Rada Gminy Kozy [27.01.2014]

Może Ci się również spodoba

 • Sid

  ADMIN, dzięki za udostępnienie, radny R. Osierda, brawa za nieugiętą postawę ws. nagrywania oraz za wniosek o przesunięcie głosowania nad uchwałą ws. podwyżki stawek za odpady. Brawa dla radnych opozycji, za wspólny głos.
  To tyle pozytywnych emocji po obejrzeniu pow. materiału. Reszta, to w chwili obecnej same niecenzuralne określenia…

 • gnida dworska

  Zadałem sobie trud oglądnięcia i wysłuchania zarejestrowanego materiału z sesji z dnia 27.01.2015.roku przez pana radnego Roberta Osierdę.Człowiekowi temu za jego trud składam serdeczne podziękowania.Przez takich jak On można jeszcze mieć cień szacunku do niektórych przedstawicieli wybieranych w głosowaniu powszechnym.Życzę mu przede wszystkim dalszej wytrwałości w pełnieniu jego funkcji radnego OPOZYCYJNEGO /podkr.moje/.
  Widzę jakie działania destrukcyjne wykonywane są w spełnianiu Jego informacyjnej misji z kręgu władzy gminnej i rady gminy.Dlaczego np, pan który zajmuje się oprawą nagłośnienia nie wyszedł z pomocą aby jednym kabelkiem wzmocnić to nagranie dobrą słyszalnością.Nie wykazanie inicjatywy, zapewne z obawy przed włodarzem , uważam właśnie za działania destrukcyjne.Od tej władzy zresztą nigdy niczego dobrego się nie spodziewałem i nadal podtrzymuję tę swoją opinię.
  Clou tej sesji było przeforsowanie podwyżki opłat za odbiór śmieci od lipca 2015 roku.Myślałem,że sesja ta będzie niczym „sejm niemy z 1717 roku”,a tu trzeba trafu jeden z radnych staje na wysokości zadania i zadaje pytania i nawet czegoś żąda.Powstaje konsternacja w gronie decydentów.Wychodzi na to ,że nie wiadomo kto na tej sesji jest gospodarzem ,a kto gościem .Czy głos ma zabierać władza uchwałodawcza ,czy wykonawcza.Wójt z ministrantami i ministrantkami próbują zażegnać konsternację. Nieporadność, zagubienie takie,że nie dziwię się mojemu poprzednikowi Sidowi,że cisną mu się na usta słowa niecenzuralne.Mnie również,ale co zrobić nie mogę ich użyć bo niektórym ich kształtne małżowiny uszne zamieniłyby się im w trąbki.
  Pospolite ruszenie gminne w końcu dorywa się do mikrofonu w osobie kierowniczki referatu za przeproszeniem odpadkowego i mówi,że podwyżka musi przejść na tej sesji.Jak nie przejdzie to wiąże się to z posyłaniem dodatkowej informacji do 3700 odbiorców pismem poleconym, a gmina dba o koszty i pilnuje wydatków, a przecież takie pismo to nie papier toaletowy.
  To jest argument gminy, której utrzymanie nas kosztuje miliony. Ludzie;
  czy my jeszcze na drzewach i odżywiamy się nadal bananami ?. Bo ja tak się poczułem słysząc tę argumentację.
  Jakaś radna podrzuca tekst „ale w tych zawiadomieniach musi się znaleźć rzeczowa argumentacja o podwyżce”. Na sesji się tego nie dyskutuje ,ale obywatel będzie mógł sobie poczytać ją do poduszki.Niektórzy na pewno tak szybko nie zasną czytając argumentację referatu odpadkowego,który kosztuje nas circa about 120 000zł rocznie.
  Na tej sesji było jeszcze o ochronie pożarowej.Mam tu jeszcze uwagę, aby następnym razem zaprosić obok strażaka również kominiarza.Jego funkcja jest głęboko związana z ochroną pożarową i nie tylko.A poza tym niektórzy będą trzymali się za guzik,aby w szczęściu doczekać końca ich czteroletniej kadencji.

  • powsinoga

   argumenty to się przedstawia w dyskusji, o ile się je ma. Na g. mi argumenty, z którymi nie mogę już polemizować, przysłane z informacją o już przegłosowanych stawkach Zastanawia mnie czy w ogóle urząd ma obowiązek listem poleconym wysyłać informacje o zmianie stawek? Nie wystarczy standardowo tablica ogłoszeń i bip???

   • Sasza

    Zmiana ustawy w ubiegłym roku spowodowała, że w przypadku uchwalenia nowej stawki opłaty wójt zawiadamia właściciela nieruchomości o wysokości opłaty wyliczonej jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych podanych w deklaracji. W takim przypadku właściciel nie musi już składać deklaracji.
    Również w tej ustawie – Gmina jest obowiązana utworzyć co najmniej jeden stacjonarny punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, samodzielnie lub WSPÓLNIE z inną gminą lub gminami.
    Wiele zmian, ułatwiających funkcjonowanie systemu ale NIEUZASADNIAJĄCYCH podwyżki, wręcz przeciwnie wiele gmin wdraża obniżki stawek. Nie u nas, u nas DEFICYT!!!

 • pepsi

  Rachunek ekonomiczny UG:
  koszty informacji 3700 x 6,10 zł= 22 570zł.około
  Zysk UG :
  Około 10 000 osób x 2 zł x 3,5 roku = 840 000 zł około
  Kalkulacja:
  Popiół???
  PSZOK ???
  Rozbiórka Folwarku 60tyś. zł
  Wniosek po odliczeniu przesyłek oraz rozbiórki pozostaje ok. 750 000zł na podwyższone koszty popiołu oraz budowę PSZOK-u???!!!
  Czy naprawdę konieczne było podniesienie stawek?? Może wystarczyło zaoszczędzić na zmianie sposobu segregacji? ,
  No cóż ale przetarg na wywożenie odpadów (suchych ,mokrych) został rozstrzygnięty.Domyślam się ,że PSZOK rozwiąże jakiś problem i będzie argumentem dla Władzy, ale zapraszam do poczytania sobie informacji czym jest PSZOK i jakie są jego uboczne skutki dla mieszańców.

  No i po co było obniżka ,przecież Włodarz wiedział co ma zrobić w następnej kadencji i ile to kosztuje. Myślę ,że P.Skarbnik nie był nieobecny przy konstrukcji budżetu tego bieżącego i tego poprzedniego.
  Najpierw mieliśmy nadwyżkę później deficyt. Proszę jak szybko dopadł nas kryzys.
  PS. Jest jeszcze wiele innych aspektów których na tej sesji ” forsuje się” w myśl „jako zasadne ” ale dla kogo?

  • Sasza

   O ile się orientuję stawka listu poleconego na poczcie jest niższa, a dodatkowo w nowelizacji ustawy przewidziano, że egzekucją należności z tytułu nieuiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zajmą się na powrót Urzędy Skarbowe. Czyli co najmniej 1/2 etatu urzędniczego do kasacji.
   Same oszczędności, a u nas? PODNOSIMY stawkę…

  • gnida dworska

   Optymistycznie zakładasz,że stawki w ciągu 3,5 roku nie wzrosną ?.
   Im się nawet po pół roku znów te stawki nie zbilansują.Tak ,że w przyszłym roku w styczniu znów będzie „powtórka z rozrywki”.
   Przecież ten kasjer, deficytem zwany nie jest nic w stanie policzyć nawet 3 miesiące naprzód.Teraz gdy nie ma tej podpórki kęckiej , która z jakiegoś tam powodu opuściła tę gościnną gminę zakładasz,że mu się coś zbilansuje.Przedtem się nic nie bilansowało, a teraz będzie?.

 • pepsi

  Polecam część 3 do chwili 22min 30 sekund.
  Jak to się ma do tego , iż istnieje Statut RG.
  Pada stwierdzenie ( komenda) proszę o przegłosowanie…….
  Statut ??????!!!!!
  Cóż może praca Rady Gminy po nowemu bez Statutu ????
  Pada w tym fragmencie nagrania kilka stwierdzeń.

  Wnioski pozostawiam Widzom i słuchaczom.

  • Sid

   pepsi. matematyka. 8 + 8 to szesnaście, każdy członek RG mógł być albo w budżetowej albo w oświatowej i ewent. w rewizyjnej. Ale CPZ chciało mieć większość w jednej i drugiej komisji i się przejechało przy ustalaniu składu.
   Radna Naglik brawo, dobra argumentacja, tyle że odbiorca niekumaty albo nie chciał zrozumieć pytania.
   Teraz próbuje wkręcić tych dwóch do wspólnych obrad.
   Tak w ogóle zlikwidować komisje, skoro tematy budżetowe będą opiniować również oświatowcy i rewizyjni a tematykę oświatową specjaliści od budżetu i rewizyjni.
   Cyrk, i to rozbawienie sekretarz – o znalazłam, STATUT Gminy dla sekretarz to jak pacierz tyle, że ze zrozumieniem…

   • redaktor

    Statut winna mieć w jednym palcu. A ona szuka w Statucie paragrafu. Żenada.

   • gnida dworska

    Zdaje się,że sekretarz przed sesją nie odmówiła pacierza gminnego .Ja bym za taki grzech ciężki w wypełnianiu obowiązków służbowych, będąc tym za 11860 brutto rozgrzeszenia nie dał.

 • powsinoga

  a radny Kaliński to z tej niebieskiej choinki spadł??. Co to za tekst, że poprzednia rada wiedziała, że trzeba będzie podnieś stawki i co dlatego w 2014 roku je obniżyła??? Może on wiedział, a im nie powiedział???

  • redaktor

   To tylko świadczy o ściemie przedwyborczej CPZ.

   • gnida dworska

    To znaczy ,że pierwsze trupy z szafy gminnej zaczynają wylatywać.O pierwszym poinformował nas monsieur Kaliński.Jestem pewny ,ze będzie więcej.Skoro już pierwszy trup wyleciał to znaczy ,że pani sekretarz już powinna się uczyć na pamięć ” Regulaminu działania cmentarza komunalnego”.Zawszeć to będzie mogła się czymś popisać przed gawiedzią gminną gdy te trupy będzie trzeba pochować.Przecież taki skarbnik gminny deficytem zwany doskonale orientował się jak się ma sprawa z finansami,które próbowano przed wyborcami ukryć.Świadczy o tym podniesiony krzyk gdy zaczęto podnosić sprawę prawie 19 milionowego zadłużenia.
    Dokonano całkowitego demontażu finansowego gminy, a obecnie bąka się coś o jakimś montażu finansowym.Niech oni za nic się już lepiej nie biorą bo czego się nie dotkną to się w deficyt zamienia.Tacy midasowcy a’rebours !.

    Jeszcze o folwarkowym PSZOK-u.
    Skoro ma być umiejscowiony na Folwarku to podrzucam myśl.Tam nie ma placu zabaw więc dobrze, by było go tam również umiejscowić. W połączeniu z PSZO-kiem stworzy taką małą namiastkę koziańskiego ZOO.Dzieci będą mogły zapoznać się z wielością odmian małych zwierzątek futerkowych.A może i nawet niektóre będą mogły zabrać do domu.Są to nieocenione eksponaty potrzebne w nauce biologii o czym mogą zaświadczyć nasi nauczyciele.

 • Sid

  „Czekamy na pojawienie się środków zewnętrznych aby
  zorganizować jakiś montaż finansowy dla tej inwestycji. Jak na razie w
  tej sprawie nic nie wiadomo.” odpowiedź zastępczyni wójta na pytanie radnej Obajtek ws przedszkola. Czyli wielkie NIC.
  A gdzie kasa z obligacji? co z obiecanymi 5 milionami zwrotu i w końcu czy my nie mamy własny środków finansowych, przecież budżet to też dochody własne??
  Mamy czekać na ” jakiś montaż finansowy’?

  • powsinoga

   pan Deficyt i pan 11860brutto, dla zorientowanych tłumaczy wszystko…

  • powsinoga

   to tak w temacie tych 5 milionów zwrotu, co to częściowo miało pójść na nowe przedszkole. Może komentarz forumowicza/ki Roma z region.info:
   „Roma
   A gdyby tak któryś z odważnych RADNYCH zapytał wójta F. ile tysięcy zł.wydała gmina na specjalistów od odzyskania VAT-u w tym z budowanej oczyszczalni ścieków?. Bo te 5 milionów /to dla naiwnych i niewiedzących finansistów gminnych i propagandy wyborczej wójta/ z odzyskanego VAT-U to do budżetu gminnego raczej nie wpłynie,a jak wpłynie to gmina prawdopodobnie będzie musiała oddać instytucji finansującej w której VAT był wydatkiem kwalifikowanym. Wydali wielce prawdopodobnie gminne pieniądze na specjalistów aby zwrócić VAT dla innej obcej jednostki współfinansującej. Temat ten jest znany Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Prawdopodobnie dlatego wokoło tyle CISZY. Man nadzieję,że prawdziwi RADNI którym na sercu leży właściwa informacja społeczeństwa w sprawach finansów i poczynań naszych władz będą dociekliwi i nie dadzą się zbyć chociażby milczeniem.”

   • gnida dworska

    Tacy radni na pewno się znajdą i zapytają o ten „montaż finansowy”. Czy z niego jeszcze coś zostało ,czy został zgrabnie przez wynajętych specjalistów ” skutecznie wykwalifikowany” ?. Zapewne zechce zabrać głos pani vice,która tak nie lubi „plotek i głupot”
    Ja również.

 • F 16

  Tak juz na marginesie , to czy w Domu Kultury nie ma szatni ???????????? Te kubraczki na krzesłach bardzo nie estetycznie wyglądają . Czekam na kolejne sesje bo inaczej Fijałkowski nas sprzeda i nawet nie będziemy wiedzieć komu , tak wszystko próbuje zakamuflować. Brak jakichkolwiek informacji na stronie oficjalnej Kóz , Koziańskich Wiadomości czy na stronie tego nieudacznika ,,moje Kozy,, . To że są jego może się mu tylko wydawać .

  • gnida dworska

   Jak to nie ma informacji?. Dziś na bieżąco informacja o tłustym czwartku zilustrowana talerzem dorodnych pączków.Zapewne są to te persony gminne ,które na funkcjach gminnych mają się tak jak te „pączki w maśle”.
   Jest wieszak ,jest; ale każda z tych osób woli trzymać udobstwo koło siebie.
   Taki to wiejski zwyczaj. Nawet to widać u wiejskich w miastach.Stąd to powiedzenie ,że człowiek ze wsi wyjdzie,ale wieś z człowieka nigdy.
   Dynastia władców koziańskich ma się dobrze i podobnie jak protoplasta aktualnego rodu władcy rządzi ze skąpą informacją dla poddanych.Nie mogą wiedzieć wszystkiego, bo z tego szczęścia jeszcze zgłupieliby do reszty.Lepiej jak wszystkiego nie wiedzą ,są zdrowsi.
   Po co mają chodzić , ploty i głupoty rozsiewać.Żeby później musiałaby to vice dementować ?.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  Panowie i Panie Radni, wszystko byłoby w porządku gdyby nie to że na gminnej stronie były jeszcze wasze adresy email.
  Wstyd tak bronić wyborcy dostępu do własnej osoby ludziom którzy Was wybrali.