Przedwczesna radość w Kozach? (przedruk z region.info.pl – na prośbę naszych czytelników).

Może Ci się również spodoba

 • hirek

  Czy ktoś wie, czy można oficjalnie otworzyć Pałac podczas gdy projekt wspólny z Żyliną się jeszcze nie zakończył? Bo to może być gwóźdź do trumny Gminy lub wprowadzenie w błąd mieszkańców przez Wójta ( tylko nieoficjalne otwarcie pałacu – a nie oficjalne)!

 • gnida dworska

  Wydaje mi się ciekawsze zagadnienie : w jakim stopniu „żargon urzędniczy” przeświatłej ,szarej eminencji urzędu ,rozciąga się na pozostałych osobników gminnych świadczących urzędnicze usługi ?.O to jest pytanie !.Nie oczekuję odpowiedzi,gdyż czytając ich wydalnicze produkty umysłu przelewane na papier,lub obwieszczane elektronicznie ,jestem w pełni przekonany,że w stopniu ZNACZNYM !

 • darek

  Żałosny artykuł typu ” co będzie jeżeli będzie „. Malkontenctwo. Pałac został zmodernizowany i już. Ruina zamieniła się w użyteczny obiekt. Ale nie wszyscy są zadowoleni.

  • ALICJA

   Nie widzę nic żałosnego w gdybaniu.
   Darku nie widzisz że wszyscy są zadowoleni, szczególnie z kasy jaka została wydana na
   ” użyteczny obiekt ”, zadowoleni są też z kasy jaką pochłonie jego utrzymanie, która na razie jeszcze jest niepoliczalna, ale tak gdzieś na wiosnę już można będzie się chwycić za głowę i zacząć ją owijać ręcznikiem z bólu. Ludziska wiedzą ile kosztuje utrzymanie, ogrzanie i oświetlenie zwykłej chałupy, a co dopiero pałacu.
   Bardzo wdzięczna byłabym Tobie gdybyś wytłumaczył mi termin ” użyteczny obiekt ” ,
   użyteczny dla kogo, władzy, fotografów, bo dla mnie to najbardziej użyteczna jest ławka pod platanem na której czasem zdarza się mi przysiąść.

   • darek

    Droga Alicjo. Chcesz powiedzieć : ” głupi polak po szkodzie ?”.
    Modernizacja obiektu zabytkowego musi kosztować. Jeżeli nas mieszkańców na to nie stać to już poprzedniemu wójtowi należało to powiedzieć. Realizację można było ( i podobno chciał nowy wójt) wstrzymać przed rozpoczęciem prac.
    Nie wyobrażam sobie wyremontowanego pałacu z podłogami w wykładzinie pcv albo z meblami z ikeii. Pewno uważasz, że budowa placu zabaw dla dzieci też jest bez sensu bo Ty tam nie pójdziesz. Skate park to już zupełny kosmos. Przepraszam, zagalopowałem się. Ale uważam, że gmina jest bogata. Ilość placówek handlowych, przedsiębiorstwa, placówki bankowe a przede wszystkim ilość naprawdę bardzo bogatych mieszkańców odprowadzających podatki do budżetu gminnego ( pośrednio oczywiście) przynoszą duże przychody. Tylko dlaczego – jest jak jest ? Wracając do tematu uważam, że przyszłością jest tworzenie a nie burzenie.

    • Robert D

     Zgadzam się z Panem w 100%. Strona ta funkcjonuje na zasadzie: Coś zrobili, pewnie wydali nasze pieniądze. Po co? czemu? Komu to potrzebne? Nie może być tak jak jest? A prawda jest taka że dąży się tutaj do obniżenia notowania obecnego wójta i forsowania kandydatury Pana Kucki. Wszystko byłoby ok, gdyby byłoby to robione z głową ale to co zdążyłem przeczytać w niektórych publikacjach na tej stronie jest żenujące. Niestety w odpowiedzi pewnie dowiem się że na ten wpis dostałem pieniądze, że pewnie pracuje w gminie. Od razu chciałbym poinformować, że nie mam z władzami nic wspólnego…..

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   Malkontenctwo pochodzi od francuskiego słowa „malkontent”.W dosłownym tłumaczeniu „źle zadowolony”.W takiej sytuacji jak opisana nie można być takim proszę szanownego pana?.Dlatego być w stosunku do tak przeprowadzonego remontu pałacu malkontentem,to nie jest wcale takie pejoratywne znaczenie.Toutes proportions gardee.

   • darek

    Cytuję słownik języka polskiego: malkontent- osoba stale niezadowolona, we wszystkim doszukująca się ujemnych stron» :

    • Kandyd-volterowski prostaczek

     Proszę nie cytować słownika języka polskiego.Ważnym znaczeniem dla słowa jest tak zwany „źródłosłów i etymologia danego słowa.Przedstawiłem je powyżej.To tyle.
     1.”gmina jest bogata” Dlaczego tak sądzisz?Proszę podać wpływy do budżetu gminy,przypadające na jednego mieszkańca.Będziemy dyskutować wtedy o „bogactwie”.
     2.Wyobrażasz sobie wyremontwanie pałacu za mniejsze pieniądze ?.Ja tak.Nawet pod nadzorem konserwatorskim. Tak,że wcale tak nie jest ,że”musi kosztować”.
     3.Widę,że należysz do tych,którzy szklankę wypełnioną do połowy widzą jako do połowy pełną.Ja należę do tych,którzy widzą ją do połowy pustą.Nie uważam zatem,aby to było malkontenctwo.Pozwolę sobie zostać przy własnym zdaniu.

     • darek

      Drogi Kandycie. Wyraziłem swoje zdanie na temat artykułu prasowego a „robi” się z tego polemika. Oczywiście pozostań przy swoim zdaniu, Twoje święte prawo. Pozwól jednak, że ja jako Polak pozostanę przy słowniku języka polskiego. Gmina jest bogata bo jak wcześniej pisałem są sklepy, zakłady przemysłowe, banki itd.. i to rodzi dochody. Powinno duże dochody. Bielsko ma 10 razy więcej mieszkańców, 10 razy większy budżet, 10 razy większe koszty niż Kozy. Buduje się hale sportowe, stok narciarski, stadion miejski, przebudowuje się całe dzielnice ( drogi, chodniki). Gdyby w Kozach budowano 1/100 w porównaniu do Bielska było by pięknie. Takie jest moje zdanie.
      Jeżeli uważasz że podczas remontu pałacu doszło do marnotrawstwa społecznych pieniędzy, wydano bezzasadnie choćby 1 zł to musisz zainteresować tym faktem odpowiednie organy. Prokurator chętnie to zbada. Bo inaczej wybacz to tylko takie „kłapanie pa…..”
      I ostatnie zdanie, wolę być optymistą i wierzyć w ludzi. Pozdrawiam i raczej nie do następnego.

     • Kandyd-volterowski prostaczek

      Język polski ma około 120-150 tyś. słów.Z tego kilkadziesiąt tysięcy zapożyczeń z innych języków.Żeby się nim dobrze posługiwać,wystarczy znac kilka tysięcy..Odczytać znaczenie słowa ,które pochodzi z innego języka,należy zbadać jego etymologie.Kupowanie Mercedesa,a stać mnie na Skodę nie jest marnotrawieniem pieniędzy,a życiem ponad stan.Prokurator tu nie ma nic do gadania.Dlatego w tej rzeczywistości Kóz pozwolę sobie na „kłapanie pa”.Kłaniam się optymistom wierzącym w ludzi.
      Ps.Proszę,zastanów się co piszesz:” Bielsko 10x więcej mieszkańców,10x większy budżet,10x większe koszty niż Kozy……gdyby w Kozach budowano 1/100 tego w porównaniu do Bielska….”.Które stwierdzenie jest prawdziwe ?
      Pozostawiam to wszystko do zastanowiernia .Kto chce niech się zastanawia.

 • Sid

  Trudno odpowiadać za zagranicznego partnera. To jest ryzyko, które podejmuje się (raczej świadomie) przy realizacji wspólnych programów – wiedział o tym również poprzedni wójt podpisując umowę intencyjną (role się odwróciły – teraz to nam zależy żeby Słowacy dotrzymali terminu). Inna sprawa to to, że gdyby urząd nie dołożył dodatkowego 3,5 miliona to miałby na ewentualne samofinansowanie (!) inwestycji pn. PAŁAC oczywiście bez dodatkowych „aranżacji”…

 • Piotr

  Czy ktoś wie, ile złotych polskich trzeba wydać rocznie na utrzymanie tego pałacu i skąd wziąć na to pieniądze przy takim gigantycznym zadłużeniu gminy.