FAKTY I MITY – Wybory 2014

Może Ci się również spodoba

 • powsinoga

  No cóż, tego w Koziańskich Wiadomościach nie drukowali, a szkoda, może co niektórzy kandydaci na radnych CPZ doznaliby oświecenia zanim wpakowali się w zaciemniony świat serwowany im przez bezpartyjny KWW CPZ?

  • gnida dworska

   Im za całe oświecenie wystarcza jaśnie oświecony przywódca.Nieskażone żadna myślą czółka zaprezentowali już na swojej rodzinnej fotografii.Oni sa tak bezpartyjni,jak ten ich bezpartyjny gminny kasjer,co to i bogu świeczkę i diabłu ogarek.Ciekawy musiał być ten gminny sejf.Chyba jakaś nieopatentowana konstrukcja z drzwiami po przeciwnych stronach,że potrafiło z nich wywiać nawet 19 milionów powyżej zawartości.Cudotwórca jakiś niespotykany go stworzył.Ma chłop fart do pieniędzy.Perła nie kasjer gminny.Najważniejsze,że radny Bednarz startuje,on już wie jak przypilnować gminną kasę.Jako przewodniczący komisji rewizyjnej trzymał rękę na pulsie i nadal ją trzyma.A co najważniejsze nie popuszcza.Tak trzymać,widocznie przywykł do przeciągu.Nawet nie czuje jak pieniądze z gminnej kasy wywiewa.
   W Koziańskich Wiadomościach ukaże się zadowolony triumwirat gminny z uśmiechem od ucha do ucha pod tekstem o dobrze przepracowanej kadencji.Już aparat propagandowy nad najważniejszym numerem życia pod wodzą primabaleriny pałacowo-dziennikarskiej nad tym pracuje.Będzie prima sort.Żadnych uchybień i potknięć.Nie po to zainwestowaliśmy tyle tysięcy w ten dziennikarski ansamblaż, żeby doczekać się ich blamażu /zbieżność słów nieprzypadkowa/. Jest zlecenie , będzie robota propagandowa wykonana.Sam nie mogę się doczekać na ten numer.Ciekawe, czy przejdą samych siebie, czy nie ?.

   • kropka

    oby przeszli, i nie wrócili…

 • BALBINA

  No i pięknie się pali pod kotłem, to musi boleć, proponowałabym zastanowić się, a wręcz urządzić głosowanie na jakim koniu wjedzie Pan Fiałkowski w ostatni piątek przed wyborami na rynek w Kozach, na mikołaja przecież za wcześnie, ja proponowałabym pożyczyć koguta od Twardowskiego, kogut to przecież nie byle co, pewnie spodobałby się Ornitologom Kozianskim.

  • Kandyd-volterowski prostaczek

   A,zjadą koguty do Kóz, zjadą.Na wystawę 15-16.11.2014.Jako inwentarz drobny ozdobny.
   Proszę nie docinać ornitologom, bo jak pisał poeta :”Korzystajcie z doświadczeń ornitologów.Żeby pisarze mogli rozwinąć skrzydła, muszą mieć swobodę korzystania z piór”.

 • JAnek

  Faktycznie, kogut to ptak, tylko taki przyziemny jakiś, nielot, jak nasz wójt Fiałkowski.

  • Arek

   Jak to nielot, przecież na księżyc doleciał, a pióra w ogonie jakie piękne ma, no może nie pawie, i grzebień jak stroszy na głowie, zapieje i skończy w rosole.

 • Dreptak

  Idąc przez park, patrzę jak na słupach rozciągają siatkę.Zrazu pomyślałem, że to na wystawę drobnego inwentarza może i jakie pawie przywiozą.Zapytałem, rozciągającego,a on mówi ,ze będą kopać nowe alejki i ławki instalować.Wyobraźnia zaczęła pracować.Może będą szukać jakiegoś zakopanego skarbu po baronach,bo przecież kasa gminna na głębokim minusie, niczym Rów Mariański.Z drugiej strony jaki skarb, jak tu stacjonowała jakiś czas armia zwycięska.Opowiadał mi jeden repatriant spod Mołodeczna,że jak we wrześniu 1939 roku weszła na te tereny Armia Czerwona, to on widział w swoim majątku rodzinnym jako dziecko, jak czołgami wyrwali z 200 różnych drzew/ od dębów po jabłonie/, bo ktoś im powiedział o zakopanych skrzyniach.Znależli wszystko.Dlatego jak miał okazję to w 1945 r rwał do Polski/choćby okrojonej/ w podskokach w jednej koszulinie bez kołnierza.Dlatego o żadnym zakopanym skarbie tutaj nie ma co marzyć.Prawdopodobnie chodzi o to ,że te ławki nie są zbyt wygodne do konsumpcji Mamrota.Nie to co, ta ławeczka z Rancza.No więc jest i nadzieja,że i jakiś lokalik w obrębie enklawy pałacowej z wyszynkiem się pojawi.Zapewne już nie za tej prohibicyjnej kadencji.Warto brać przykład choćby i ze Słowaków i Czechów u których nawet w ich muzeach narodowych można wypić piwo,nie mówiąc o zespołach parkowych.U nas zamiast uczyć kultury picia to się wszystkiego zakazuje,bo to najłatwiej.Kultura to jest tylko na plakatach i banerach.To powinno nam wystarczyć,no i jeszcze hasło „my kulturnyj narod”. Tyle,że 50 lat za Europą.
  Odbiegłem od tematu,ale co tu można jeszcze dodać,na tym tle przedstawionych faktów.Ręce opadają i nie tylko one !

  • Zofia R

   Niech nie robi nikt nic, przecież każdy w Kozach ma swój własny ogródek to gdzie usiąść ma.
   tak tak, przecież tylko dla pijaków robią.
   czy to wina wójta, że ludzie siedzą w domu tylko ? a pijaki łażą po wsi.
   może właśnie czas, żeby w centrum coś się zaczęło dziać ? nie tylko disco polo na stadionie.

 • Krzyś

  Jasno dają do zrozumienia,że nic się nie zmieni w ich działaniu „dalej czas pozytywnych zmian” czyli wzrost zadłużenia,mity o sukcesach, ignorowanie wyborców szczególnie po WYBORACH,
  chce się zaśpiewać ALE TO JUŻ BYŁO I NIE WRÓCI WIĘCEJ””
  To hymn obecnej chwili, która może decydować o naszej przyszłości.

 • Sasza

  Bardzo sugestywny jest baner przy starej Karczmie w M. Kozach. Wjeżdżając do naszej krainy mlekiem i miodem płynącej wita nas twarz kandydata Fiałkowskiego, żegna nas reklama firmy rehabilitacyjnej…
  @Balbina. Kogut to ptak domowy poza naszymi zainteresowaniami ornitologicznymi, ale już sroka to wbrew pozorom bardzo interesujący ptak…

  • kropka

   taka sroka złodziejka? w tym przypadku dokonań poprzednika?

  • ALICJA

   Sasza, Twój cytat z opinii Komitetu wójta Fiałkowskiego zamieszczony na forum wypisz, wymaluj nadaje się do przerobienia na nowego odwróconego kota. Balbina pisze o kogucie, ja zaproponowałabym wójtowi wpłyniecie na nasz rynek na dziurawej łodzi wypełnionej w połowie wodą, wodą którą wylewali na Kozy ze stron Koziańskich Wiadomości. Dziurawa, tonąca łódź byłaby zaś symbolem gospodarności naszego włodarza.

   • Sasza

    Niestety odwrócony kot wysiadł przy trzecim akapicie tejże opinii, cyt „Dla lokalnych spraw nie szczędzi prywatnego czasu. Jest nie tylko dobrym
    słuchaczem, ale również dobrym mówcą. Ważne decyzje dotyczące Gminy
    podejmuje po społecznych konsultacjach z mieszkańcami”. (!)
    Próby reanimacji zawiodły, zdechł przy cyt. „Podstawą wszelkich działań Pana Wójta są najwyższe normy i wartości moralne” (!)
    Proponuję zamianę wody, wylewaną przez nich na Kozy, na inny płyn, którego dzięki jego „zrealizowanym obietnicom”, mamy w nadmiarze w naszych gminnych rowach i potokach…

 • gnida dworska

  Proszę zapoznać się z epistołą na stronie CPZ, Komitetu Wspierającego KWW Czas Pozytywnych Zmian.W komitecie takie tuzy gminnej rzeczywistości :Stanisław Cieślik i Maria Hałat Szafran to szpica komitetu.Członkowie :Mateusz Cieślik,Andrzej Dyszlewski,Agata Fiałkowska, Krzysztof Mirek,Andrzej Nycz,Ewa Piskorek,Władysław Waluś,Helena Wolińska,Józef Woliński.

  To co pisze wójt, to z tym co oni napisali to jest małe miki.To jest tak zakłamany tekst,z taką czołobitnością napisany,że za taki bełkot to nawet wstydzili by się w Korei Północnej i na Kubie.
  Jak mogli się po tym podpisać ludzie z dyplomami ?.Czy są tak zaślepieni w tym swoim tworzeniu dynastii pierwszej koziańskiej,że im bielmo zakrywa oczy.

  Ten stek kłamstw i pochlebstw nie przystoi nawet szewcowi,nic nie ujmując tej zasłużonej profesji.To jest czystej wody szalbierstwo i szarlataneria.Ta obłuda,która bije z każdego zdania to jest coś niepojętego.Proszę go przeczytać to zrozumiecie sami.Oni się nad tym nawet nie zastanawiali sami co napisali.Jak można pisać ,że gmina może być ;” o największej liczbie mieszkańców i najpiękniejszą ze względu na panujący tu ład i porządek”. Skąd im to przyszło do tych łbów.Jak się coś pisze to należy to sprawdzić.Czy tym ludziom już rozum całkiem pomieszało? . Lekarza,lekarza,ale całkiem innej specjalności niż ci podpisujący się.

  • kandyd-volterowski prostaczek

   Podobno to pisał Stanisław Anioł z „Alternatywy 4”. Z taka samą werwa i swadą to napisane.Tyle,że pisał to z zaświatów na święto Halloween.

 • Romek

  CPZ stawia na kulturę i to widać.Według danych prezentowanych na stronach urzędu aż 79 % zaangażowane są wydatki na administrację tj.2.890.192 zł przy planowanych 3.881.779,69 zł
  następnie na promocję bo aż 75%.
  Na kulturę/ chodzi tylko o dotacje dla tych instytucji / w 2010 roku wydano:
  -biblioteka 297.000 zł
  -dom kultury 476.000zł
  a w 2014 roku to tylko część roku w nowej lokalizacji pałacowej:
  -biblioteka 485.000 zł
  -dom kultury 1.021.200 zł
  czyli dla biblioteki wzrost o ponad 63 %
  domu kultury TYLKO o 114,54 %

 • Krzyś

  W komitecie brakuje tylko kota , psa z rodziny Fiałkowskich i Wolińskich może oni pisali teksty promując symbiozę rodzinną.

  • JAnek

   Nie może to być, a może nasz wójt planuje wjechać na nasze targowisko wierzchem na kocie i dlatego nie załapał się biedak do komitetu.

 • gnida dworska

  Nie dość cytata na dziś ,takie perły to muszą się tutaj znaleźć :”Jest otwarty na współpracę, z mieszkańcami .Dla lokalnych spraw nie szczędzi prywatnego czasu…Jest nie tylko dobrym słuchaczem,ale również dobrym mówcą….Pan Krzysztof Fiałkowski cieszy się zaufaniem społeczności,jest komunikatywny,dyspozycyjny i operatywny…..jest człowiekiem o wysokiej kulturze osobistej,szanuje drugiego człowieka……” cytata z Komitetu Wspierającego KWW K.Fiałkowskiego.Lepsze kąski ze strony komitetu można poczytać na ich stronie.

  Nieładnie tak zrzynać? : cytuję scenę z „Misia” filmu St.Barei :
  „Czasem,aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu Tęcza.Ciągle pracuje!. Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni,niektórzy wtykają mu szpilki.To nie ludzie – to wilki”. Łubu dubu,łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu,niech żyje nam.To mówiłem ja, Jarząbek Wacław trener II klasy.

  Życie w Kozach przerosło kabaret.Za friko.

  Ktoś się naczytał na starość żywotów świętych i dał upust swojej radości.Aleć to zawsze większa radość z jednego nawróconego niż……………

 • gnida dworska

  Kampania rozkręca się na całego, a tu ostatnio widzę ,że czołowa postać CPZ radny Bednarz /jako szef komisji rewizyjnej miał dbać o gminną kasę/, tak dbał,że biedaczek okulał.Czyżby jakaś przestroga,że przy takiej funkcji to można złapać kontuzję ?.Chyba nie, po prostu nocne roznoszenie ulotek spowodowało taką niedyspozycję.Róbcie to w dzień, nie wstydcie się tej swojej marnej reputacji.Nawet banery wieszacie po zmroku.

  Wiewiórki parkowe doniosły,że program pisał ten piarowski ansambl kęcki.Byłem tego pewien.Czuć w tym było tę małopolską butę, krakuskiej podległości. Stawiam każdemu „jasia dreptaka” za informację kto napisał tę etiudę „Owacja na cześć” umiłowanego przywódcy,na stronie CZP Komitetu Wspierającego.Dobrze by wiedzieć,kto ma poglądy w tej naszej umęczonej pospolitej rzeczy wiejskiej rodem z ciemnogrodu.Niestety,parkowe wiewiórki tego nie wiedzą.Dziwię się tylko umiłowanemu przywódcy,że taką durnotę o sobie akceptował.Prawdopodobnie z tej samej lepszej gliny.Tym razem to chyba święci,ten garnek peanów przywódcy ulepili.Tacy święci jak i ten ich garnek z tymi laudacjami ku czci półboga gminnego.

  • Sid

   No jak to, podpisali się. Sama koziańska śmietanka: dochtorowie, nauczyciele, były naczelnik, zamiast Pana biznesmeni, tylko plebana brak…
   Nieważne kto stworzył ten poemat na cześć umiłowanego władcy, ważne kto się podpisał…

   • gnida dworska

    Ci od przysięgi Hipokratesa powinni sami poszukać sobie lekarza o odpowiedniej specjalności,skoro nie działa zasada „lekarzu ulecz się sam”. Dobrze,że chociaż Hipokrates umarł 2400 lat temu i nie musi tego oglądać.
    Niestety, śmietanka ma przydatność do spożycia,a ta wydaje mi się mocno przeterminowana.Nawet jak na ten sezon wyborczy.

 • gruppenführerwolf

  Postawię przewrotne pytanie
  „czy obecny wójcina faktycznie chce wygrać te wybory.
  Co raz bardziej skłaniam się do stwierdzenia,że NIE !!!
  Z takimi hasłami wyborczymi i bez realnego programu idzie się do wyborów z założeniem,
  że Kozianie to barany bezmyślne ,nie umiejące się rządzić .
  Chwalenie się dokonaniami zaplanowanymi przez poprzednika jest na krótką metę.
  Szuflady puste ,brak kasy na wkład własny .
  Taka wygrana musi się skończyć w połowie kadencji dwojako
  – komisarz
  – referendum odwołujące czyli taczki.
  Nie kandydować wstyd ,lepiej przegrać.

 • Krzyś

  Hasło „dalej pozytywnie ” świadczy o bufonadzie, zadufaniu, braku min.samokrytycyzmu, oderwaniu od otaczającej rzeczywistości i mniemaniu ,że głupi naród to dalej kupi.
  Nie wspomniał,że zadłużyli GMINĘ na ponad 19 milionów zł. / fundując sobie ekskluzywne pałace/.
  BUFONADA, KŁAMSTWA i ILUZJA ,ŚMIECH I TRAGIKOMEDIA MOŻE TO WPŁYW TEATRU LALEK Z ŻYLINY ??????

  Bo u nas można znaleźć wielu pajaców i nie trzeba szukać daleko.

  • gnida dworska

   Wystarczy otworzyć stronę Komitetu Wspierającego KWW CPZ.Szukajcie, a będzie wam dane.
   Proszę mi nie obrażać lalek z Żyliny.Mamy dość swoich.Pinokio na Pinokiu i Pinokiem pogania.Ciekawe,czy tym naszym też już wydłużyły się te nosy od tych kłamstw ?.

 • gnida dworska

  Powstały konkurencyjne Moje Kozy.pl, oczywiście bez możliwości polemik.Dlatego tutaj apeluje do wojta „Co nagle to po diable”. Weź się pan za ten hecny zespół redachtorów :Kusak,Łukaszuk,Nikiel, nie wiem akurat ,która to persona kręciła lub zamieszczała.Niech sprawdzą daty i szczegóły a potem coś zamieszczają.Bo ” jeden to się też tak śpieszyl,że ślepych narobił” –jak to we wsi mówią.Kiedy to były te dożynki wojewódzkie z przytupem .Niech te obce farmazony coś posprawdzają,a potem piszą.Jak to mówi poeta „Pomyśl,zanim pomyślisz”.

  Rada starego wyjadacza : jak się udziela wywiadu to proszę patrzeć prosto w kamerę,nie śpieszyć się z mówieniem, zamyślać się nad każdym zdaniem, to zainteresuje się tym słuchającego.Nie tak odwalać recytację.To nie przystoi tak wykształconej personie.Bardziej przepytywanemu uczniakowi.Oczywiście,ja wiem ,że pan jest dobry mówca,ale w dobrego słuchacza to już szczerze powątpiewam.Znów portal powstały dla głuchoniemych.Tyle by ich w Kozach było ?. Jakaś kaleka ta gmina ?.

  • powsinoga

   Trochę opóźnieni z tą stroną. Rozczarowali mnie. Ponad dwa tygodnie od powstania LepszeKozy?!

   • gnida dworska

    W formie Koziańskich Wiadomości wyszła gminna propagandówka GMINA PRZYJAZNE MIEJSCE KADENCJA 2010-2014.Przerosła list poparcia Komitetu Wspierającego.Zdjęcie imperatora w kolorze.Bez aureoli.Niesuszonych liści laurowych nie dowieźli.Tyle tysięcy biorą za tę robotę paradziennikarską i tak ją spartolić .Wódz nie ma nic na skroniach.Może dowiozą w drugiej kadencji,oby i to i to się nie udało.Wykazane środki na inwestycje co rok rosną i w tym roku doszly do 9 mln.Może by jakąś wzmianeczkę półgębkiem o zadłużeniu.Przednia jest fotografia gminy z lotu ptaka,część kamieniołomu i kilkanaście hektarów obok.Nie dziwie sie tym obcoplemieńcom ,że tak postrzegają gminę, ale za tę kasę mogli się lepiej postarać. Coś dziennikarko pleno titulo K.Kusak mało się staracie.Redakcja do bani.Szerzej jak obejrzę od deski do deski.

    • powsinoga

     To wypada się cieszyć, że to arcydzieło do mnie jeszcze nie dotarło. Dzięki za ostrzeżenie. Powezmę odpowiednie środki bezpeczeństwa przed czytaniem.
     A może cokolwiek przerosnąć opinię Komitetu CPZ?!

     • gnida dworska

      Normalny człowiek pełniący jakąkolwiek wybieralną funkcję, zdający sprawozdanie napisałby również o potknięciach,błędach,czy rzeczach ,które pomimo usilnych starań nie wyszły.Również o zobowiązaniach,które zaciągnięto bo np.była taka potrzeba.Trzeba to umieć oczywiście uzasadnić.Piszę i podkreślam normalny.
      Tu nie ma o tym ani słowa,wszystko cacy udokumentowane ślicznymi gębkami zadowolonych radnych i wójta.Wszystkie panegiryki pomieszczone na 24 stronach w kredzie i kolorze.Wszystko zgodnie z przewidywaniami z marca 2014,gdy kęcki team propagandowy został zatrudniany.Wykonuje propagandową robotę z całym oddaniem za srebrniki,które na to zostały przeznaczone z naszych podatków.Doszła jeszcze strona Moje Kozy. pl. Też obsługiwana przez ten obcoplemienny hecny zastęp.To musi nas kosztować miesięcznie z 15 tysięcy złotych.Tej hydrze musimy w końcu urwać głowę i powiedzieć dość.Dość wydawaniu tak bezrozumnie, gminnym pieniądzom przez tak nieodpowiedzialną wladzę.
      Przy czytaniu zalecam glicerynę pod język.
      Liczę,że Krzyś przenicuje te tabelki dogłębnie i ujawni te niedorzeczności tam zamieszczone.

     • Sid

      Do czasu przenicowania przez Krzysia tabel, podrzucę dane z uchwał budżetowych. Plan pierwotny w rozdziale PROMOCJA jednostki samorządowej w 2010 roku 9 tysięcy zł, w 2014 roku 53 tysiące zł (!) Dla niewtajemniczonych: w wyborczym 2010r wójtem był Kućka, w 2014r Fiałkowski…

     • karmel

      to mamy odpowiedź dlaczego Kućka przegrał. za mało zaangażował gminnych funduszy w promocje i pijarowców! jakby tak jeszcze podciągnął w 2010 roku zadłużenie gminy do 20 milionów to reelekcje miałby pewną!

     • gnida dworska

      Wymieniłem Krzysia jako gminnego tabelkoznawcę, a Ciebie pominąłem.Przepraszam.Tak to jest, jak człowiek jest tak jednostronnie zapatrzony w niebotyczne sukcesy szachinszacha koziańskiego.Tą drogą zwracam honor.Nicujcie obydwaj z pożytkiem.

     • Sid

      gnido dworska. Ależ ja absolutnie się nie czuję pominięty. Krzyś jest the BEST jeśli chodzi o detektywistyczne zacięcie w branży tabelarycznej i nie tylko zresztą w tej 😉 Ja tym razem pasuje – gminny biuletyn (chyba po tej Waszej kryptoreklamie) poszedł w teren (sąsiedzki) i pewnie nie szybko wróci, ale czytając Wasze komentarze chyba nic nie straciłem…

    • CZAS-POPROSTU-ZREZYGNOWAĆ

     A ja uważam, że należy im podziękować za taką rozległą promocje zasług P. Kućki. W końcy 90% gazetki to projekty poprzednika.

     Może nieświadomie, ale jakże szlachetnie i z rozmachem!!!! :))))

     • Kandyd-volterowski prostaczek

      Może i szlachetnie i z rozmachem,ale nigdzie nie znalazłem nawet cienia wzmianki o ” jego poprzedniku”. Podobno jest cenzura i szlaban na używanie tych słów.Przypomina to lata osiemdziesiąte, gdy w prasie był zakaz używania słów Lecha Wałęsy.Wówczas to Jacek Fedorowicz narysował portret Wałęsy i podpisał go „Portret nieznanego mężczyzny z wąsem „/II połowa XX wieku/. Szanowny zespole propagandowy kęckiej proweniencji, jesteście prekursorami koziańskiej cenzury.Pan Mirosław Łukaszuk,który redakcję tę firmuje jest jej twarzą.Proponuję jeszcze w Kozach znaleźć miejsce na ulicę Mysią i jesteśmy galantni w temacie cenzury w bielskim powiecie.Tak trzymać , ale tym razem radziłbym jednak trochę tego zadęcia popuścić w spodnie panie peanisto Łukaszuk.Nie chcę takiej propagandy szanowny zespole redakcyjny,bo ta anormalna propaganda tworzona jest również z moich podatków.

     • stach

      Przeglądając tak hojnie i w tak duży nakładzie rozdawane podsumowanie kadencji Fiołka mimo, że jestem odporny na wszelkie oszustwa, szwindle oraz inne świństwa wykonywane przez podłych „małych” człowieczków, doszedłem do wniosku, że tych bzdur nie można czytać. Przecież trzeba być BARDZO CHORYM, ażeby takie bzdury wypisywać i autoryzować, a co najbardziej przykre, że za to wszystko płacimy my wszyscy z naszych podatków. Takie przypadki w praworządnym państwie nie powinny mieć miejsca. A jeśli chodzi mnie, to niestety pomyliłem się co do mojej odporności – a może jestem normalny jak każdy z nas.

 • Krzyś

  Na cześć wójta w Kozach wystartował GROBONET, bez cennika czyli bezcenny, wójcina zasuwa w czarnym garniturze /poprzednio w czarnym golfie/, tytuł strony moje Kozy świadczy o egoiźmie i jednostronnym spojrzeniu na kozian, ma zadatki na dyktatorskie nie szczere /brak kontaktu wzrokowego ze stroną -obiektywu/ jedynie słuszne zachowanie i wypowiadanie się w przedmiocie sprawy.
  /Nawyk nauczyciela w stosunku do uczniów przeniesiony na mieszkańców traktowanych jak dopiero co oderwanych od piaskownicy- może po to te liczne mini i largo place zabaw z piaskownicami w tle???/

  • elpj

   Ja już znalazłem byki w Grobonecie – nawet nie umią przeczytać nazwiska na grobowcu E/12/16 – parafialny.

 • powsinoga

  @Sasza. Uprzejmie donoszę, że „defekt” banerowy został usunięty. Kandydat Fiałkowski już nie tylko wita przejeżdżających przy Starej Karczmie w M.K. ale i żegna.
  Widocznie rehabilitacja pomogła.

  • Sasza

   Dzięki, popatrz powsinogo jakie to cuda zdziałać może odpowiednia rehabilitacja. Człowiek zyskuję drugą twarz…

 • Sasza

  W nawiązaniu do danych Sid-a taka moja alternatywa do gminnego biuletynu. Posłużę się wydatkami zrealizowanymi w latach przedwyborczych, wykazanych w sprawozdaniach za 2009r-(E.Kućka) i 2013r-(K. Fiałkowski). Na początek rozdział Urząd Gminy:
  1. Wydatki ogółem UG w 2009r – 2 822 795 zł, w 2013r – 3 669 856 zł,
  2. Wynagrodzenia prac. w 2009r – 1 866 700 zł, w 2013r – 2 388 165 zł,
  3. Wynagrodz. bezosob. w 2009r – 4 270 zł, w 2013r – 47 123 zł.

  W porównaniu do 2009r wydatki na utrzymanie tylko Urzędu Gminy wzrosły o ok. 900 tyś. w tym na wynagrodzenia pracownicze o ponad 500 tysięcy ! Na uwagę zasługuje również poz. wynagrodzenia bezosobowe to m.in, umowy zlecenia, które wzrosły 10-krotnie!!!

  • stach

   Te cztery lata, to faktycznie Czas Pozytywnych Zmian dla pracowników Gminy Kozy a głównie dla desantu z Kęt. Słowem jaja jak berety.

   • Kandyd-volterowski prostaczek

    Ostatnio tyle tekstów przy których można było do syta się pośmiać,to jeszcze na dokładkę poczytałem sobie „Myśli ” Jarosława HASZKA.Pisał i publikował je 100 lat temu,ale do dziś nic nie straciły na świeżości.Oceńcie sami !Czy czegoś nie przypominają ?. Nie będę rechotał sam!.

    „Nie każdy może być mądry.Ci głupcy muszą stanowić wyjątek, bo gdyby każdy był mądry, to na świecie byłoby tyle mądrości, że z tego wszystkiego co drugi człowiek kompletnie by zgłupiał „.
    ” Bardzo lubię, gdy tak ludzie idiocieją do kwadratu”
    ” Uznałem, że najlepiej będzie nie chwalić nikogo prócz siebie. Bo gdybym chwalił wszystkich, o których piszę, zginąłbym zupełnie w tym tłumie chwalonych”.
    ” I ja należę do grona mych wielbicieli !”.
    „Był tak wspaniale ograniczony,tak cudownie głupi,tak przecudnie tępy, że jego życie było jedną bajką”.
    „Chwała poselska przeminie, mandat zniknie, ale pieniądze zostają”
    „Rób co chcesz,ale mów o sobie zawsze tylko jak najlepiej”
    „Nie wstydźmy się przyznawać publicznie do swych zalet”.

    Są jeszcze ludzie co starają się tak postępować i czerpią z tego całymi garściami.Jarosław Haszek to widział, i wyśmiewał w swojej twórczości ; nie dożył nawet 40 lat.

    • stach

     Pasuje jak ulał do jaśnie panującego – ” UZNAŁEM, ŻE NAJLEPIEJ BĘDZIE NIE CHWALIĆ NIKOGO PRÓCZ SIEBIE. BO GDYBYM CHWALIŁ WSZYSTKICH, O KTÓRYCH PISZĘ, ZGINĄŁBYM ZUPEŁNIE W TYM TŁUMIE CHWALONYCH.”

     • CZAS-POPROSTU-ZREZYGNOWAĆ

      To zupełnie jak na plakatach z radnymi 🙂 Zginął był z łokci Swoich w odchłań popchnięty…To kara za kopiowanie konkurencji:)

 • Sasza

  @gnida dworska. Ten tekst ma autora i pięcioletni staż na stronach gminnych „…jako człowiek pełen cnót; dobry, szlachetny, uczciwy, wrażliwy na potrzeby innych ludzi, zaangażowany w rozwój gminy na wielu płaszczyznach życia społecznego (…) Dzięki swej ogromnej aktywności, zdolnościom organizatorskim i umiejętnościom zjednywania sobie ludzi skupił wokół siebie wiele osób, które tak jak on, dla dobra koziańskiej społeczności poświęcały swój czas i pracę…”
  Styl wypisz, wymaluj opinii wspierającej pewien koziański komitet wyborczy…

  • zwycięzca

   Charakterystyka honorowego obywatela Kóz, Józefa Wolińskiego, w wykonaniu M. Olmy z 2009 roku.

   http://kozy.vot.pl/aktualnosci/2009/09/17/

   • Kandyd-volterowski prostaczek

    Jestem przekonany,że laudacyjny list poparcia nie była pisany przez jedną osobę, dlatego ,że piszący taki tekst nie byłby w stanie stukać w klawiaturę dusząc się od śmiechu i boki zrywając.Idzie mi siódmy krzyżyk,ale obracając się przez te kilkadziesiąt lat wśród różnych gremiów takiej durnoty w życiu nie widziałem.Takiego wazeliniarstwa w jednej zawrzeć epistole to jest niepojęta rzecz.Osoba która to wymyśliła powinna szukać pracy w każdej firmie smarowniczej, przyjmą ją z otwartymi rękoma.To jest dobry przykład dla młodzieży gimnazjalnej,licealnej : chcesz do czegoś dojść : smaruj ile wlezie.Efekty same przyjdą.Brr,brrr…
    Czy warte jest dla władzy popełniać każde świństwo?.Ja z doświadczenia życiowego wiem ,że nie.Przypięcie komuś łatki,że takie adoracje tworzy ,długo się za nim będzie ciągło. Na pewno nie z pożytkiem dla niego.
    Oklaski dla zwycięzcy !!!

    • mieszkaniec

     Są osoby, które zrobiły dużo więcej dla Kóz niż Woliński, a przez swoją skromność nie zostały odznaczone żadnym orderem. Czy ten Pan robił to za darmo? Nie, on wykonywał jedynie swoje obowiązki. Gdyby jeszcze był nad wyraz życzliwy to można byłoby to jakoś zrozumieć. Nawet nie pochodzi z Kóz.

     • Jan

      Zostaje jeszcze sprawa okoliczności powołania na pełnione funkcje.

     • karmel

      cyt. „został skierowany do pracy w Kozach”, wpierw nauczyciel, potem dyrektor szkoły następnie naczelnik gminy. dziwna zbieżność życiorysów?

      a i skończył jako pedagog……

     • Kandyd-volterowski prostaczek

      No widzisz pan jak to jest.Kozy zaoferowały przyjemne miejsce do życia,to i się marzy o założeniu dynastii rzadzącej.Choćby i wybieralnej, ale zawszeć to jakaś gminna dynastia.Osiągnięcia progenitury rodzinnej podobne, to i o dynastii się zamyśliwa. Jak się ma czas na emeryturze to się snuje te „sny o potędze”, choćby już tylko rodzinnej.Coś ta PRL-owska rzeczywistość straszna była, że trzeba było tak społecznie tylko pracować.Pensji nie płacili ?. Dopiero za wolnej Polski można laudacje pisać i honory otrzymywać ?. No ,niestety w tamtym ustroju to tylko robotnik był panem.Taki kierownik choćby i szkoły to przymierał głodem, nie mówiąc już o naczelniku gminy,czy potem o wójcie.Takie to ułomne czasy były ?.

 • gnida dworska

  Sensacja, rewelacja !. Dziś na portalach piszą, że hakerzy czyszczą gminne konta.Gmina Rząśnia w Łódzkiem stracił pół miliona, a gmina Gidle w Radomskiem 300 tyś, zł.Może nam też jacyś hakerzy podprowadzili 19 dużych baniek.Skarbnik do roboty, szukać, kasy, albo hakerów.

  • powsinoga

   Z pustego to ponoć i Salomon nie naleje. Gminna kasa bezpieczna, co było do wyczyszczenia z czyścili już etatowi gminni hakerzy, oczywiście kierując się wyłącznie dobrem mieszkańców.

 • CZAS-POPROSTU-ZREZYGNOWAĆ

  Polecam lekturę na FB MojeKozy – Słoma z butów i chamstwo

  https://www.facebook.com/pages/Moje-Kozy/787428491322969

  • karmel

   to jest strategia uciszania, na szczęście nie działa na ludzi nie powiązanych etatowo z zastraszającym….

   • Krzyś

    Zamordyzm i straszenie innych to jego prawdziwa twarz ./ Faktycznie szukania na każdego coś – przykład i facebooka /. Nawet uśmiecha się przez zęby.
    Analitycy wizerunku, wyuczonych wypowiedzi , specyficznych zachowań od razu
    zauważają dwoistość postaci i gry manipulacyjnej na odbiorcy.
    Popatrzcie na ten filmik, hasło dalej pozytywnie – zero porażek tylko same sukcesy.
    Wójcino nadmiar słodyczy jest gorzki i można spoko WYMIOTOWAĆ.

    • gnida dworska

     Kiedyś to się nawet mówiło,że pojechał przez Ząbkowice do Rygi./zbieżność przypadkowa/.

  • gnida dworska

   Łaskawca,za nasze pieniądze ,które mu wypłacamy za tę jego wątpliwa działalność publicystyczną, łaskawie sprawdzi, czy pogłoski o zadłużeniu gminy są prawdziwe ?. Puknij się w tę pustą dynię co została po święcie Halloween.Wartość pańskiej opinni, jej czołobitność i całkowite podporządkowanie władzy wystarczająco mogliśmy poznać.Żyjesz pan panie redaktorze „Moich Kóz ” w wirtualnym świecie iluzji i półprawd, które są kłamstwem.Zejdź pan na ziemię i zedrzyj łuski z oczu.To będzie trudniej , bo te łuski na oczach są z banknotów.Sprawdzi i napisze jakieś uwagi po wyborach.Jak to mówił Lech Wałęsa :”Durnia mamy za prezydenta „. Wypadało by dodać : i nie tylko,nie tylko.

 • powsinoga

  czego oczekujecie od człowieka, który za powód do dumy uważa cyt. „przeniesienie oddziałów przedszkolnych do pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 1”??!!! Toż to za niedługo przyjdzie nam się cieszyć, że dopłacamy starostwu za transport publiczny i policji za patrole we wsi.

  • Sid

   aaa to może dopłacą GDDKiA i w końcu pochwalą się chodnikiem wzdłuż Bielskiej, czy to dopiero mają w planach w następnej czterolatce, jak już wszyscy zapomną, że to inwestycja, z czasów E. Kućki?

 • Krzyś

  Kłamstwo oczywiste Fiałkowskiego to tu cytat w co drugim zdaniu ” pozyskaliśmy środki” ale zapomniał dodać,że w większości są to środki zwrotne czyli kredyty, pożyczki i zobowiązanie z tytułu obligacji / to też swoisty kredyt z długim okresem wykupu i wypłatą odsetek /.

  I tak Fiałkowski na tym polu pozyskał ze swoją ekipą dług do kwoty 18.688.892 zł stan na

  30.06.2014 r bo za 3 kwartał brak publikacji bo po co? plus ostatnio podjęta uchwała o dodatkowym kredyciku w wysokości 1.000.000zł co daje około 19.688.892 zł/ minus drobne spłaty – nie istotne/.
  Jest to manipulacja nie rzetelnymi informacjami podanymi do wiadomości kozianom./Tzw półprawdy/.
  Mam nadzieję że kozianie swój rozum i oczy mają.

 • Krzyś

  Wykaz pozyskanych środków przez Fiałkowskiego:
  -13.12.2012 r POŻYCZKA 106.245 ZŁ
  -31.12.2012 r. KREDYT 4.900.000 ZŁ
  -29.11.2013 r. POŻYCZKA 175.590 ZŁ
  -15.12.2013 r. POŻYCZKA 232.330 ZŁ
  -31.12.2013 r.OBLIGACJE 7.800.000 ZŁ
  – 23.10.2014 r.KREDYT 1.000.000 ZŁ
  ——————————————————-
  RAZEM 14.214.165 ZŁ

  Oto faktyczne osiągnięcia wójciny wiem że to historyk ale wypadało by trochę liczyć i ludziom podać fakty a nie karmić ich pół prawdami które zniekształcają stan faktyczny i budują mit gospodarskiego Fiałkowskiego.
  Teraz mieszkańcy mogą się dowiedzieć za co buduje wójcina place, pałace, drogi,To w większości kredyty i pożyczki.
  Na dzisiaj to 14.214.165 zł które zaciągnął -POZYSKAŁ dla dobra KOZIAN.

  • Sid

   plus 510 000 zł , pozyskanych ze SPRZEDAŻY budynku biblioteki przy ul. Krakowskiej. Reasumując wszystkie swoje inwestycje wójt Fiałkowski finansuje z zaciągniętych kredytów i sprzedaży majątku gminnego. Co do tego ostatniego to nie jestem pewien czy poszło na inwestycje czy na promocje medialną kandydata CPZ.

 • Sasza

  A jak nazwiecie osobę, która podpisuje się pod tekstem „…, było przywrócenie społeczności
  Kóz Pałacu Czeczów, który od lat straszył ruiną. Zmodernizowaliśmy i
  wyposażyliśmy go, zdobywając na to fundusze zewnętrzne, nie uszczuplając
  wydatków na inne cele.” Akurat w tym wypadku fundusze z UE na ten projekt dostał w spadku wraz z gotową umową od E. Kućki. A zdanie o nie uszczupleniu wydatków na inne cel nie wspomnę pozostawię bez komentarza…

 • Krzyś

  Inny temat to wzrost środków na wynagrodzenia w urzędzie.
  z 2011 roku płace wraz pochodnymi wynosiły 2.570.937,73 zł
  a 2014 rok. 3.124.819,24 zł to jest o 22% wzrost
  co statystycznie daje co roku wzrost płac o 7 %
  Nawet zakresy czynności niektórych osób w tym Moniki Olmy jest bardzo ciekawy np.lajkowanie na facebooku./ w tym w godzinach pracy – chyba za dodatek specjalny do wynagrodzenia/.

  Przy wynagrodzeniu rocznym około 110.000 zł/ po potrąceniu dochodów męża/ to całkiem dobra intratna praca./Nie licząc uchylonych uchwał rady bo zawierały błędy które nadzoruje sekretarz MO /.
  No tak sprawny urząd, fachowi urzędnicy. I tym podobne ciąg dalszy haseł CPZ.

  • gnida dworska

   Może to jest ta zdolna osóbka od tych chwalb i dytyrambów na cześć, teść ten tego który się też wzruszył, bo sam nie wiedział jakim to zacnym jest człowiekiem i zasłużonym obywatelem dla gminy. Człowiek to nigdy nie wie ile jest wart, dopiero wtedy się dowiaduje jak zdolnej osóbce da się napisać tekst ku czci.I wtedy przychodzi olśnienie, o którym również się nie wiedziało.W gminie prawdopodobnie jest akcja „wszystkie ręce na pokład”, więc to lajkowanie jest w ramach tej akcji.Dodatek specjalny jest zapewne przyznany w ramach osoby do specjalnych poruczeń.Takich osób jest zapewne więcej, bez ordynansów w dzisiejszych czasach ani rusz.

   • cbos

    Sondaż przedwyborczy w UG Kozy:

    99 % poparcia – K. Fiałkowski,
    1% poparcia – E. Kućka to tzw. błąd statystyczny tylko on się nie boi.
    Sam fakt, że urzędnicy tak bardzo nie chcą powrotu E. Kućki powinien być wyznacznikiem dla mieszkańców na kogo głosować.

    • gnida dworska

     Wcale mnie to nie dziwi.W Korei Północnej, poparcie dla wodza stale oscyluje około 145%,więc trochę jeszcze muszą popracować. Koziańskie rządy zaś wiele od tych północnokoreańskich dzisiaj nie odbiegają.Ten jeden procent to chyba musiał zagłosować Fiałkowski na swojego przeciwnika, przecież nie będzie się wygłupiał i na siebie głosował.Mając takie cv jakie wystawił mu Komitet Wspierający szczerze w to wierzę.Szlachetność w tym cv to jest najmniejszym tam zawartym komplementem.Przypadkiem w gminie wszyscy zdrowi, czy czasem jakaś tam laksacja nie wystąpila ?.

 • Kozianin

  Ani Kine ani Kucka ani Fijalkowski nie przylozyli sie do utwardzenia oraz polozenia asfaltu przy ul.Marzen w Malych Kozach, mieszkancy mieszkajacy tam od ponad 30 lat do dzis taplaja sie w blocie na wiosne, kilkukrotnie utwardzali droge na swoj koszt placac za kamien z wlasnej kieszeni.Poczatkowo Gmina bronila sie mowiac ze droga jest prywatna i wszyscy mieszkancy musza sie zrzec drogi, co tez uczynili w roku 2008, za kadencji wojta Kucki ktory byl droge obejzec, niestety tylko obejzec, kiedy do gminy dostarczono pismo o zrzeknieciu sie do wlasnosci drogi na rzecz Gminy, Gmina powiedzala ze niestety nie moga przyjac drogi poniewaz wiaze sie to z wydatkami a oni teraz nie maja pieniedzy. Wiec ja sie pytam na co ida pieniadze z Gminy?? i kto w koncu droge te wyremontuje i polozy asfalt?? Poki co kazdy sie chwali co zrobil a nikt nie mowi czego nie zrobil.
  Zdjecie drogi pobrane z Google Maps

  • ALICJA

   Kozianinie, chwała Bogu że się obudziłeś i znalazłeś w Kozach takie medium w którym możesz się wypowiedzieć,chwała też Bogu że dostrzegasz to że trzeba walczyć o swoje. Gdyby to było na początku kadencji wójta Fiałkowskiego doradziłabym CI zakup namiotu trzyosobowego, wbicie śledzi w asfalt przy gminie i rozpoczęcie strajku okupacyjno- głodowego. Mieszkasz tak jak i ja w koziańskich fawelach, niedostrzeganych przez władzę, gdzie ludziska MUSZĄ jeździć i chodzić po błocie i po dziurach.Pan Fiałkowski wyasfaltował i wybrukował wszystko wokół pałacu po to żeby czasem butów sobie nie utytłać spacerując w około pałacu, nam pozwalając taplać się w gównie. Smaczku całej sprawie dodaje fakt że zrobił to za pieniądze wydeptane przez poprzedniego wójta Pana Kućkę, a na to co robił sam tak nabrał kredytów i obligacji że nasz dług wynosi tak gdzieś 20 milionów i nie wiadomo czy to aby wszystko. Więc nie licz na to że rychło wam drogę poprawią, bo długu w gminie narobili takiego że Twoje wnuki spłacać będą. Nie znaczy to jednak że nic zrobić nie można.
   Najpierw trzeba wyrzucić na zbity pysk nieudaczników marnujących nasze pieniądze, potem można a nawet trzeba pomyśleć o podniesieniu głowy do góry i domagania się swoich słusznych praw. Skoro już się tu pojawiłeś zapraszamy do uczestnictwa i częstszych odwiedzin

   • gruppenführerwolf

    Kozianie,pretensje do lustra czyli do siebie.Zachciało Wam się eksperymentów ze zmianą wójta to macie.Po roku urzędowania wójciny pisałem ,że tylko taczki przed UG mogą nas uratować przed tym co teraz jest..Dalej już tylko może być gorzej,żadne fundusze zewnętrzne nas nie uratują jak się nie ma wkładu własnego.Skończy się nic nie robieniem albo komisarzem ,czyli nic nie robieniem.

  • gnida dworska

   Zabrakło Wam uporu i determinacji.Jak sam piszesz pan Kućka się osobiście pofatygował, a co dalej ?. Drążyliście dalej, jeżeli zrzekliście się własności?. Zabrakło Waszej determinacji, z tą władzą za bardzo nie można w jedwabnych rękawiczkach do których przywykli w pałacowych wnętrzach.Oni z okien widzą tylko pałac, nawet w lewo i w prawo bajzlu nie dostrzegają.Trzeba przerwać im ten arystokratyczny sen.Zapomnieli o tych którzy codziennie mają kłopoty ,aby dotrzeć gdziekolwiek, nie mówiąc już o imprezach pałacowych.Czas sprowadzić ich na ziemię z tych alejek pałacowych, i sjest kawowych przy pałacowym parowozie do kawy. Może im tak czas podać czarną, ale nie kawę, a polewkę.Moze już czas,aby ten żyrandol pałacowy za kilkadziesiąt tysięcy oświecił imperatora i zobaczył trochę dalej niż czubek własnego nosa.Może nie był by wtedy tak uśmiechnięty , jak na plakatach wyborczych widząc ocean biedy,zaniedbań i problemów.Niech w końcu zdejmie te różowe okulary przez które postrzega tylko same sukcesy.Może nie ma mu kto tego pokazać, szkoda ze na tym forum dopiero pan to piszesz teraz.Lepiej późno niż wcale.

  • karmel

   W swoim programie CPZ nie ma remontu (budowy) nowych nawierzchni dróg gminnych. Jest tylko lakoniczne „właściwe utrzymanie dróg, budowa chodników”. Proszę poczytać ich program, nawet nie obiecują, że w tym temacie cokolwiek ulegnie zmianie na lepsze.

   • gnida dworska

    Proszę na stronie Czas Pozytywnych Zmian popatrzeć na orędzie imperatora gminnego,które wygłasza do umiłowanego narodu wraz z towarzyszącymi mu gadającymi głowami.Team piarowski za dziesiątki tysięcy gminnych pieniędzy nie próżnuje kręci wszystko jak leci.Najzabawniej wypadają odźwierny pałacowy i generalissimus strażacki .Na czoło czołówki wysuwa się również kandydat Bednarz, który swoją spowiedź wygłosił perfekcyjnie, jak by nigdy nie odchodził od kratek konfesjonału.Prima sort.Brakło mi jednak jego mocnego postanowienia poprawy. Coś tam jednak pogaworzył o wodzie w piwnicach,zapewne po tylu latach spędzonych w samorządach umie pływać?. Oczywiście jeżeli chodzi o zachowanie przed kamerą ,słowa są nieważne, najlepsze są te kiepełki /gwarowo,mała główka/ poruszające ustami.Plotą trzy po trzy z grubsza to samo, od 4 lat, jak zdarta winylowa płyta.No, oczywiście o 20 mln.zadłużenia ani słowa.Broń panie Boże, tego klakierski zestaw wyborczy CZP nie może się dowiedzieć.Zakłamany impertynencki zbiór indywiduów, chcących nadal zostać przy korycie.Co prawda jednych odgonili, ale znaleźli się następni.Afirmacja nawet dla niezorientowanych wypadła bardzo blado.Proponuję zatrudnić psychologa, niech z wami troche popracuje.Jak pieniądze na piarowców się w takiej ilości znalazły to na psychologa skąpić ?.