Klub Radnych Użyteczni dla Mieszkańców Gminy Kozy zaprasza na posiedzenie Komisji Budżetowo – Gospodarczej oraz Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Socjalnych.

Może Ci się również spodoba

 • gnida dworska

  Mam wielką prośbę do radnych,którym się jeszcze chce……….nie być wazeliną gminną o szczególne rozliczenie kosztów wydawania gadzinówki koziańskiej nazywanej szumnie Wiadomościami Koziańskimi. Usilnie proszę o pełne rozliczenie kosztów tej makulatury,a zwłaszcza początkowego okresu od marca roku 2014 .
  Wójt wówczas zatrudnił specjalny zespół propagandystów,których jedynym zadaniem była gloryfikacja władzy gminnej,przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.Kto przechowuje tamte archiwalne numery doskonale wie o czym mówię.Ten periodyk cechuje się przede wszystkim przerostem formy nad treścią.Użyte słowo treść,jest z mojej strony nadużyciem. Ostatnie numery watowane są przepisami kulinarnymi/ niezjadalnymi/, a nawet wywiadami z szewcem i zegarmistrzem.Czekam na wywiad z dzięciołem i wiewiórką parkową.Zapewne maja więcej do powiedzenia i ciekawsze obserwacje przekażą na temat koziańskiej rzeczywistości.
  O ile można jeszcze mieć jakąkolwiek prośbę to chciałbym jeszcze uzyskać informację, kto w ciągu ostatnich lat grał na naszym wirtuozerskim fortepianie marki Yamaha za circa 115 tysięcy złotych.Jakie to prześwietne wirtuozerskie dłonie pieściły jego klawisze.Do pełni szczęścia brakuje mi tylko listy osiągnięć tej naszej baronessy pałacowej , zarabiającej na chlebuś rolą dyrektorki biblioteki /za przeproszeniem/publicznej. Za grube tysiące odbył się jej zaciąg z kęckiej guberni,a z osiągnięciami cieniutko.Nawet powiatowe rozdawnictwo jakiś nagród bibliotecznych przez Szetyńskiego,jak by nie było tubylca,nie pozwoliło mi dostrzec koziańskiej biblioteki choćby w nagrodach pocieszenia.
  Łza się w oku kreci,gdy czytam o spotkaniu wczoraj w bibliotece w Bestwinie z Jackiem Fedorowiczem. Można?,można.

  Podpowiadam,kozianin, aktor Henryk Talar, jednym z dyrektorów Teatru Stu w Krakowie,jeszcze do końca roku 2017 jest kozianin,a aktorów pierwszego sortu tam bez liku.Trzeba chcieć, wyzwolić energię, zadziałać, a nie czekać emerytury którą niejaka Szydło da wcześniej,albo i nie.

  • gnida dworska

   Na koniec posprzątają Hrobaczą Łąkę.
   Podczas kwietniowego i majowego oczyszczania górskich
   szlaków w ramach akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2016” zebrano w sumie
   8700 litrów śmieci. W najbliższą sobotę, 4 czerwca, młodzież i dorośli
   wyruszą na finałowe sprzątanie.

   W ramach akcji, organizowanej przez bielski oddział Polskiego
   Towarzystwa Tatrzańskiego, posprzątano dotychczas rejony Szyndzielni i
   Klimczoka (pisaliśmy o tym tutaj) oraz Babiej Góry (fotorelacja tutaj).
   Teraz przyszedł czas – już tradycyjnie na zakończenie przedsięwzięcia –
   na Hrobaczą Łąkę. Spotkanie grup na polanie poniżej szczytu zaplanowane
   jest na 13.00. Odbędą się tam gry i zabawy oraz podsumowanie akcji.
   Zainteresowani wędrówką z grupą bielską proszeni są o kontakt z Tomaszem
   Rakoczym (tel. 509-922-720).

   Sponsorami akcji są Grupa Kęty S.A. i kęckie Przedsiębiorstwo
   Komunalne Komax Sp. z o.o., a patronat prasowy sprawują „Kronika
   Beskidzka” i Regionalny Portal Informacyjny beskidzka24.pl.

   mn /beskidzka 24 /

   Naszą gminę stać tylko ,jeśli chodzi o Hrobaczą Łąkę, na „kije samobije”. W dodatku tylko wtedy gdy jest pogoda.

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  Ostatnie bulwersujące enuncjacje prasowe jakie ukazały się w regionalnej prasie i na miejscowym portalu internetowym zmusiły nas do napisania Listu Otwartego do przewodniczącej Rady Gminy Pani Bożeny Sadlik i radnych Gminy Kozy.

  cytat z artykułu

  ” – Mam nadzieję, że dał pan upust swojej złości. Myślę, że ludzi dzieli się na tych co lajkują i hejtują. To miało się skończyć. To, że pan się wypowiedział, to wyraz naszej akceptacji i może się pan w każdym temacie wypowiedzieć .”

  Pani przewodniczaca pozwoliłem sobie zacytować Pani własne słowa wypowiedziane do radnego Pana Roberta Osierdy, słowa które ukazały się w artykule pt. ”Ludzi dzieli się na tych, którzy hejtują albo lajkują” który ukazał się na .region.info.pl . No cóz te słowa to pospolity truizm bo ludzie Pani przewodniczaca dzielą się tak po prostu na mądrych i głupich a podział ten z boskiego nadania pochodzi. Rozumiem że jako sprawujący władzę pożądacie lajka jak tlenu jak blichtru tego swiata, jak kania dżdżu, hejt zaś, to coś co Wam szkodzi, ale czy tak jest napewno. Jesteśmy wstanie znaleść ze sto przykładów w sieci i pokazać Pani jak hejt uratował niejeden urząd w tym kraju przed katastrofą, i niejednego urzędnika przed więzieniem. Konkluzja sama ciśnie się na usta i zawiera się w słowach, a popatrzcie sami na siebie. Co niby mają znaczyć Pani słowa, ” To miało się skończyć ”, czyli co, radny Osierda z powrozem pod pachą i taśmą skocza w kieszeni ma iść w Kozy i wyłapać nas wszystkich komęntujących na internetowych forach, związać nam rece i nogi byśmy żadnym paluszkiem nie mogli dotknąć klawiatury komputera, zakleić nam usta skoczem aby nie wyszło stamtąd żadne słowo krytyki. Gratuluję pomysłu, pomysł iście szatański lecz niewykonalny nawet przez radnego Osierdę.

  • gnida dworska

   Widzę,że przemożna jest chęć,aby radny Osierda udał się do Canossy i tam na kolanach ma błagać o przebaczenie i od tego momentu ma przestać wydalać z siebie dźwięki przeciw tej nieskazitelnej władzy. Co prawda dzieli nas od tego wydarzenia 10 wieków i dotyczy to nie jego ,ale niektórym się marzy taka inscenizacja.I to gdzie ?, w koziańskim grajdole. Moje hejterstwo trawa już jakiś czas, zapewne wielu się to nie podoba,ale jadaczki zakleić sobie nie dam. CKO, sugeruje ,że będą kleić nam niewyparzone mordy taśmą typu scotch,ale to chyba nieprawda. Na zdjęciach oglądałem jakieś zgrabne dziewoje w czarnych kostiumach na drewnianym podeście pod Pałacem Czeczów podczas występu na Dniach Kóz,usta miały zalepione na krzyż taśmą typu Prestoplast.
   Chyba to jest ten kierunek ,który kierownictwo Rady Gminy przyjęło. Gwarantuje ,że nie dam sobie niczego zakleić, a przede wszystkim wrednej gęby.Niedoczekanie wasze.Nie dam również niczego zakleić radnemu Osierdzie.Osobiście to proponowałbym zakleić jakąkolwiek taśmą drzwi do lodówek naszej prześwietnej władzy, bo rośnie nam wszerz, a to w zasadzie niedobrze jak tak władza tyje, bo przez to karleje. Wiadomym jest,że jak człowiek się poszerza to traci na wzroście. Widać to na wielu zdjęciach z Dni Kóz, igrzysk odprawionych dla gawiedzi, bo jak brakuje chleba to zawsze zastąpią go igrce.
   Wieści gminne i inne, krążą różne. Tak ,że nie wiadomo czego i kogo słuchać.
   Faktem jest ,że wójt wystrzelił w powietrze z pistoletu /nikt nie ogłuchł/, oraz wzbił się w powietrze wiertolotem. Myślałem zrazu,że porzuca nas na zawsze,udając się w lepsze strony,ale nie ;szczęśliwie wylądował. Donoszą,że to był prawdziwy lot rozpoznawczy w ramach poszukiwania miejsca dla umiejscowienia PSZOKa.Ostrzegam tych wszystkich nad którymi głowami był widoczny helikopter,aby mieli się na baczności,może kolo ich obejścia pojawić się jakiś PSZOK. Z góry lepiej widać, co ludzkość od czasów Dedala i Ikara najlepiej wie.
   Zawiódł mnie pan od gminnej kultury,który występował w gustownym białym gajerku,myślałem ,że będzie serwował lody. Niestety zajął się tylko ustawianiem pucharów na gminnej estradzie,bynajmniej nie z lodami.
   Zabrakło mi jeszcze czołowej atrakcji, to jest występów na boisku w meczu piłki nożnej radnego Bednarza. Wielka strata dla gminnego sportu, absencji takiej persony.

 • gnida dworska
 • gnida dworska

  http://www.kozy.pl/gmina-kozy-miejscem-atrakcji-i-zachwytu/aktualnosci/644.html
  Zapomniano dodać,że czołową atrakcją gminy są jej rządzący wraz z prześmiewczą radą gminy. To dopiero są niezapomniane atrakcje.Ten portal coś za bardzo niedokładny i nie wie gdzie szukać miejscowych atrakcji.