Zarobki Wójta Kóz w latach 2010 – 2014r.

Może Ci się również spodoba

 • gnida dworska

  Relacja zarobków wójta w poszczególnych latach jest wprost proporcjonalna do wielkości zadłużania gminy.Trend został obecnie również zachowany.Tu i tu granica maksymalna.
  Życzę dalszego dobrego samopoczucia, ale skoro to prawie 3300 wyborcom nie przeszkadza to : terviseks/po estońsku/.

 • koka

  Pozostała nie wypłacona odprawa wójta w wys. 6 miesięcznego wynagrodzenia to jest 66.120 zł
  A w ramach posiadanych środków wójt może wypłacić 90 % nagrody pracownikom.
  Pracownicy milczą w imię własnego dobra wraz z sekretarzem na czele. I czego tu oczekiwać więcej.

  • powsinoga

   i tym sposobem wilk syty i owca cała. Sekretarz może spokojnie opublikować, że podwyżek nie było a brać urzędnicza cieszyć się dodatkowym, przedświątecznym wynagrodzeniem w postaci nagrody. A wójt? Otrze łzy szczęścia zwycięzcy i odbije sobie odprawę przyznaną mu przez radnych podwyżką.

   • gnida dworska

    Wilk , zapewne może i syty .Owca cała.
    No,ale „Nosił wilk razy kilka,ponieśli i wilka”
    Coś się mi wydaje, że to może się ziścić, przy takim szanowaniu budżetu gminnego.Oj ci nasi gminni pyrrusi zapomnieli,że bywa śmiech przez łzy.

    • stach

     Sorki, ale powtórzę jeszcze raz pewien zestaw pensji dwóch włodarzy, którym obecni radni uchwalili na pierwszych sesjach. Prezydent Bielska Białej, pan Jacek KRYWULT całkowita miesięczna pensja – 12,365 złotych, natomiast wójt Kóz, pan Krzysztof FIAŁKOWSKI całkowita miesięczna pensja – 11,860 złotych. Co z tego, że obaj panowie pod względem odpowiedzialności mają się do siebie tak jak pięść do oka, ale przynajmniej w wypłacie są sobie równi.

 • Andrzej

  Przecież Edek miał więcej, a było to 5 lat temu.

  • gnida dworska

   W zupełności nie interesuje mnie prehistoria, dinozaury też wyginęły.Mówimy o tu i teraz.
   W ostatnich 10/2014 KW w wywiadzie wójt 11860 brutto już tak ochoczo nie wymienia jakie chciałby realizować inwestycje,gaworzy coś o bezpieczeństwie.Z minimalnym wydatkiem – zakupi światełka odblaskowe.
   Sam jest światełkiem odblaskowym na tle innych włodarzy .Coś dopiero teraz napomina półgębkiem,że nie wszystko udało się zrealizować, choć przed wyborami o tym ani słowa. Programik panie wójcie 11860 brutto trzymam za pazuchą, nie omieszkam go ciągle przypominać.

   • nieurzednik

    Skoro rządzę Edka porównujesz do prehistorii to podwyżka fiałkowskiego jest już też przeszłością. Ale rozumiemy że Kućka mógł zarabiać najwyższą stawkę a każdy inny który dostaje w ogolę pieniądze za prace na stanowisku wójta będzie wyzbytym moralnych wartości gburem.

    • Sasza

     No skoro Kućka był nieodpowiednim kandydatem, dodatkowo Twoim zdaniem zarabiał najwyższą stawkę (przypomnę +-dopiero pod koniec DRUGIEJ kadencji), to chyba mamy prawo oczekiwać, że Fiałkowski w tym temacie będzie lepszy – cokolwiek to słowo oznacza, w ramach pozytywnych zmian oczywiście??

    • gnida dworska

     Znam wielu gburów o wysokich wartościach moralnych.Zaś wójta 11860 brutto za gbura bynajmniej nie uważam, zaś o „wysokich wartościach moralnych” zechciałbym z zacięciem podyskutować.I proszę uważniej pisać, bo per Edek piszesz z dużej litery , per Fiałkowski małą. Też z moralnością coś na bakier ?.

  • Sasza

   Nawet, jeśli to prawda, to przecież od osoby posiadającej „najwyższe normy i wartości moralne” można chyba oczekiwać, że zachowa się odmiennie niż poprzednik?
   Może by tak warto wyborcom udowodnić w praktyce, że bycie wójtem to dla niego misja, niezwiązana z wysokością wynagrodzenia?…

   • Andrzej

    Misja? To idź do roboty za darmo.

    • nieurzednik

     dokładnie.

    • Sasza

     Nie muszę. Mnie, na szczęście, „opatrzność” nie wybierała na tak zaszczytne stanowisko.
     A nie mieszając sił nadprzyrodzonych w ten temat -To takie przyzwoite? Godzić się na podwyżkę w sytuacji gdzie sama p. sekretarz stwierdziła, że pracownicy nie dostali podwyżek.? Naprawdę nie wystarczyło za ten zaszczyt bycia wójtem, rozpocząć tą kadencję z wynagrodzeniem na poprzednim poziomie? To 11 tysięcy to Twoim zdaniem praca za darmo???

     • gnida dworska

      Zapewne opatrzność nadal czuwa nad ” tak dobrym i wartościowym człowiekiem”, i głosem nie znoszącym sprzeciwu zażądała od przewodniczącej natychmiastowej podwyżki dla tego ” dobrze wydatkującego publiczne pieniądze”. Cośkolwiek ta wójtowa opatrzność jest bardzo niesprawiedliwa, o nim to myśli, a o innych urzędnikach to już nie ?.
      Jak wójt 11680 brutto potrafił omotać tak tę opatrzność.Mając taką opatrzność to misja już mu do niczego nie jest potrzebna. Urzędnicy zapytajcie jak się taką opatrzność załatwia.

 • gnida dworska

  Podwyżka przyznana, premijki rozdane, wiec do roboty.
  Czytam,że Komisja Europejska zatwierdziła 19 grudnia 4,2 mld euro dla woj.śląskiego. Z tego ma być wsparcie na wybudowanie 4500 miejsc w żłobkach.Czy szanowny wójt nie stanął już w kolejce po te pieniądze ?.
  Jak by co; to podpowiadam,w warszawskim Wawrze w ciągu 8 miesięcy wybudowano przedszkole na 200 miejsc za 4,5mln złotych z całkowitym wyposażeniem.Może by pchnąć umyślnego żeby się dowiedział jak się to robi ?. Miast pętać się po targu w stroju dziadka z Coca Coli i rozdawać dziękczynne opłatki za ponowny wybór, z pomocą opatrzności, rozejrzałby się trochę wśród sprawniejszych.Ja tak z całego serca podpowiadam, bo granitowe bruki w parku nie są najlepszym pomysłem dla naszych milusińskich.

  • stach

   Z tego co się orientuję, to dla pana Edwarda i jego ekipy, byłaby to bułka z masłem. Ale powracając do pensji obecnego, to tylko w Kozach Radni podwyższyli panu wójtowi pensję. W całym powiecie Bielskim żaden włodarz jej nie otrzymał, a w powiecie żywieckim to jest taki przypadek, że włodarz swoją pensję obniżył o całe 2,000 zł. Swoją decyzję wytłumaczył tym, że czułby pewien dysonans i przy zadłużonej Gminie nie przystoi mu brać kasy z górnej pułki /zadłużenie w jego Gminie jest kilkakrotnie mniejsze niż w Kozach/. Jak widać są jeszcze normalni włodarze.

   • gnida dworska

    Normalni włodarze ,to nad nimi opatrzność nie czuwała ?
    Przecież nie mógł zrobić afrontu przewodniczącej, skoro tak nalegała.Krygował się , krygował i w końcu podwyżkę przyjął.
    Okazuje się ,że wszystkim nie można dogodzić.Są tutaj głosy, że powinien zarabiać trzy razy więcej ,za taką odpowiedzialność .
    Pensja, pensją ale te zatroskane miny na „beskidzka 24” na fotografiach mnie intrygują. Ostatnia sesja była niewesoła.Budżecik nie ten tego na 2015, do niektórych dopiero teraz to dotarło.Polecam pooglądać, zatroskane miny mówią wszystko, nawet ten komentarzyk nad zdjęciami w tym wypadku jest zbędny.