Koziańskie śmieci podrożeją – można składać uwagi do projektu uchwały do 26.01.2015r. do godz. 12:00!!!!!!

Może Ci się również spodoba

 • gnida dworska

  W temacie błyskawicznych konsultacji tego naszego mędrca gminnego, niczym zupa błyskawiczna mam tylko jedno zdanie wypowiedziane kiedyś przez Jana Sztaudyngera :
  „Mędrzec, a nie wiedział, że ma na du..e przedział”.
  Tyle mam do powiedzenia w sprawie jego wyimaginowanych konsultacji, tak zrobi co zechce.
  Taka dyfamacja / z łac./ mnie nie interesuje

  • Sasza

   Możliwe, że wyimaginowane konsultacje, ale efekt finansowy podjętej uchwały już realnie uderzy nas po kieszeni. W obecnej rzeczywistości, przy całkowitym braku komunikacji urzędnik- radny- podatnik, być może to jedyna dostępna dla nas forma wypowiedzi.
   Konsultacje mają podobno charakter opiniodawczy. Dla radnych również, Gdzie moją opinie ma wójt wiem, gdzie moją opinie mają radni mam zamiar się przekonać…

   • gnida dworska

    Jeszcze niejedno uderzy nas realnie po kieszeni przez te lata pozytywnych rządów.Widzę,że jesteś wyznawcą zasady,że kropla drąży skałę. Nie tą skałę i nie w Kozach.
    Oczywiście, może dowiesz się jednego, czy w Kozach jest opozycja w radzie gminy.To i tak dużo na początek.
    Rządzenie tak niewielką gminą przerosło ich już w poprzedniej kadencji, czy myślisz ,że teraz będzie inaczej?. Zapewniam Cię ,że nie.Przecież to jest kalka rządów Po, nie wzrusza ich jakieś milion, dwa, czy dwa i pół miliona zebranych podpisów dostarczanych do Sejmu.U nas to samo pięć ,czy dziesięć ankiet sprzeciwu nic nie wskóra.Zobaczymy tylko ,czy tych 6 radnych stanie na wysokości zadania.To i tak będzie jakiś tam dla nas papierek lakmusowy.

    • Sasza

     Czy myślisz, że bojkotując takie konsultacje coś zmienisz? Zapewniam Cię, że nie! Może te pięć, sześc ankiet nic nie wskóra, może tych 6 -ciu radnych nie stanie na wysokości zadania, ale dla mnie liczy się to, że w tej konkretnej sprawie mówię „SPRAWDZAM”! Nie ta metoda, będzie inna. Czas, tego obecnie mam w nadmiarze. Poczekam.
     I brawo dla redaktora! Za inicjatywę!

   • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

    SASZA, oby ta wiedza CI nie zaszkodziła, obyś nie nabawił się niestrawności i nie daj Boże nieżytu, tudzież innych anomalii. Z całego serca życzymy.

    • Sasza

     Dziękuje za troskę. Bez obaw. Potrafię tą wiedzę przeanalizować bez skutków ubocznych.
     W tym przypadku biorę co dają. Następnej takiej okazji może już nie być.

 • Sid

  zgodnie z uchwała nr XIX/134/12 w sprawie ustalenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji, par. 4 pkt 1 konsultacje mogą być przeprowadzone w formie otwartych spotkań z mieszkańcami Gminy Kozy. Czyżby ta forma konsultacji przerosła możliwości obecnej władzy?

  • fiołek

   Dokładnie własnie tak! Przecież mogły by paść niewygodne pytania, a nieudacznicy z Gminy może nie znają odpowiedz na nie!

 • fiołek

  Czy Urzędnicy Gminy wiedzą, że na stronie http://www.zgo.bielsko.pl/plik,152.pdf jest cennik odpadów przyjmowanych przez ZGO i można się nim posiłkować nie tylko przy ustalaniu ceny ale również wyborze rodzaju czy sposobu segregacji!

 • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

  Po raz kolejny mieszkańcy Kóz doświadczają tego że URZĄD GMINY KOZY to tylko bezduszna tabliczka przytwierdzona do muru budynku.
  Rado Gminy , RADNI, czy naprawdę tak chcecie być postrzegani przez mieszkańców Kóz, czy po to i w dobrej wierze, my mieszkańcy WAS wybieraliśmy. Po to byśmy mogli się sami przekonać o tym w jakim poważaniu nas macie. To co nam zaproponowano , ba i jeszcze hucznie nazywane jest to konsultacjami to czysta kpina z demokracji i żywych ludzi, jeszcze żywych.
  Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Może jako mieszkańcy powinniśmy przyjść na następną Sesję wytupać i wybuczeć WAS, zakrzyknąć zdrada i hańba.
  W naszym Sejmie tak robią, to czemu w Kozach miałoby być po cichu.
  Rodzi się takie oto pytanie, CZY MY JESTEŚMY JESZCZE WSPÓLNOTĄ, czy tylko śmieciami z którymi nie trzeba się liczyć.

  • gnida dworska

   Pracownia CKO KOZIAŃSKA, zapewne śmieciem nie jest.Co innego taki pasożyt w stanie embrionalnym jak gnida dworska.
   Boję się tylko o jedno ,by choroba która powstała w referacie odpadkowym / prawie 120 000 zł. rocznie/, nie rozprzestrzeniła się na pozostałe referaty gminy.Nie mówiąc już o szpicy gminnej.
   Boję się nawet wymienić to , o czym snadnie pomyślałem.
   My, jeszcze żywi czekamy na nowego ojca zadżumionych ?.

  • Omnibus

   Wybacz, ale może Tobie taka kultura jak na Wiejskiej pasuje, mi jak najbardziej NIE.Nie chce takiej samej w Kozach. Co tu dużo pisać i się mądrzyć. Wójt zagrał taktycznie, obniżył podatki przed wyborami, po to by zaraz po dwukrotnie je podnieść. Teraz radni nic nie zrobią. Jeżeli nie podniosą stawki, deficyt będzie rosnąć.

   • Sid

    Dlaczego żeby zmniejszyć deficyt zakładasz od razu konieczność podniesienia stawek. Są inne możliwości. Na początek racjonalizacja segregacji. ZGO uzależnia cenę odpady od rodzaju segregacji odpadów.
    My w tym temacie dokonaliśmy regresu. Makulatura, plastyk, szkło wszystko do jednego wora traktowane jako odpady suche zmieszane. Cena za tonę takich odpadów wielokrotnie wyższa.
    Radni dużo mogą zrobić. Na początek nie uchwalić podwyżek. To ich prawo. Niech dadzą sobie czas na świadome podjęcie decyzji.
    Omnibus- login zobowiązuje…..

   • PRACOWNIA CKO KOZIANSKA

    Bardzo cieszy nas Twoja spostrzegawczość, cieszymy się że zauważyłeś że ryba psuje się od głowy.