Wiadomosci Koziańskie – jak ściągać z netu to z głową!

Może Ci się również spodoba

 • gnida dworska

  Ktoś się dość mocno już w urzędzie okadził, że nie potrafi rozeznać się w geografii. Tauron Dystrybucja ma najbliżej swój oddział w Bielsku-Białej i Będzinie. No, chyba że urzędnicy gminni chcą pielgrzymować do Częstochowy.Mogą, polecam im raczej tę pielgrzymkę sierpniową, jest w bardziej dogodnej porze.
  Zawsze się zachwycam tą sprawną bracią urzędniczą tutejszej gminy.
  No i powiedźcie ,czy ten ceniony na 11860 zł. brutto nie ma racji jak chce swoje informacje cenzurować ?. Przecież już na nikim nie może polegać.
  No ,chyba, że to prawda i dlatego trwało to tak długo ,te włączenie lamp, bo załatwiał to oddział Tauronu w Częstochowie i dlaczego aż tam?. Może jakiś komentarz by się zdał ?

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Coś się zaczyna dziać. Na REGION INFO tekst o planowanym wynajęciu pomieszczeń na przedszkole. Odsyłam do zapoznania się z nim.Głos dał pan A.N.Obradująca dzisiaj komisja chyba jeszcze z nim się nie mogła zapoznać.

  • redaktor

   Przecież właściciel jest normalnym przedsiębiorcą jak wielu innych w Kozach. Rynek jest rynkiem. Gmina potrzebowała pomieszczeń na przedszkole. Zapotrzebowanie więc na pomieszczenia było. Ma pomieszczenia więc dał ofertę. Wójt potrzebuje przedszkola. Jest podaż jest popyt – normalna sprawa. Tylko, że i właścicielom przedszkoli niepublicznych, mieszkańcom, radnym chodziło o to, że nie było rzeczowej dyskusji. Tak jak wg słów radnego Roberta było dzisiaj. Otwartość i dyskusja. Jeżeli to zwrot i obrany kierunek przez Wójta na przyszłość – to trzymamy kciuki.
   A Pan Andrzej – inwestuje i się pewnie w tych ciężkich czasach zastanawia nad każdą złotówką i czy na wypłaty dla pracowników (których ma nie mało) starczy.

 • elpj

  Musze przyznać, że sporo racji w artykule, sprawy formalno prawne związane z zakończeniem inwestycji sporo czasu trwają. Włączenie do sieci energetycznej związanej z podpisaniem umów dystrybucyjnej w TAURON Dystrybucja, a w związku z rozdzielaniem umowy dystrybucyjnej (przesyłanie przez „druty”) i energii elektrycznej (umowa rozdzielona w związku z uzyskaniem chyba przez Gminę lepszej oferty cenowej) niestety musi trwać. I nie jest to jakieś celowe działanie UG lecz związane z procedurami przyłączeniowymi (ponadto inwestorem było Starostwo).

  • gnida dworska

   Prawdopodobnie umowa tak została sporządzona ,że inny oddział TAURONU dostarcza energię, a inny podłączał.Nie można tego rozumnie w tekście napisać,że tak zostało to zrobione,aby uzyskać jakieś korzyści z opłaty za energię.Jak się ktoś bierze za pisanie, to powinien pisać zrozumiale, a nie ” sobie a muzom”.