Wójt dementuje plotki i głupoty (region.info.pl)

Może Ci się również spodoba

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  I tym sposobem Pani radna Obajtek dowiedziała się jak pływa się w oparach absurdu, bo jak nazwać inaczej to co powiedział wójt.
  Nasze szczere gratulacje Pani Obajtek, życzymy więcej takich pomysłów.

  • gnida dworska

   Radna A. Obajtek, jako przedstawicielka ciała pedagogicznego zatroszczyła się tym pytaniem o los najmłodszych latorośli.Ja zaś czekam na głos też jakiegoś przedstawiciela wyborców ,który zada następne niewygodne pytanie ; o obiecany posterunek policji.
   Po ostatnich występach tubylców / wypadki po alkoholu, diler narkotyków/, już wiem ,że ta gmina pilnie potrzebuje stałej obsady stróżów prawa.
   Zapewne odpowiedź będzie podobna,tylko bez tej części projektowo – detalowej.Bo oczywiście w tym kierunku nie kiwnięto nawet palcem.Nie mówiąc już o ” montażu finansowym”.
   Na razie delektuję się listem pochwalnym, otrzymanym od naszego wspaniałego rządcy, na papierze „wyczerpanym” tzn; wyczerpująco wyjaśniającą potrzebę podniesienia opłaty śmieciowej od lipca 2015 roku. Guzik prawda,tam nie ma żadnego wyczerpującego wyjaśnienia.Stwierdzenie zaś,” że porównanie planowanych wydatków na 2015 rok z dochodami z tytułu opłat wykazało , że obecnie obowiązujące stawki są niewystarczające , ble,ble,ble „. Niczego to nie wykazuje, wykazuje za to indolencję gminnych urzędników.Dlaczego nie dano napisać tego uzasadnienia tej specjalistce od hymnów pochwalnych na cześć wójta.Byłoby się przynajmniej z czego pośmiać. Tak to stroniczka nic nie wyjaśniająca za to z kaligraficznym podpisem niejakiego za przeproszeniem magistra.Mnie tam tytuły nie są do niczego potrzebne, ja chcę dobrego gospodarza,który nie będzie mi pod byle pretekstem podnosił opłat.A tak obecnie się w tej śmiesznej gminie dzieje.Dalej jest obowiązujące hasło „jak nie potrafisz,nie pchaj się na afisz”. Jak to jest możliwe, że o gram nie wzrosła u mnie ilość śmieci /nawet spadła/, a opłata idzie w górę o 30 %. W czasach deflacji.Czy wśród tych urzędników gminnych wszyscy zdrowi ?. Czy nie można by pomyśleć, aby czysty popiół gdzieś zagospodarować w samej gminie? ,a nie ponosić takich opłat dla ZGO.Rozszerzyć segregację,aby można oddawać część odpadów do skupu,a nie po najmniejszej linii oporu wszystko wywozić .
   No ,ale do takich rzeczy to trzeba zatrudniać ludzi z pomyślunkiem i chęcią do roboty, a nie takich którym porównanie wykazuje podniesienie opłaty.
   Na koniec to nie wiem dla kogo należą się oklaski, czy dla referatu odpadkowego ,czy dla tego 11860 brutto, niejakiego magistra z rozwleczonym podpisem ?. Fakt jest faktem, że nie wszyscy się cieszą z podwyżek jak ten ukontentowany nam najjaśniej panujący.

   • Sasza

    W dniu dzisiejszym, 17 lutego, konwent wójtów w naszej wsi, może przy „śledziku”, który wójt podpowie naszemu jak się „montuje” kasę na inwestycje. Bo z tej pow. wypowiedzi z-cy wynika, że ani on ani gminni specjaliści nie mają o tym pojęcia.

    • gnida dworska

     Ty dobrze wiesz,a ja rozumie jak się taką podpowiedź uzyskuje.Nic takiego nie nastąpi.To są zbyt ważne doświadczenia i latami się do nich dochodzi,żeby za friko je komuś udostępniać.Pogadają,powspominają ,jakiegoś śledzika w konsumcji zabezpieczą i tyle.Nic z tego dla naszej gminy nie wyniknie.Zobaczysz,lub lepiej, usłyszysz to na najbliższej sesji.
     Proszę nie żartować,lepiej proszę wymienić mi tych specjalistów od „montażu finansowego”.

     Nie mylić ze specjalistami od demontażu finansowego.
     Mam nadzieję,że ten obradujący konwent nie ma charakteru konwentu zakonnego, a tym bardziej tego konwentu z czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej.

 • Koka-Kola

  Jako ” najulubieńszy „wójt” pośród wszystkich okolicznych WÓJTÓW , jako bufoniasty gospodarz konwentu, który ignorował wszystkich w poprzedniej kadencji i uciekał/ wymykał się już prawie po słowie ” witamy…” z poprzednich konwentów nam nadzieję ,że nie będzie się wyręczał starszą wi-ce wójciną z Kęt i nie ” zwieje” jak to czynił wielokrotnie w poprzednich latach z posiedzenia.
  Tym bardziej nie ma co liczyć ,że któryś WÓJT podzieli się z takim wójtem swoimi doświadczeniami w zdobywaniu i przecieraniu ścieżek do zdobycia funduszy unijnych.
  Nadzieja to matka głupich i wiadomo,że umiera ostatnia.
  Ale wyborcy dali się po raz kolejny oszukać i zwieść pustymi hasłami CPZ
  i inaczej zdefiniowanej inteligencji nauczyciela historii.

  • gnida dworska

   Znaczy się,bardzo towarzyski wójt.Bardzo lubi towarzystwo,ale własnej osoby.Wcale nie dziwi,że sprawy funduszy wyglądają tak jak wyglądają.W tej kwestii nic się nie zmieni znając realia obowiązujących praktyk,nie tylko wojewódzkiej władzy.
   Tę jego bufonadę i kabotynizm to widać na tej jego pieczątce przybitej na tym piśmie rozesłanym o podwyżce opłaty za śmieci.Zamów sobie panie wójcie pieczęć jeszcze większą ,taką na pół strony.Z taką gażą wójt nie może mieć mniejszej pieczęci,ośmiesza przez to sprawowany urząd,a zarazem gażę.A taki urząd wymaga pieczęci,najlepiej jeszcze takiej herbowej,jak się rozpoczęło nową dynastię właścicieli Kóz.
   Naprawdę radzę obstalować taką pieczęć na pół kartki,to dopiero wtedy zrozumie pospólstwo wielkość sprawowanego urzędu.
   Acha, jeszcze zatrudnić osobę na funkcję strażnika pieczęci.To dopiero nada prawdziwy blichtr sprawowanej funkcji.

   • stachu

    cześć

 • Sid

  „… jakiś montaż finansowy (…) Jak na razie w tej sprawie nic nie wiadomo.(…)Jak na razie nie ma żadnych wytycznych jak aplikować po te środki. (…) może oni przekażą nam jakieś bliższe informacje (…) miały być pieniądze na przedszkole…”To są wyjaśnienia zastępczyni wójta pani Gacek-Bilczewskiej demontujące „plotki i głupoty” ??? to; jakiś, jeśli, jak na razie, może oni, miały być??!!!

  • powsinoga

   jeden „montaż” już zorganizowali. Właśnie do mieszańców dostarczają informacje wyjaśniającą podwyżkę opłaty śmieciowej od 1 lipca 2015. Czyżby to było to obiecane cyt. vice wójcinę ” …to państwo będziecie pierwszymi, którzy zostaną o tym poinformowani „.

  • gnida dworska

   Na stronie gminy,galeria zdjęć z wczorajszego konwentu.Twarz vice na dziewiątym zdjęciu mówi wszystko.Nie trzeba już o nic pytać.Zapewne już nigdy na sesji nie będzie ta twarz tak reprezentowana jak na zdjęciu nr 6.Bańka obietnic pękła i obietnice zamieniły się w wysychającą kałużę.Niestety.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  Pani Obajtek, stare indiańskie przysłowie mówi tak ” jak nie ma się miedzi to się na dupie siedzi ”, mina Pani własnego pryncypała po zadaniu przez Panią tego pytania musiała być bezcenna, prawdopodobnie pozamiatał podłogę oczami, tak jak przy niedawnym wystąpieniu Komendanta OSP dotyczącym dofinansowania do nowego samochodu strażackiego.
  Więc z pewną nieśmiałością pytamy Panią Obajtek czy była obecna na Sesji na której głosowano budżet, a może nie do końca zrozumiała co tam się działo. NO CÓŻ, na pocieszenie proponujemy aby uznać to Pani jakże zasadne pytanie, pytanie które ociera się swego rodzaju ekshibicjonizm, jako pytanie na niebiesko , GRATULUJEMY.

 • gnida dworska

  Na stronach gminy relacja zdjęciowa z koncertu „Śledź i groch z kapustą”.Publika koziańska coraz to bardziej wyrobiona muzycznie, nie dość że słucha dźwięków tego za 140 tysięcy, to tym razem mogła i łyknąć coś i z pańskiego stołu.Tym razem śledzika, co prawda jeszcze przed północą ,ale zawszeć to jakaś namiastka śledzikowej zabawy.Szkoda tylko,że napitków brakło. No ,ale nie można mieć wszystkiego naraz . Napitki były przed południem,dla konwentu,chyba że się mylę.Byłżeby to Konwent św.Katarzyny, jak onegdaj u księdza Maja?. Nie może to być ! Oby efekty nie były takie same jak niegdyś.

 • krzyś

  Montaż finansowy.
  Po płomiennym apelu OSP w Kozach o uzbieranie 250. 000 zł na wóz strażacki / to wypada po 21 zł od mieszkańca/, który obiecał im wójcina przyciśnięty do muru przez strażaków.
  Proponuję kolejny montaż finansowy na remont dziurawych jak ser gminnych dróg.Trzeba uzbierać ok 350.000 zł./ co daje kolejnych 29 zł od każdego mieszkańca/.
  Gmina zgodnie z art 7 ustawy o samorządzie gminnym ma za zadanie WŁASNE a w szczególności zadania:
  w zakresie gminnych dróg, zapewnienie bezpieczeństwa obywateli i ochrony przeciwpożarowej i inne .
  JAK WIDAĆ SĄ TO SPRAWY NIE ISTOTNE dla wójciny.
  Istotne jest brukowanie parku także tam gdzie nie było nigdy ścieżek /w tym dzikiego czosnku co jest pod ochroną/.
  Inna ustawa o ochronie PPOŻ nakazuje gminom utrzymanie gotowości bojowej OSP. ALE TO TEŻ NIE ISTOTNE.
  Wybory się skończyły a obietnice straciły już swą ważność.

  Po montażu finansowym pani przewodniczącej do kwoty 11.460 zł
  proponuję podnieść dodatek specjalny wójcinie za genialne pomysły OGÓLNO -GMINNEGO ZBIERACTWA NA zapełnienie dziury budżetowej i realizację własnej wizji estetyki centrum Gminy.

  • Sid

   krzyś i to całkiem spore żebractwo. Moja czteroosobowa rodzina do urzędu (podatek od nieruchomości, opłata śmieciowa, melioracja i oczywiście pies) wpłaci w tym roku ponad 1 300 zł, i to tylko w postaci podatków i opłat lokalnych. O wpływach z US z tytułu mojego podatku dochodowego nawet nie wspominam.

   A brukowanie parku od strony plebani to szczyt ignorancji, nie tylko finansowej!

   • powsinoga

    Koziańskie MARZENIA są kosztowne. Brukowanie parku, na terenie porośniętym niedźwiedzim czosnkiem uznaję za „świętokradztwo”!!! Czyżby tym miastowym urzędnikom już całkiem odbiło?!. Ryneczek brukują w parku?

    • krzyś

     Proszę poczekać aż tryśnie BAJKOWA fontanna./ Czyżby na wzór tej z Kęckiego rynku????/
     Tam są marmurowe kule z których wytryska woda.
     Ongiś kętrzanie mieli z tego powodu seksowne skojarzenia.
     A koziańska fontanna zaprojektowana pod nadzorem tej samej architektoniczanej autorki jak myślicie jakie będzie przywoływać skojarzenia?????? / Może mały duży człowiek????/

   • gnida dworska

    W Japonii ,gdy w firmie źle się dzieje kadra zarządzająca zrzeka się nawet wynagrodzenia, ustawiając je na jak najniższym pułapie, dopóki nie wyprowadzi firmy na prostą.Ma wtedy wolną rękę i moralny placet na wprowadzanie drastycznych posunięć aby firmę uratować.U nas nieudacznikowi podnosi się pensję, a on robi co chce, też ma wolną rękę.
    Niech zapłacą u nas za to ci, którzy zarabiają 3,4 razy mniej ,ich jest mnogo, to może wyjdzie się na prostą.Nie; nie wyjdzie się , znając te odlotowe pomysły, które w gminie powstają i ta władza je realizuje, wyrzucając pieniądze w błoto.
    To co dzieje się w parku to już nie jest „świętokradztwo”, to jest zwyczajne barbarzyństwo ekologiczne.
    Nie liczy się nawet czosnek niedźwiedzi, który jest zwany skarbem lasu i w Polsce objęty jest ochroną.
    Ważne są pomysły geniuszu, duetu kęcko-koziańskiego będącego przy władzy.
    Myślę że do czasu.Do czasu.

    • Sasza

     Byle nie do czasu pozytywnych zmian…
     Beton betonem beton urzędowy pogania. Będziemy mieć „piękną” wizytówkę betonowego parku, tylko co to z parkiem rekreacyjnym ma wspólnego?

     • powsinoga

      Sasza. Jak pomyślę o tym parku z mych lat dziecięcych, o czosnku, o sadzawce (dziewczyny lilii szukały…),o specyficznej liściasto- czosnkowej atmosferze, o ‚jaskini’ z której zjeżdżało się prosto do rzeki, ach szkoda co gadać, teraz beton, sztuczna choinka, platan w światełkach, monitoring i za chwilę zakaz wstępu dla tubylców.
      O wyrżnięciu wszystkich drzew wzdłuż Cmentarnej nawet nie wspomnę.

     • Sasza

      dodam jeszcze kolorową fontannę i nic tylko M. Rodowicz na Dniach Kóz 2015, na czosnkowych brukach zaśpiewa „kolorowe jarmarki”…

     • gnida dworska

      Betonowe łby ukamienowały nam park.Nie ma to nic wspólnego z obecnym proekologicznym działaniem o którym tak się wszędzie mówi.Nasi władcy mają to w głębokim poważaniu.
      Nie tylko to.O 2 złotych podwyżki to będą tłuc wszędzie, nawet podpierając się fotografią dwuzłotówki na niespracowanej dłoni.Byłaby to dłoń sekretarz gminy, nie zanadto urobiona ?
      Ale o podstawowym obowiązku niezwłocznie zamieszczenia na Bip-ie oświadczeń majątkowych wójta i radnych miesiąc po ślubowaniu to jakoś cicho.Niezwłocznie to w Kozach brzmi kiedykolwiek, taki urok betonowych głów.
      Komputerów w gminie brakło,żeby to wprowadzić, czy nadal olewanie swoich powinności.Powinności to ma pospólstwo w terminie wnieść wszelkie daniny wyznaczone przez urząd.
      Mówi się ,że komputer ma nad mózgiem tę przewagę ,że się go używa. U nas niestety; nie używa się w gminie ,ani tego ,ani tego.

     • powsinoga

      Nie wiem co to za rewolucja w gminie! czyżby jakaś kontrolka? Ale w końcu, oczywiście niezwłocznie tzn. po miesiącu opublikowano protokół z konsultacji ws podwyżek!
      Jeśli publikacja dwustronicowego dokumentu zajęła im miesiąc, to na oświadczenia przyjdzie nam trochę poczekać, pewnikiem do lata bo do wiosny mogą nie zdążyć.

 • Koka-Kola

  Faktycznie mało spracowane dłonie sekretarz.
  Słuchając i oglądając sesje naszych radnych widać jak sekretarz pozwala radnym dokonywać bzdurnych głosowań.Dojdzie do tego,że będą głosować nad głosowaniem.
  A cichy chichot obecnej sekretarz dowodzi jej ” profesjonalizmu”. W podstawowym elementarzu prawnym tj.statucie Rady Gminy / totalny brak orientacji/ pogubiła się w przeczytaniu kilku słów ze strony do zacytowania szanownej radzie.

  Ale nie ma się co dziwić jak z sekretarki staje się sekretarzem./ To na „s” i to na „s” cóż to za różnica/. Chyba,że

  najważniejszym wtedy staje się przesłanie aby otrzymywać około 7.000 zł co miesięcznego wynagrodzenia za niespracowane dłonie i wolny umysł, tak aby się nie napracować a stwarzać wrażenie. Pytanie na kim.?????? Chyba na tu cytat „WYSOKIEJ RADZIE.”
  Baaardzo wysokiej.Bo koziańskiej.

  • Sid

   Całe to rajcowanie to takie „półżartem”. Na 14 radnych (cały czas nieobecny radny Bednarz?), kilkunastu urzędników, nie mniej zaproszonych gości (też w większości urzędników), a wsparcia proceduralnego dla szacownej rady ZERO.
   Sekretarz to tez porażka, a co powiedzieć o wójcie (mgr pedagog), który posługuje się słownictwem typu „plotki i głupoty”?

   • gnida dworska

    Masz rację.Wygląda to na pół żartem ,pół serio.Taka zabawa w demokrację na niby, samorządność na aby,aby i zabawa we władzę na byle jak.
    Z tym, że pieniądze za to płacone są prawdziwe.Maksymalne.O to potrafią zadbać, o co innego nie.Ten kabaret marionetek o przerośniętym ego nas drogo kosztuje.
    Ten mgr pedagog , pożal się Boże wójt, zapomina, że mieszkańcy to nie uczniowie co mają pedagoga słuchać i odpowiadać na pytania przez niego zadawane podczas lekcji.Zapomina ,że wykształcenie pedagogiczne jest tylko do tego.
    Do rządzenia gminą, powinien się był przestawić, tutaj ma słuchać mieszkańców, nie tylko tych co zechcieli na niego oddać głos ,również tych w mniejszości.Ale o tym zapomina, a oczywiście klakierzy zebrani wokół nawet nie pomyślą żeby mu o tym przypomnieć.Cala świta ciągnie za sułtanem nawet na sesję.Po co ?,nie mają co robić ?. Cały czas twierdzę ,że przerost urzędników w tej prostej do rządzenia gminy jest co najmniej 30%. A i tak zapomina się o podstawowych obowiązkach nie wykonując w ustawowym terminie nałożonych zadań.

 • Sasza

  Projekt budżetu na 2015 rok, zakłada dochody ponad 41 milionów zł, w tym tak wybiórczo:
  1. Dotacja dla starostwa – 1 633 00 zł, (na pks oraz drogi powiatowe – zadania statutowe starostwa nie gminy),
  2. Obsługa długu (odsetki od kredytów) – 553 000 zł.
  3. Dotacja dla stowarzyszeń oraz org. pożytku publicznego – 95 000 zł,
  4. Dotacja roczna dla OSP Kozy – 50 000 zł (!)
  I nasi strażacy, w 12 tysięcznej wsi, muszą prosić o wsparcie na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego mieszkańców?! I to aż 250 000 zł?
  Widać jakie priorytety ma nasza władza!

  • gnida dworska

   Priorytet za to ma fontanna z wodotryskiem o dwóch strumieniach wody ze zmienną silą, podświetlona wielobarwnie.O której pisze ze swadą nasz najlepszy gminny dziejopis wśród emerytowanych kolejarzy, wielbiący pomysły vice wójta pan Grzegorz Hałat.Nawet od czasu do czasu wręczający bukiet bordowych róż pani vice, co jest utrwalone w galerii fotografii naszej gminy.
   Ciekawe,ile to kosztują te wytryski wyobraźni tej koziańsko-kęckiej triady ?. Strażacy za to będą mogli sobie podziwiać te wytryski z fontanny, zamiast z sikawki wozu bojowego podczas akcji.
   No,ale staliśmy się gminą ,gdzie strażacy muszą żebrać, aby móc dysponować podstawowym instrumentem ich odpowiedzialnej służby.

   O tempora, o mores !!.

 • Omnibus

  Drzew coraz mniej, betonów coraz więcej. Estetyczność wioski zanika. Niestety, betony powstają tam gdzie jest to zbędne, a niektóre ulice aż wołają o asfalt. Drzewa każdy chętnie wycina (bo się sprzątać po nich nie chce), a później jest narzekanie, że zalewa, że ziemia wody nie wsiąka.