Dalsze zadłużanie Gminy – Rada Gminy podjęła uchwałę o emisji kolejnych obligacji na kwotę 8 milionów złotych. Trzeba będzie obligacje wykupić w 2030r.

Może Ci się również spodoba

 • powsinoga

  15 lat na wykup obligacji? Wiadomo, który to radny nie zdołał wyrobić sobie zdania nt. emisji obligacji i wstrzymał się od głosu?

 • gnida dworska

  To wstrzymanie się od głosu jest chyba najmniej ważne.Ważne jest to ,że CPZ jako reprezentujące wójta ugrupowanie jest li tylko maszynką do głosowania.Nie ma w nich żadnej chęci dyskutowania,przyjrzeniu się rozwiązywanemu problemowi z każdej strony.Wysnuciu wniosków, ponownemu przeliczeniu wielowariantowości, choćby temu proponowanemu przez innych radnych.Tępa pruska dyscyplina.Zapominają ,że oni są władzą uchwałodawczą, a wójt wykonawcą ich postanowień, zaś oni sprzeniewierzają się zasadzie samorządności i akceptują odlotowe pomysły wójta.
  Czy jest zasadne lokowanie wszystkich instytucji wychowawczych w centrum ?. Nie jest zasadne !!. Z powodzeniem placówki wychowawcze mogą egzystować na obrzeżach, bliżej skupisk mieszkańców, tam gdzie jest taka potrzeba.Przykładem mogą być małe przedszkola prywatne i chęć przyjęcia przez nich kolejnych dzieci.Dlaczego upierać się przy budowie kolosa w centrum i to za zaciągnięte pożyczki.
  Proszę popatrzeć jak postępuje rozumnie kościół wychodząc naprzeciw potrzebom parafian budując kolejne kościoły na obrzeżach. Widać w tym rozumne postępowanie.
  Więc jak w takim razie nazwać postępowanie wójta ?. Oczywiście bezrozumne, bo inne słowa mógłbym również użyć, ale pozostaję przy tym najbardziej przyswajalnym.
  Wtórują mu w tym radni CPZ towscy, oczywiście również bezrozumnie.
  Wydają o sobie taką opinię, w zupełności nie licząc się ze zdaniem mieszkańców. O nazwę rond robi się jakieś konsultacje, a o rzeczy rzutujące na codzienną egzystencję wielu rodzin nikt nikogo się nie pyta. By być dobrym gospodarzem ,potrzeba również pochylić się nad potrzebami mniejszości, co jest podstawową zasadą jakiejkolwiek demokracji. W Kozach tego nie ma w najmniejszym stopniu.
  Zadęcie i bufonada panuje niepodzielnie.
  Może to jednak na razie takie moje gdybanie, bo liczącego się „montażu finansowego „na razie nie widać, dopiero się wnioski pisze, a od tego jeszcze do otrzymania wsparcia finansowego droga daleka.

 • zala

  Ciekawy artykuł poszerzający powyższy temat na region info- http://www.region.info.pl/2012/artykul,0,7520,nie-chca-dalszego-zadluzania-gminy.html

 • F 16

  Kto by się tam martwił co będzie w 2030 , a może by tak wypuścić obligacje za 16 baniek ? Jaki to problem ? Ciemnota tych nieudaczników mnie poraża .Ale oczywiście kogo bym nie zapytał to nikt na nich nie głosował .

  • gnida dworska

   Oczywiście ,że nikt się nie przyzna.Dlaczego ?, bo jest tak, jak to już dawno zauważył Stefan Kisielewski :

   „Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem,automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych ,że nie są durniami „.

   No i mamy to co mamy, widać to we wszystkich głosowaniach w Kozach.

 • Bogdan

  Jak widać dług nie był istotny dla społeczeństwa w poprzednich wyborach. Dlatego Fiałkowski zaciąga go dalej, bo przecież nikt na to nie patrzy, a pieniądze na inwestycje są. Niestety za parę lat, jak ktoś inny przejmie stery to odczuje to sromotnie.

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   Zachowanie stadne ,charakteryzuje się również tym, że nie beczące barany udają się zgodnie na rzeź. Przypomina to mi rządy gminne,które odbywają się przy pomocy znacznego zadłużenia. Przestrzegają przed tym w swoich naukowych rozprawach ekonomiści,ale kto by im tam wierzył jak z tą wiedzą czołówka gminna jest na bakier.
   Znany prof. Nicholas G.Mankiw z Uniwersytetu Harwarda – przedstawił taką tezę : „By dostać jakąś rzecz,która nam się podoba,musimy zazwyczaj oddać inną rzecz,która nam się również podoba.Podejmowanie decyzji wymaga zatem przehandlowania jednego celu za inny cel.”

   My jesteśmy jako gmina przehandlowani bankom…..poza 2030 rok.
   Niestety….