Dalej Pozytywnie – Wójt K Fiałkowski oraz radni CPZ podwyższyli mieszkańcom Kóz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Może Ci się również spodoba

 • gnida dworska

  Czyli w Kozach „nihil novi”. Pretorianie tego cenionego na 11860 brutto nie zawiedli .Ważne dla mnie jest jednak to,że również opozycja pokazała jedność.I tak trzymać i nie popuszczać jak mawiał jeden święty.

  Znów radny Hałat został przez redaktora wyróżniony.Ma chłop farta.

  Nagłośnienie tego sposobu śrubowego zastosowanego w Kozach; przez portal „regio info” może znajdzie i innych chętnych na zastosowanie tego prostego wynalazku. Tzn.,przed wyborami , śrubę się na jeden obrót popuszcza, a po wyborach dwa obroty się dokręca.Zuch ten nasz gminny prestidigitator, wraz z całym swoim zastępem.

  Na co drugim zdjęciu ,zaś występuje z gestem prawnika ,przedsiębiorcy czy innego polityka ,albo wykładowcy.Jest to gest tak zwanej wieżyczki – złożyć opuszki rozwartych palców obu dłoni.Można ten gest kierować w górę lub w dół. Robi się ten gest gdy chce się podkreślić ważność swojej wypowiedi i słuszność głoszonych tez.Nie wygłupiaj się pan, bo żadną ważną personą nie jesteś.Zresztą ten gest jest już od dawna passe’.

  Niedawno otwarto pięknie wyremontowany zamek w Łodygowicach,można go zwiedzać do pierwszego lutego.Bez tego całego zadęcia, które było w Kozach i jest nadal.Zamek piękny i wcale nie mniejszy kubaturowo od pałacu Czeczów.Proszę tak przy okazji porównać wydatki na remonty obu obiektów, jak by co.

  • Sid

   To trzeba przyznać. Brawa dla opozycji. Po raz pierwszy obserwuję taką pozytywną współpracę już na początku kadencji.

   • gnida dworska

    Proszę spojrzeć na „info region”, ciekawa dyskusja w sprawie koziańskich śmieci.

    • Sid

     PSZOK /Folwark/ to tereny radnej i radego CPZ-tu. Ich wyborcy płacąc droższe śmieci będą przynajmniej świadomi na jaki to zbożny cel urząd przeznacza ich wpłaty. Na budowę punktu zbiórek odpadów.
     Faktycznie ciekawe komentarze;
     http://www.region.info.pl/2012/artykul,0,6346,koziaskie-smieci-podrozeja.html

     • gnida dworska

      Już jest sprawozdanie z wczorajszej sesji na „Podwyżka przeforsowana”.
      Podobno radna Iwona Baron pytała, czy PSZOK nie będzie uciążliwy dla mieszkańców z jej rejonu wyborczego i uzyskała odpowiedź od urzędników gminnych ,że wcale. Będzie to wiejska perfumeria, na wzór tych licznych perfumerii paryskich. A i jakieś przy okazji zwierzęta futerkowe będzie można pozyskiwać.Zapewne radnej tubylcy z tego rejonu tak troszczącej się o ich byt będą bardzo wdzięczni.

     • powsinoga

      Świadomość w narodzie wzrasta, na region.info FORUM „ojciec założyciel” otworzył nowy temat Kozy – Forum.
      http://www.region.info.pl/2012/forum,0,temat,686,ZydNFnhOhDG6wAh.html

     • gnida dworska

      Nie za bardzo interesuje mnie to forum.Jest mocno cenzurowane.Chciałem umieścić tam hymn pochwalny ku czci naszego przezacnego i przezabawnego miłościwie nam panującego, oraz jego nie mniej udanego skarbnika.Nie zamieścili, może nie rozumieją po łacinie, bo dużo wyrażeń było z kuchni łacińskiej, albo cenią te postacie, które jeszcze nieraz im przyniosą możliwość godnego życia opisując ich hecne poczynania w trakcje koziańskiego rządzenia.

     • powsinoga

      aj, szkoda, żeby hymn pochwalny poszedł w zatracenie. Publikuj tutaj, może zdążymy się zapoznać zanim na wniosek ‚obrażonych’ trzeba będzie założyć cenzurę.
      Nie ważne gdzie, ważne, że piszą a oNI czytają.

     • gnida dworska

      Chciałem tych naszych wiekopomnych szerzej przybliżyć całej publice w bielsko bialskim powiecie.Niech ich wielkość wypłynie na szersze wody.Niestety ,uznali ,że może chwalstwo było zbyt mocne ?. Nie za bardzo mogę się z tym zgodzić, bo było to w tonie Komitetu Wspierającego.No, tak to już jest ,że punkt widzenia zależy od wysokości siedzenia. Niestety.
      Na tym forum zamieszczanie hymnów pochwalnych obecnie, po przyjętej uchwale o podwyżce opłat za odbiór śmieci byłoby co najmniej nietaktem. A, przecież znany jestem z tego, że moje słowa o każdej władzy są przymilne i wielce pieszczące ich wydumaną wielkość.Nie chcę im burzyć dobrego samopoczucia, niech dalej pławią się w tych swoich piernatach koziańskiej władzy.

 • Sasza

  Może warto panu wójtowi przypomnieć jego wielkie zainteresowanie opinią mieszkańców (ankieta ws. budżetu ob.), które wyraził na stronach KWW CPZ, a później skomentował w mediach, cytat:
  „Chcieliśmy mieć pełne wyobrażenie tego co potrzeba mieszkańcom Gminy, dlatego przed wprowadzeniem w życie budżetu obywatelskiego postanowiliśmy przeprowadzić ankietę –
  mówi Fiałkowski .” cyt z http:/insilesia.pl

  • powsinoga

   To było przed 16 listopada. Teraz szanowni radni i wojt z CzerwonejPartiiZet juz nie chcą mieć pełnego wyobrażenia o potrzebach mieszkańców. Wystracza im to półpełne, ktore samofinasuje mechanizm gospodarowania odpadami.

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Proszę popatrzeć na „info region” jaką zatrudniono sekretarz gminy.Jej kompetencjami można by obdzielić niejedną gminę.Czytać to, mnie jako mieszkańcowi tej gminy jest mi bardzo przykro.
  Jakoś tak się dzieje że ten portal staje się coraz bardziej konkurencyjny do naszego.Musimy forumowicze wziąć się w garść, żeby nie pozostać w tyle. Na ich forum „ojciec założyciel” zacznie nas wyprzedzać.

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Chciałbym dodać,bo z wrażenia zapomniałem ,że chodzi o gminę JAWORZE.

 • xxx

  Mamy bogatych radnych to niech placa za wszystkich za smieci albo zrezygnuja z diet wojt z podwyzki pensji.Kozy to staje sie gmina nie przyjazna ludziom droga woda drogie scieki teraz drogie smieci.Inne gminy oscienne potrafia miec wszystko taniej tak jak np smieci wywozi im ta sama firma co u nas i maja taniej

  • gnida dworska

   Guest.

   Proszę zagościć na dłużej.Przyda się jeszcze jeden chwalca tej gminnej nieobliczalnej władzy.

 • gnida dworska

  Proszę rzucić okiem na Region Info, na komentarz pod artykułem o Kozach, „Pierwsza decyzja radnych :podwyżka dla wójta”, dzisiaj dodany komentarz z podpisem Kapitan z Kopenick.
  Jeżeli to jest prawda, to przyjdzie mi odszczekać słowa o cenzurowaniu postów wysyłanych na ten portal.
  Przedni tekst, a ja jestem w stosunku do Kapitana z Kopenick małym miki.
  Ten pan to dopiero bon vivant.

 • Sid

  Wracając do słynnych konsultacji. Nie dość, że nie podłączono protokołu o wynikach (załącznika brak), to zapomniano, że opublikować mieli to również na http://www.kozy. Przypominam, niezwłocznie opublikować. Na http://www.kozy przekierowanie do bip-u , na którym oczywiście protokołu brak.

 • powsinoga

  Co tam konsultacje. Większość narodu nie ma pojęcia, że są podwyżki stawek za odpady komunalne! Mieszkańcy opierają swoją wiedzę na Koziańskich Wiadomościach. A tam stosownego wpisu brak.
  Sid. Strona gminna? Tam obecnie króluje „wycinka drzew”, „plany inwestycyjne”, „ferie zimowe”, ‚kwalifikacja wojskowa”. To są urzędowe priorytety.

  • gnida dworska

   Na pewno informacja do płacących daniny dotrze, z tym że obecna władza nie wywodząca się z „koziańszczyzny”, chce to zrobić na ładnym czerpanym papierze niczym jakieś życzenia z okazji.
   Tak dba o dobre samopoczucie swoich wyborców, że wstęp do informacji o podwyżce opłat za śmieci napisze ta zdolna osoba,która tak pięknie potrafi peany na cześć wójta tworzyć.Czekam z niecierpliwością na taką informację.

 • Kandyd-volterowski prostaczek

  Nie wiem czy „Nasze Kozy” są skrzynką spostrzegawczą, ale jakiś tam wpływ na działalność gminną mają.Gdy pojawiła się na tych łamach uwaga o nieodśnieżonym dojściu do pałacu to niezwłocznie po ostatnich opadach odźwierny pałacowy dosiada pługa odśnieżnego i ową czynność w rejonie pałacu wykonuje.Nie dostrzegłem, czy owe prace wykonywał w garniturze i pod krawatem ,czy raczej w luźnym zestawie ubraniowym.Zapewne gajerek to ma do wzniosłych czynów nie byle jakiego radnego, a vice przewodniczącego rady.Cieszy jednak mobilizacja, która świadczy o tym,że podstawowe obowiązki odźwiernego są jednak wykonywane.Radziłbym jednak te obowiązki wykonywać bez krawata, bo on w pracach fizycznych pije pod szyją i krew do mózgu z trudnością dopływa.Fason z gajerkiem i pod krawatem nadaję się wybitnie do czynności vice-przewodniczącego rady gminy.Zachowana jest wówczas powaga radnego jak i oczywiście całej rady.Byleby tylko te głosowania były bardziej przyjazne dla podatnika.Niestety, z tym w sytuacji gminnych finansów jest całkowita „kaszana”.

 • gnida dworska

  Zamówiona propagandówka Onet.pl już na stronach gminnych Kóz.Szkoda,że tak szybko nie przedstawiają tekstów z REGION INFO.Coś mi się widzi panie rządco, że megaloman z pana. Uważaj pan bo nie zdołasz pan kupić nic z ubrania na tak swoje nadęte ego.