Ważne dla gmin zmiany w podatkach lokalnych!

Może Ci się również spodoba

 • gnida dworska

  Ta informacja powinna się ukazać napisana czerwonymi literami.Przecież przynosi ona zapowiedź powstania nowego stanowiska w urzędzie gminy, a może nawet kilku.Jakiekolwiek zmiany w czymkolwiek w urzędach niosą za sobą takie rozwiązanie.
  Zilustrowanie tej informacji fotografią kalkulatora, już jest zapowiedzią wydatków ze strony podatnika.Taki kalkulator leżący na tabelkach w Excelu jest taką współczesną gilotyną dla szaraczka wysupłującego należne daniny gminne.Coś mi się zdaje ,że trzosy gminnych plebejuszy znów staną się mniej brzęczące.

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Na różowym kartonie przed kościołem w centrum Kóz zauważyłem naprędce napisaną odezwę do mieszkańców Kóz. Chodzi o dzisiejsze spotkanie o godz.17.00 w Domu Kultury w Lipniku na temat spodziewanej budowy kruszarni betonu na terenach Lipnika sąsiadującymi z Kozami.
  Ja się tylko pytam dlaczego władza i rada gminy wybrana ,aby reprezentować mieszkańców nic nie robi ?. Dlaczego,jeżeli dochodzi do trudnych sytuacji znów musi powstawać oddolna inicjatywa ?. Dlaczego wybiera się tak nieudolnych reprezentantów ?
  Dlaczego, dlaczego, ;cisną się już na usta kalumnie.
  Myślę ,że bez tych kalumni się chyba nie obejdzie !!.

  • zala

   Drogi Przyjacielu. Radziłbym wstrzymać się z negatywna oceną naszych samorządowców. Działania obu radnych z Małych Kóz w tej sprawie już trwają. Pozdrawiam i życzę więcej optymizmu i wiary w ludzi.

   • powsinoga

    zala nie orientujesz się czy radni „Klubu” mają stronę, na której zamieszczają informacje związane z działalnością Klubu ewentualnie publikują odpowiedzi na złożone interpelacje?

    • zala

     nie mam, aż takiej wiedzy (: drobna sugestia dla Klubu cenna.

     • powsinoga

      to w ramach sugestii , tak na rozruch 😉 może opublikują na tej stronie pisemne odpowiedzi urzędu na ich interpelacje?

     • redaktor

      Publikują i zawsze mogą publikować na naszej stronie naszekozy.pl !

     • powsinoga

      Redaktor/Moderator, to może w ramach odnośnika WÓJT I RADA GMINY dodać punkt „Interpelacje złożone przez Radnych Klubu” plus odpowiedzi?Udostępnione przez urząd nagranie z sesji, zresztą z dużym poślizgiem czasowym, nie zawiera (co oczywiste) treści pisemnych wniosków składanych przez radnych. Oczywiście jesli radni opozycyjni są zainteresowani taką publikacją.

     • Kandyd-volterowski prostaczek

      Niezbędnym staje się pomoc dla radnych Klubu w możliwości ich rozpropagowania,skoro nie dysponują jeszcze swoją stroną internetową.Nawiasem mówiąc to jest to wielkie zaniedbanie tej zacofanej Rady Gminy w bezpośredniej łączności internetowej.

  • powsinoga

   małe sprostowanie. Spotkanie odbędzie sie o godzinie 19 tej.
   http://wiadomosci.bielsko.info/9759-kolejne-spotkanie-ws-kruszarni

  • Bogdan

   A co mają robić radni w tej sprawie ? Wójt jest organem wykonawczym i reprezentatywnym całej miejscowości i to on powinien informować na bieżąco. Taki radny jak pojedzie do prezydenta bb to nawet się z nim nie zobaczy, ale za to usłyszy że gówno go obchodzi co powstaje na terenie Bielskiej administracji.

   • Kandyd-volterowski prostaczek

    Radni jako reprezentanci wyborców i rada gminy stanowią władzę gminy. Ich uchwały i podjęte decyzje stają się wiążące do wykonania przez organ wykonawczy jakim jest urząd gminy i stojącym na czele urzędu wójtem.
    Czy nasza rada gminy podjęła jakąś w tej sprawie uchwałę? .
    Czy wiodące ugrupowanie jakim jest CPZ w radzie gminy w tej niecierpiącej zwłoki sprawie informował lub do czegoś zobowiązał wójta?Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy reprezentują Kozy przed wszystkimi instytucjami i dlatego jako mieszkaniec i podatnik głośno się tego domagam.
    Podobnie jest w dzielnicy bielskiej Lipnik, gdzie musiała prawdopodobnie powstać oddolna inicjatywa, gdyż Rada Miasta jest zainteresowana umieszczeniem jeszcze jednego uciążliwego przedsiębiorstwa właśnie w Lipniku.To nie są łatwe sprawy, bo z jednej strony władza ma dbać o miejsca pracy i sprzyjać przedsiębiorcom ,ale z drugiej strony dbać o ekologię ,a także o minimalizację uciążliwości przemysłu na otoczenie.W tej konkretnej sprawie rejon Lipnika miałby być dodatkowo poszkodowany, bo z jednej strony już istniejąca wyjątkowa szkodliwość Zakładu Gospodarki Odpadami i jeszcze na dodatek następna uciążliwość związana z kruszarnią betonu.Proszę popatrzeć jak skutecznie protestują na południu Bielska Białej /Mikuszowic/ w związku ze spalarnią Szpitala Wojewódzkiego.
    Pilnym staje się wsparcie społeczności koziańskiej dla inicjatywy mieszkańców Lipnika,gdyż Kozy są o rzut kamieniem i mieszkańcy naszej gminy będą to odczuwać ,zwłaszcza ci co mieszkają na południowo zachodnim kawałku gminy.
    Należy również w to włączyć naszych koziańskich radnych powiatowych.Nie można czekać , widzę właściwe podejście Klubu Radnych Użyteczni dla mieszkańców gminy Kozy.
    Tej sprawie należy nadać jak najszerszy rozgłos.Należy bardzo docenić publikację portalu Region info.pl którzy o tym informują na bieżąco.

    • Bogdan

     Masz racje co do uchwały i obowiązku jej wykonania, ale czy na każde postępowanie Wójta należy podejmować uchwałę? Są rzeczy, które robi się z automatu jako władza wykonawcza. Kto jak nie wójt ma informować rade o tym co dzieje się na terenie gminy? Przecież radni nie pracują na etacie i nie muszą wiedzieć wszystkiego co się dzieje, tym bardziej że pracują na co dzień w innej branży. A tak swoją drogą to czy dotychczasowa władza, która przewinęła się przez Gminę Kozy zobowiązała kiedykolwiek wójta? Dotychczas uchwały przygotowywał Urząd a radni je klepali. Tak było od 90 roku i tak jest do teraz.

     • BALBINA

      I dlatego mamy to co mamy.

     • Kandyd-volterowski prostaczek

      Jeżeli masz wójta bez inicjatywy, co to tylko czeka na gołąbki co to mu same przylecą do gąbki, to tak musisz.”Są rzeczy,które się fizjologom nie śniły” jak mówi Fr.Kiepski. A, nam się przyśniły.Jeżeli władzę się tylko piastuje, a nie należycie wykonuje, nie wykazując jakiejkolwiek inicjatywy dla dobra mieszkańców, to z inicjatywą muszą wychodzić inni spontanicznie.Po co nam taka władza od piastowania stanowisk, wystarczyła by piastunka.
      Zresztą kiedyś tow.Lenin stwierdził, że „państwem może rządzić kucharka”. Skoro państwem może to i gminą również.Może lepiej by to wykonywała.
      Na bieżąco informacje z Lipnika są zamieszczane na : wiadomości.bielsko.info., wraz z komentarzami. Polecam.

   • BALBINA

    Bogdanie coś ty taki nierozgarnięty
    Wójt ma wykonać to co uchwali RADA
    Czy to tak ciężko zrozumieć.
    Jak uchwali że ma jechać do Krywulta złożyć protest, to ma jechać i basta.

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Przyjmuję do wiadomości nformację o cennej inicjatywie i działalności dwóch radnych z Małych Kóz.Oceny nie zmieniam ,co do niektórych samorządowców.Spoglądam na to argusowym okiem. Więcej wiary i optymizmu zachowuję tylko co do niektórych ludzi.
  Napisałem o 17.00.Nie mogłem być pewien czy napisana cyfra jest siódemką czy dziewiątką, więc podałem wcześniejszą.Drugim razem postaram się sprawdzić z drugiego źródła informacji ,co zresztą jest podstawową zasadą każdego piszącego.Instynkt i wzrok zawiódł.

  • powsinoga

   ważne, że zamieściłeś informacje. Daleko od centrum Kóz, różowe kartony nie docierają. Dzięki Twojemu wpisowi przynajmniej wiemy, że dzisiaj jest takowe spotkanie. Szkoda, że na wtorkowym zebraniu, w podziemiach kościoła w M. Kozach, kiedy poruszano temat kruszarni nie podano informacji o dzisiejszym spotkaniu Rady Osiedla Lipnik.

 • zala
 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Na ..wiadomości info. bielsko.pl informacja z wczorajszego spotkania w DK Lipnik.Z-ca Prezydenta Bielska Białej Przemysław Kamiński zapewnił,że kruszarnia betonu nie powstanie. To pierwszy etap batalii.
  Ciekawostką jest fakt,że na stronach tego portalu ukazała się informacja,że obecny radny Bielska Białej Grzegorz Puda, na wcześniejszych sesjach glosował za powstaniem tej firmy.
  Chcę dodać,że zgrabna twarz tego radnego zdobi szereg miejsc w Kozach jako kandydata PiS do Sejmu. Radzę zapamiętać tę dwuznaczną postać w batalii o kruszarnie betonu w Lipniku.

  • Bogdan

   Szkoda, że nikt mu tego nie wytknął na spotkaniu. Ciekawe jakby się tłumaczył. Ale jak można zauważyć kandydat Puda nie jest miłośnikiem ekologii, a zdradza to też fakt, że za bilbordy wyborcze obrał sobie drzewa.

   • BALBINA

    W tej elicie był też i taki jeden który szukał działki pomiędzy Cieszynem i Bielakiem na lager concentration camp.
    Dla takich jak my.
    Chwał Bogu że wytropiły go media i musiał sam zrezygnować.