudy jeszcze nas cyganiła , to to jest skandal i trzeba tym ludziom pokazać gdzie w Kozach raki zimują.

  • Sid

   52% to zadłużenie na koniec 2013 roku. Wójt podaje prawdopodobnie dane półrocza 2014r kiedy wpompowano już w bieżący budżet prawie 8 mln obligacji, w planach jest kolejny milion, a spłaty zadłużenia prawie 3 milionowe (rocznie) przewidziano dopiero w latach 2018-2022 -obecnie roczne spłaty kredytu to 1 milion + 700 tyś odsetek (!).
   Te „luzy inwestycyjne” 2,5 mln, o których wspomina wójt, to wynik minimalnych bieżących spłat kredytów…

 • Krzyś

  Po przeglądzie Wiadomości bo normalnie nie da się tej gazetki czytać zemdliło mnie. Nie wiem jak WAS????? Odnosi się wrażenie ,że wypowiedziało się ”’koziańskei jajo z pawim ogonem.”’
  1) RIO nie monitoruje wydatków gminy. Gmina ma osobowość prawną i działa na własną odpowiedzialność. RIO stoi na straży zgodności działań samorządów w zakresie finansów z ustawą między innymi o finansach publicznych w tym DOPIERO PRZEKROCZENIA /np. 100 lub więcej%/ indywidualnego wskaźnika zadłużenia a nie jak wypowiada się wójcina /RIO ostrzega ,że jest już 99,5%/.Świadczy to o zupełnym braku wiedzy na temat przedniotu i zakresu działań RIO.
  Nie wiem jak się ma to zadłużenie obecnie PODWOJONE do głoszonej przez ekipę obecnego wójta w czasie poprzednich wyborów, że P.Kućka TAK STRASZNIE ZADŁUŻYŁ GMINĘ.
  A to że obecny wójcina będąc u władzy tylko 4 lata PODWOIŁ DŁUG to teraz jest wieeelkim jego pozytywem.
  Jak sam wójcina podaje swoim zachowaniem i wypowiedziami wysnuć można jeden wniosek
  co innego mówi, co innego robi, zdarzenia przedstawia tak jak on to chce widzieć , na pytania odpowiada tak jak on to w tym momencie widzi niezależnie jakie są fakty i co chcieli by wiedzieć mieszkańcy,co jest przedmiotem ich zainteresowania.
  Na swojej drodze działań ma tylko same sukcesy.
  2)W historii samorządu tak wielka skala inwestycji nie miała jak dotąd miejsca. BRAWO,BRAWO .
  Zadłużyć się ponad stan i w 4 lata pokazać WIZUALNIE jak się rządzi.
  A poprzednicy prawie nie zrobili NIC.?????
  A kilkadziesiąt milionów w budowę oczyszcalni ścieków wraz zkolektorami./faktycznie nie widać/, a budowa gimnazjum w której dyrektorował, boiska sportowe, LO, cmentarz, drogi,mosty ….. szkoda wymieniać bo to w oczach obecnych władz to NIC.
  Od kiedy są dostepne środki unijne i tzw. schetynówki./ prawie wszyscy wiedzą/. Realia pozyskiwania środków unijnych się zmieniają z czasem./Obecnie Polska ma najwięcej środków główniw na drogi/.
  4 miliony zł na pałac odziedziczył po poprzedniku tak jak gotowe projekty przedszkola,dróg itp.
  Historyk a pamięci historycznej jakoby BRAK, a szacunek do inwestycji zrealizowanych w dużo cięższych czasach finansowych poprzednich wójtów BRAK.
  A przecież to nauczyciel to jak uczy młodzież szacunku do innych??????
  Mam same wątpliwości.

  Nadmiar słodyczy jest gorzki,szkodzi oraz MDLI. To kwintesencja gazetki Koziańskiej. Kto nie lubi słodyczy winień zapoznać sie ze streszczeniem.

  • gnida dworska

   Proszę nie zapominać,że wybór nastąpił ze względu na numer z cukierkami.Dlatego ta słodycz jest w KW tak mocno serwowana.Wtedy się udało to dlaczego ma się nie udać teraz.Widocznie w Kozach nie wszystkim nadmiar słodyczy szkodzi.Czyżby na obecnego zasiadacza w gminnym wójtowskim fotelu głosowali tylko bezzębni fanatycy cukierków,czy innych słodyczy,również tych drukowanych ?.
   Historyk?.Są również tacy historycy,którzy traktują historię wybiórczo,trzeba trafu ,że akurat takiego posiadamy.Pozdrawiam trzeźwo myślących i kalkulujących uczestników tego forum.